V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiální text distributora)

Kaka

Klasický De Palma je z toho cítit na míle daleko (nápadité režijní a technické vychytávky + prapodivný scénář a nevábný nádech "divnosti"). Přesto stojí Snake Eyes za vidění. Především pro fandy formální vybroušenosti. Dočkáme se několika dlouhých záběrů bez střihu, dělení obrazu, zvláštně "rezavého" kamerového filtru a dalších drobností kterých si běžný divák spotřebitel ("kouknu na telku při žehlení") ani nevšimne. Škoda že to byla obsahově jen tuctová kriminálka s poněkud směšným koncem. ()

ad

První záběr je opravdu neobyčejný, stylový, a dechberoucí...De Palma si s ním musel zase pořádně vyhrát. Škoda, že zbytek filmu už tak zajímavý není. De Palma sice pořád dělá co může, ale jedná se spíš o formální manýrismus. Ale pořád je to to nejzajímavější na celém filmu, protože scénář je neskutečně stupidní (kdo je v ději kdo zjistí pozorný divák už po přečtení anotace), herci nezajímaví, napětí po prvním záběru už jen upadá, atd. Prostě vrchol filmu přichází s prvním střihem... ()

Boss321

Hadí oči jsou slušným akčním thrillerem, který nepostrádá napětí, akci a kvalitní zápletku. Navíc k dobru je i poměrně krátká stopáž. Sám jsem se lekl jak rychle mi film utekl. Úvodní dlouhý záběr bez jediného střihu je fascinující. Po skončení jsem si to ještě třikrát zopakoval a smekám před De Palmou jak to všechno skvěle zmákl. Ono vůbec po stránce technické a rutiní vše dokonale klape. Co mi ovšem trochu zklamalo je konec, který tvůrci mohli více natahnout. Jsem celkem překvapen, že snímek je tak nízce hodnocen, neboť jsem přesvědčen, že být v "červeném" by si zasloužil........ ()

mzss1

(90%) Říkám si, že je tohle můj tak nějak náhodně vybraný film z 90. let, který mi unikal a on mi sedl jak ulitý. Hned ze začátku musím říci, že je toto přímo brilantní práce režiséra a ostatních tvůrců tohoto skvostu, který se zpočátku jeví trochu zvláštním pojetím a hlavním hereckým duem, ale poté už jen blaženě zírám a užívám si každou minutu snímku. Až na urychlený konec se tomu snad nedá nic výrazného vytknout. Nicolas Cage tu má výbornou roli – v té době bylo jeho herectví snad na vrcholu. Paradoxem u téhle záležitosti je skutečnost, že mi úvodní cca desetiminutovka připadala strašně zbrklá a s podáním Nicolase šílená. I jsem si říkal, jestli mi zde jeho bláznivá role sedne, ale pak jsem předčasné chmury zahnal a jeho úlohu si vyloženě užíval. Postupem času jsem naprosto spolkl s navijákem jeho detektivní schopnosti, zápal pro jeho práci a inteligenci. A abych furt nechválil Nicolase, tak další můj velký oblíbenec Gary Sinise se zde opět předvedl jak se sluší a patří – prostě další role, která mu padla jak na míru. Ty jeho chladné, ostré pohledy a především to jeho osobité charisma. Zhruba v polovině snímku tu máme velmi solidní pointu, kterou jsem téměř neuhádl. Nechci to moc okecávat, ale i ta detektivní linie je zde zajímavá a skvěle natočená. Jednotlivé scény z úvodního atentátu (střílení) se zde ve filmu víckrát protne a naštěstí vše dává logický smysl. I technická stránka filmu je solidní – a tím myslím zejména kameru a všelijaké úhly pohledu, které se v této době jen tak nevidí. Najdou se tu tedy asi tak 2 scény se slabšími efekty, ale to odpouštím. V závěrečném odhalení jedné postavy, která se stala víceméně zápornou jsem málem nedýchal. Proto mě trochu mrzel urychlený závěr, který mi ale i tak sedl. Stejně tak jako dobrá hudba, která se s atmosférou krásně doplňovala. Ostatní herci bez problému. Mohl bych pokračovat do nekonečna. Chápu, že ne každého to pohltí tak jako mě, ale já si nemohu pomoci, kriminálky mám rád a ještě s tímto netradičním až originálním pojetím. ()

neoBlast

Mnoho lidí zná Hadí oči jako film Nicolase Cage a přitom je to hlavně snímek Briana De Palmy. Je tady všechno co na De Palmovi milujeme, neo-noirová zápletka (včetně jakéž-takéž femme fatale), temná atmosféra a superdlouhé jednozáběry (hned úvod má okolo 10 minut). Nicolas Cage je samozřejmě ve své ráži a naprosto strašný, ale to nevadí. Sledovat práci Briana De Palmy je přinejmenším zajímavé ze studijním důvodů, on je jedním z nejvýznamnějších filmařů své generace. 80 % ()

• Gary Sinise hrající námořního velitele jménem Kevin Dunne se pokouší pro námořnictvo prosadit nové zbraňové systémy. Herec Kevin Dunn hrající reportéra byl ve Žhavých výstřelech námořní velitel, který se pokoušel do námořnictva vybrat nového bojovníka. (Satan)
  • Natáčení probíhalo v New Jersey ve městě Atlantic City a v Québecku v Montrealu. (Terva)
  • Starosta, který na konci předává ocenění, je skutečný starosta Atlantic City, James Whelan. (Satan)