Reklama

Reklama

Hrdinové války

  • Čína Ji jie hao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pojďte s námi do roku 1948, kdy celou zemí lomcuje občanská válka. Gu je velitelem deváté divize a má za úkol až do odvolání bránit určené území. Rádio mlčí dlouhé desítky hodin, náboje docházejí, kamarádi odcházejí, trpělivost mizí. V žáru bitvy však velitel přeslechne rozkaz k ústupu a nechce věřit svému poručíkovi, že opravdu zazněl. Rádio utichlo a Gu je rozhodnut bojovat do posledního dechu. Všichni jeho kamarádi padnou a on je zajat nepřítelem. Je hnán touhou zjistit, jak to tenkrát bylo. A říct jednou světu, že jeho kamarádi byli do jednoho velcí hrdinové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale čím víc válečných filmů vidím, tím víc si říkám, že ti lidé nejsou vlastně tak hrdinové, jako spíše blázni, že byli ochotni bojovat, ať už bylo důvodem cokoli. Vlastenectví, režim, politika, prostě cokoli. Ty důvody jsou stejné - stojí za hovno. Vznikají z toho velké příběhy, u nichž mi přijde hlavně smutné, že k nim vůbec došlo. ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Když jsem zjístil, že na Východě zase jednou natočili válečnou řežbu ve stylu Zachraňte vojína Ryana a Bratrstva neohrožených, dychtil jsem to hned vidět. Spíše bych to pak srovnal k Poutům války, které ukázaly luxusně zpracovaný konflikt jiného ražení než druhá světová. Po dokoukání mě hřálo u srdce, protože slib války bez příkras byl dodoržen a naprosto bez hnutí se na to dívalo. Toto realistické zpracování občanské války v Číně mě dostalo. Film je rozdělen na dvě části, v té první sledujeme válečnou vřavu přirovnanou ke zmíněným snímkům. Druhá část se pak odehrává po válce, kdy se přeživší hrdina snaží najít své spolubojovníky v dole, kde se tenkrát odehrávaly zuřivé bitvy. A to je důvod, proč dávám "jen" 4 hvězdy. Ne že by ta druhá část byla nezajímavá, ale měl jsem pocit, že jsem viděl dva rozdílné filmy. Kdyby se válčilo ještě o takových 30 minut dýl a pak to bylo zakončeno tím hledáním v kratším provedení, bylo by to jasných 5 hvězd. Pořád se ale jedná o jeden z těch nejlepších válečných filmů poslední doby. ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů, které chtějí být o všem a rády by na zpracovávanou problematiku nahlíželi z mnoha úhlů, ale ve výsledku jsou o ničem a místo názorové pestrosti nabízejí akorát názorovou nečitelnost a snad až strach zaujmout nějaký postoj. Mrtvolné je to tedy od začátku do konce, ale chápu, že milovníci žánru vezmou za vděk každým bumtaratatáním, které si alespoň trochu vzalo příklad z kombinace syrovosti a nažehlenosti Ryana. I když je v každém záběru vidět, že tolik peněz jako hoši od Spielberga tvůrci Hrdinů války po kapsách neměli. _____ P.S: Proč se útok na zákopy vedl nejprve očividně slabě vyzbrojenými pěšáky a až poté, co byli tito "nečekaně" pobiti, vyjely do boje i tanky? WTF?!) ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Rozporuplný film. Dobře udělané bitvy-krvavě realistické, dokonalá souhra režie-kameramana-střihače-zvukaře. Kvalitní herecké výkony. Scénář překrývající pouhý výjev z konce čínské občanské války do moralně-etického přesahu. To vše kvalitní co jsem vypsal je ubíjeno přihloupým patosem s přídavkem propagandistické šedi-to hlavně v části odehrávající se v době míru (usměvavé tváře s pohledem do skvělé budoucnosti pod dohledem velkého kormidelníka). Ipřesto dobrý film na který se dá podívat i vícekrát. ()

conery1 

všechny recenze uživatele

" Pes pohryzie človeka iba vtedy, keď vycíti, že sa ho bojí. A tak je to i s guľkami. Ak máš z nich strach, dostanú ťa. " Vizuálne orgie, predčiace i Ryana nás zavedú do občianskej vojny v Číne po " druhej svetovej ", keď po Japonskej okupácii hrozila okupácia novej svetovej veľmoci ( dodnes nedávajúcej pokoj ). ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy románu "Guan Si", který napsal scénárista filmu Liu Heng v roce 1992. (Terva)
  • Herec Zhang Hanyu v roce 2008 získal cenu Golden Horse v kategorii nejlepší herec. V roce 2009 zvítězil film na čínském filmovém festivalu Sto květin. V roce 2008 získal prestižní čínskou cenu Zlatý kohout v kategorii nejlepší film. Mezinárodní filmový festival v Pchjongjangu udělil snímku dvě hlavní ceny, a to v kategorii nejlepší kamera (Lü Yue) a nejlepší režie (Feng Xiaogang). (Terva)

Reklama

Reklama