Marty Bronson kdysi vlastnil malý rodinný hotel. Jeho dcera Wendy i syn Skeeter mu v něm pomáhaly a on jim vždy večer vyprávěl pohádky. Hotelu se moc nevedlo, a tak ho Marty prodal Barrymu Nottinghamovi. Ten mu slíbil, že až bude jeho syn velký, nechá ho hotel řídit. Svůj slib však nesplnil a Skeeter v hotelu dělá jen údržbáře. Jednoho dne ho požádá sestra, zda by mohl několik dní pohlídat její dvě děti. Tak jako to dělal jeho otec, začne dětem vyprávět pohádky na dobrou noc, v nichž hraje hlavní roli. S překvapením zjistí, že se příští den jeho příběhy splní. Přesněji řečeno, splní se ty jejich části, které vyprávěly děti. Zdá se, že by Skeeter přece jen mohl dostat šanci vládnout "svému" hotelu. A možná přitom získá i tu nejspanilejší dívku? (TV Nova)

3DD!3

Sandlar poslední dobou vaří ze stejného těsta pokaždé trošku jinou buchtu (ehm... divná metafora, ale je to tak). Vezme obyčejného chlapíka, kterého si sám zahraje, trochu mystické atmosféry a přidá ponaučení navrch. Nic zvláštního, ale na mě to prostě vždycky zabere a dokážu si takový film užít. POHÁDKY možná nejsou taková pecka jako KLIK, ale zasmál jsem se, na hodinku a půl zapoměl na to jaká je svět svině a pokochal se pohledem na Keri Russell (a to se musí Sandlarovi vážně uznat, má zatraceně dobrý výběr hereckých parterek). Pěkné 4. ()

sniper18

Je to dosť dobrá komédia s mojim obľúbeným komikom Adamom Sandlerom, ktorá patrí medzi jeho priemerné filmy. Má celkom dobrý príbeh o plnení určitých prvkov z vyrozprávaných príbehov, ktorého základ síce je dosť detský, ale je veľmi dobre spracovaný, vôbec nenudí a myslím si, že bez problémov pobaví aj dospelých. Veľkým plusom tohto filmu je, že na komédiu má až moc veľký rozpočet, čo vidno hlavne na vizualizácii rozprávaných príbehov, ktoré vyzerajú veľmi dobre. Ale ani ma to moc neprekvapuje, pretože všetky novšie Sandlerove filmy sú jednoznačné áčka. Sandler tu hrá jednu zo svojich pokojnejších postáv, teda žiadny extrémista ako napríklad jeho predchádzajúci Zohan, čo síce znamená menej vtipných hlášok, ale zase ani žiadne trápnejšie situácie, ktoré sa v Zohanovi niekedy vyskytli. Ale aj tak je tu zábavy dosť, pobavila ma hlavne scéna so sprejom alebo odpoved´ na cenu Ferrari. Je tu aj výborné herecké obsadenie, čo je ale tiež pri Sandlerove filmy typické. Zaujme Guy Pearce, aj ked´ spevácku scénu si mohol odpustiť alebo menšia úloha Roba Schneidera. Veľmi dobrý je aj nápad s prítomnosťou morčaťa, ktorý baví každým pohľadom na neho. Tomuto filmu som vôbec neveril a nechápal som, prečo si môj obľúbenec zahral v niečom s takýmto príbehom. A tak som si ho pustil hlavne kvôli doplneniu zbierky, ale bol som veľmi milo prekvapený. Pre Sandlera to bol podobný úlet ako pre Stillera Noc v múzeu, ale musím povedať, že tento súboj Sandler s prehľadom vyhral. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 74%. ()

Dexter1

Vždy keď sa na scéne objavilo morča so svojimi neuveriteľnými očami tak som bol v kŕči. Ale pekne poporiadku. Sandler sa dal na rodinnú Disneyouvskú komédiu, ktorá mala fakt dobrý nápad. Prekvapený som bol hlavne zo sci-fi príbehu, ktorý bol asi naj zo všetkých povedaných. A samozrejme ma potešila účasť všetkých Sandlerových "kumpánov". ()

Sobis87

Sandlerovy buranské komedie mám celkem rád a ať jsou sebevíc nevkusné, většinou mě dokážou solidně zabavit a rozesmát. Zároveň lze tohoto původně stand-up komika považovat za velmi kvalitního herce (nejen baviče) poté, co se angažoval do Andersenova Opilí lískou, Apatowových Komiků a Volání o pomoc Mika Bindera, kde s bravurou zvládl i dramatičtější herecké polohy. Další odchylku od pro Sandlera typické přisprostlé produkce představuje angažmá v nezávadném mainstreamu pro celou rodinu – a právě do této kategorie spadá právě film Pohádky na dobrou noc. Ačkoliv Sandler opět hraje arogantní postavu, které osud na konci uštědří morální lekci, tentokrát se něco ošklivě pokazilo (přesněji řečeno se podělal především scénář) a v zájmu rodinných hodnot tentokrát chybí humoru to správné „koření“ (přesněji řečeno je Sandler pod pantoflem u velkého studia a jede na půl plynu). Většina herců se zde jen pitvoří, jinak velmi kvalitní herec Guy Pearce je dokonce přímo na zabití a všichni po většinu času tahají z rukávů ohrané a infantilní vtipy (Sandlerův proslov s oteklým jazykem je téměř k nevydržení). Zápletce prakticky chybějí logické návaznosti a výchozí námět rozhodně nebyl využit natolik, jak by si průměrný divák přál. Ben Stiller si natočil Noc v muzeu a Sander si za zástupce nezávadných taškařic pro celou rodinu vybral zase Pohádky na dobrou noc, problém je v tom že i ta průměrná Noc v muzeu je o něco zábavnější než tahle blbina. Tohle je snad nejnudnější a nejotravnější film Adama Sandlera a že už tenhle párkrát šlápnul vedle. ()

Nathalie

Zííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííív Základní problém téhle fantasy komedie tkví ve faktu, že jediná sympatická, psychologicky uvěřitelná a herecky vyzrála postava je tu morče s vykulenýma očima. Koulelo očima nad scenáristickou sterilitou, předvídatelným dějem a především nad nedostatkem invenčních zpestření. Jeden dobrý fór se žvýkačkami zkrátka 99 minut nepokryje. Dobrý vypravěč nebo rodič snadno docílí toho, že po jeho pohádce nechtějí ratolesti usnout a žadoní o přídavek. Zaručuji, že to se vám u Bedtime stories nestane. ()

• První film produkovaný Adamem Sandlerem, který získal rating PG-13. (ČSFD)
  • Během filmu je na jedné tabuli napsáno i jméno Harry Otto. Jde o poděkování asistentovi uměleckého režiséra filmu. (ČSFD)
  • Když spí děti ve Skeeterově hotelovém pokoji, sledují v televizi The Suite Life of Zack and Cody, seriál o dvou dětech žijících v hotelu, kde se hlavní roli objevili Dylan a Cole Sprouseovi, kteří si s Adamem Sandlerem zahráli ve filmu Velký táta. (HappySmile)

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále… (více)