Reklama

Reklama

Hrdinové války

  • Čína Ji jie hao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pojďte s námi do roku 1948, kdy celou zemí lomcuje občanská válka. Gu je velitelem deváté divize a má za úkol až do odvolání bránit určené území. Rádio mlčí dlouhé desítky hodin, náboje docházejí, kamarádi odcházejí, trpělivost mizí. V žáru bitvy však velitel přeslechne rozkaz k ústupu a nechce věřit svému poručíkovi, že opravdu zazněl. Rádio utichlo a Gu je rozhodnut bojovat do posledního dechu. Všichni jeho kamarádi padnou a on je zajat nepřítelem. Je hnán touhou zjistit, jak to tenkrát bylo. A říct jednou světu, že jeho kamarádi byli do jednoho velcí hrdinové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

RHK 

všechny recenze uživatele

Čínský válečný film: Maovi komunističtí vojáci bojují částečně bez přileb, s ukořistěnými botami a jen s lehkými zbraněmi proti vojákům stejné země, jenže z Čankajškova Kuomintangu. Kvalitní válečné scény, hrdinství obyčejných vojáků, bohužel později kombinované s patetickým pátráním po pozůstatcích příslušníků zdecimované roty. Trailer: http://www.csfd.cz/film/233786-hrdinove-valky/videa/ ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

První půlka se myslím bude líbit všem, kdo mají rádi válečné filmy - je to drsná, realisticky natočená řežba, navíc z konfliktu, o kterém většina lidí v Evropě žádný film neviděla. Druhá půlka se už všem líbit nebude, protože se v ní neválčí, ale kecá a hází lopatou- Kapitán Gu Zi Ji ("Ku C´ Ťi") v ní hledá skoro hodinu a čtvrt svoje kámoše pod uhlím. Hodně záleží, jestli vás budou bavit reálie 50. let v Číně, lépe řečeno jejich ztvárnění.... Některým scénám se věří fakt jen težko - třeba když kapitána vyšetřují kontráši a on je pošle do prdele, aniž by se mu cokoli stalo, nebo když vojáci mají nejradši ze všech svého politruka.... Nejvíc mně ale ve filmu dostala scéna, kdy na štábu řeší, jak kapitána KuCtiho potrestat za povraždění cca 50 vzdávajících se zajatců. A dojdou k tomu, že jsou sakra ČLA a ne nějaká banda kapitalistických mordýřů, takže kapitán dostane za trest tři dny v base. :-)) ()

Reklama

Slimak 

všechny recenze uživatele

Kapitán Gu Zidi jest důstojníkem čínské lidové armády,jeho denním chlebem se mu stal boj o život.Ve válečných konfliktech se halt pohybuje už dlouho.Na skonku občanské války v listopadu 1948 je nasazen se svou řídkou jednotkou do první linie proti mnohonásobně silnějšímu Kuomintangu...což se prostě zvládnout nedá.Muži umírají s touhou slyšet troubit polnici na ústup.Hrdinové bez vyjímky hynou ať už je to ten či onen.To nejhorší je,že na ty kdož položili život za vlast se po čase zapomělo.Gu se jako jediný po letech vrací do Číny aby rehabilitoval své mrtvé kamarády a aby stát docenil jejich velkou obět´....všichni na něj však koukají jako na bláznivého starého veterána kterému se to asi už pomotalo v hlavě.Nikdo totiž vzhledem k rozpadu všech tehdejších bojujících armád, nemůže ověřit jeho minulost.Téměř o stejném problému pojednává film Právo na minulosť(1989). ()

MATADOR 

všechny recenze uživatele

"Úkol: udržet starý důl na jižním břehu." Velký příběh má velké hrdiny, a v Hrdinech války tomu není jinak. Kpt. Gu Zidi měl těžký osud, vypořádat se s nepřítelem, se strachem a v neposlední řadě s tím, že mu nikdo nevěřil to, že lidé, kterým velel byli hrdinové. Snímek pojednává o honbě za spravedlností a poukázání najevo toho, že se svého úkolu každý zhostil se ctí. Hrdinové války je působivé válečné drama, ve kterém nechybí slibné bitvy, exploze a vtip. Ale bohužel realizace takto působivého příběhu bohužel zůstala napůl cesty a výsledkem mi byly dvě hodiny "válečného čehosi". I přesto se jedná o slušný snímek, který má co nabídnout. Působivé válečné drama na základě skutečných událostí. ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Rozporuplný film. Dobře udělané bitvy-krvavě realistické, dokonalá souhra režie-kameramana-střihače-zvukaře. Kvalitní herecké výkony. Scénář překrývající pouhý výjev z konce čínské občanské války do moralně-etického přesahu. To vše kvalitní co jsem vypsal je ubíjeno přihloupým patosem s přídavkem propagandistické šedi-to hlavně v části odehrávající se v době míru (usměvavé tváře s pohledem do skvělé budoucnosti pod dohledem velkého kormidelníka). Ipřesto dobrý film na který se dá podívat i vícekrát. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Herec Zhang Hanyu v roce 2008 získal cenu Golden Horse v kategorii nejlepší herec. V roce 2009 zvítězil film na čínském filmovém festivalu Sto květin. V roce 2008 získal prestižní čínskou cenu Zlatý kohout v kategorii nejlepší film. Mezinárodní filmový festival v Pchjongjangu udělil snímku dvě hlavní ceny, a to v kategorii nejlepší kamera (Lü Yue) a nejlepší režie (Feng Xiaogang). (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Guan Si", který napsal scénárista filmu Liu Heng v roce 1992. (Terva)

Reklama

Reklama