Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1930, v USA panuje prohibice a Chicago ovládá gang Al Caponeho. V boji o miliardy dolarů plynoucích z nelegálního prodeje alkoholu korumpuje úplatky představitele města a policie a likviduje obchodníky, kteří od něj alkohol odmítnou koupit. Jeho heslem je, že s dobrým slovem a pistolí dojde dál než jen s dobrým slovem. Do Chicaga je vyslán zvláštní zmocněnec ministerstva financí Eliot Ness, který má řídit vládní akci proti distribuci lihovin a proti násilí. Dozví se o velké zásilce whisky a ve spolupráci se zvláštní policejní jednotkou vykoná razii ve skladu. V bednách však alkohol není. Al Capone, tisk i zkorumpovaní policisté se mu vysmívají. Setkání s poctivým pochůzkářem Jimem Malonem ho přivede k myšlence vytvořit malý neúplatný tým. Spolu s Malonem vyberou na policejní střelnici nejlepšího střelce, Itala Georga Stonea, původním jménem Guiseppa Petriho. Čtvrtým mužem se stane policejní účetní Oscar Wallace, kterého Nessovi poslali z Washingtonu. Ness prohlašuje, že chce využít všechny zákonné prostředky k tomu, aby Al Caponeho dostal do vězení… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (911)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Stručně řečeno - nejlepší gangsterka z dob prohibice jakou jsem kdy viděl (kam se hrabe Dick Tracy:))). Výborná od úvodních titulků (věčná sláva Enniovi Morriconemu) až po ty závěrečné, a kromě toho, že jsem měl to potěšení sledovat perfektní režijní a herecké výkony a poslouchat nádhernou hudbu, jsem konečně pochopil o čem vlastně ten baseball je... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to není 5*, ale těžko se hledá co filmu chybí. Přes úžasné obsazení, tou dobou skvělého režiséra a výbornou hudbou se dostávám k obyčejnosti příběhu, který je trochu pomalejší a postavy mají zvláštní charakter. Být policistou v Chicagu během doby Al Caponeho by nemělo být spojováno s pacifismem, při kterém řeší hezký úsměv víc než hromada vystřílených nábojů z brokovnice. Na několikáté podívání mi Neúplatní přijdou čím dál více přeceňovaní. Po x letech a několika shlédnutí je kvalita a nadčasovost nepopiratelná. De Palma je odlišný a zaslouží si docenění. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Zážitek z herecky dost nadstandardního filmu mi rušily odbočky z krváku do komedie a zpět. I když někdy se dalo -- nesmrtelná hláška "bring a knife to a gunfight" je dobrá, ale např. neskutečně stupidní žertování o J. Edgarovi (4 roky před vznikem FBI) bylo fakt moc. Celý film je v mile pozitivně Foglarovském (jakože Mirek Dušín) tónu, ale každou chvíli je do vší té milé legrace někdo v krvi hnusně vražděn... No nevím. A parodie s kočárkem na schodech s námořníky vše dokonala. Čímž jsem došel k závěrečnému silnému dojmu, že se jedná o studentský film s velkým rozpočtem a dobrými herci. Ani tímto filmem mi De Palma nepředvedl něco skvělého. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Precizně natočený příběh o boji několika jednotlivců proti prohnilému systému. Film, který se ke konci nebojí ukázat, že pro prosazení vyššího dobra je v případě potřeby nutné stoupnout i pár kroků za hranu zákona. Režisér Brian De Palma ve své nejlepší formě a Sean Connery ve své nejlepší herecké poloze. Poutavý snímek, jenž obsahuje všechny kouzelné substance, díky kterým mám rád opakované sledování filmů. A při zdejší Morriconeho hudbě mám vždy husí kůži! ()

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Tak se zdá, že si můžu užít i gangsterku, jenom prostě ti gangsteři nesmí být (hlavní) hrdinové. Zároveň je to asi první film Briana De Palmy, který mě opravdu bavil. Plné hodnocení nedávám z důvodu klasického moru životopisně-historických filmů: heroické patetizování, fiktivní příkladný rodinný život hlavního klaďáka, překrucování reálných událostí pro větší "drama". V závěru rozhodně chybí hořkost, která by film ukotvila v realitě oproti těm oblakům, kde se teď trochu bezvýznamně vznáší. Ale jinak krása nesmírná, hlavně kamera je jako další postava filmu. Ennio Morricone je bůh, Andy Garcia je větší bůh, Billy Drago je největší bůh. P.S.: Plusové body, že v každé druhé scéně je přítomna zeleň a kytky. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (54)

  • V opeře nezpívá nikdo jiný než jeden z největších světových tenoristů, Ital Mario Del Monaco (27. 7. 1915 - 16. 10. 1982). (Karlos80)
  • V scéne, počas ktorej na Eliota Nessa (Kevin Costner) vystrelí gangster, zasiahne dve fľaše s vedrom na lane, v zábere na Nessa už nevidieť ani črepy ani vedro. (johnsnow)

Související novinky

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration bude unikátní hudební událost s velkolepou produkcí, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. Pražský koncert se bude konat 6. dubna 2024 v O2… (více)

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Letošní Halloween se pro filmové fanoušky ponese spíše ve velmi smutném duchu, z Velké Británie totiž dorazila zpráva o úmrtí legendárního skotského herce a prvního představitele agenta 007, Sira… (více)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Brian De Palma byl od 70. do 90. let filmařskou extratřídou, jíž vděčíme za Zjizvenou tvář, Neúplatné nebo Carlitovu cestu. Po Mission: Impossible ale začal trochu strádat a přišel o diváckou… (více)

Reklama

Reklama