Jesse Metcalfe (TV seriál “Zoufalé manželky”) se představuje ve děsuplném hororu o muži, který se podvodně dostává do ústavu pro mentálně nemocné pacienty, aby odsud vysvobodil svou milovanou sestru. Uvnitř sanatoria však odhaluje, že tamější lékař (Peter Stormare - Fargo) nemilosrdně využívá své pacienty jako laboratorní krysy a dělá z nich krvežíznivé zabijáky. Podaří se oběma nešťastníkům nalézt cestu z krvavého labyrintu dřív, než je bezcitní kanibalové jednou provždy dostihnou? (oficiální text distributora)

Junys

Jackova sestra je zavřená v ústavu pro mentálně narušené pacienty. Aby ji od tam vysvobodil tak předstírá že je taky narušený. Když už je zavřený v ústavu tak zjišťuje že to není obyčejný ústav, je to ústav ve kterém se provádí šílené experimenty na pacientech. - Pomalý náběh filmu se vykompenzoval těma gore scénkama takže mi nevadí. Ani jsem se nenudil. ()

Akana

Asi nemá smysl se rozepisovat o nějakém ději. Ten je zcela účelový, nemá za úkol nic jiného, než připravit scénu pro závěrečný kanibalský masakr a je jedno, jestli smysluplně, hlavně že červená stříká, údy se lámou a vnitřnosti vyhřezávají. Pro mně je jediným zajímavějším momentem filmu ten ostrý střih mezi zoufale nudnou první půlkou a bestiální druhou. 30% ()

lennyd

Po smrti své matky se Lily (Kiele Sanchez) pokusila o sebevraždu, a byla umístěna do ústavu pro chorobomyslné, které vede uznávaný doktor Gianetti (Peter Stormare). Jenže bratr Lily, Jack (Jesse Metcalfe) má podezření, že se pacienti v ústavu stávají pokusnými králíky při vývoji nového léku, a tak předstírá duševní chorobu, aby se do blázince také dostal a vysvobodil odtamtud svoji sestru. Ale jeho nejhorší obavy jsou ještě slabým odvarem toho, co se v ústavu děje - zkoušený lék, Orphium mění pacienty v krvežíznivé bestie. ... Film se rozjíždí velmi pomaličku, aby se zhruba v půlce změnil v akční řežbu, které pro kapku krve nejde nikterak daleko (co kapku, tak nějak mi přijde, že tento film bude patřit k nejkravějším v historii). Příběh je sice trošku přihlouplý (fakt se někdo dobrovolně nechá zavřít do blázince, aby pak odtud utíkal?), ale na to se v daném žánru moc nehraje, tak co. Sice si tvůrci mohli odpustit ten velmi originální a překvapivý konec, ale co už. Jak už tu píšou jiní, hereckých výkonům vévodí převážně Peter Stormare, kterému role šílených doktorů docela jdou (ideálně ještě pokud to jsou šílení doktoři s ruským přízvukem, jako třeba v Minority Reportu). Dlouho jsem lavíroval mezi dvěma a třemi hvězdičkami - ale nakonec, docela jsem se bavil, tak proč ne.. ()

Litsarch

"Smrděl jak špekáček." - "Vždyť to šlo dobře." Béčková produkce/video film/TV film mi nikdy nevadí, pokud dokáže zaujmout mou pozornost v celé stopáži. A to se Insanitarium povedlo. Příběh má, pro mě, dobrý děj, zajímavě zpracovaný a dobrou vzrůstající atmosférou. Insanitarium je také jeden z mála filmů, kde vcelku dosti dlouhý záverečný útěk ze sanatoria nenudil, ale bavil mě. A ne jen kvůli mordu nakažených. Ano, nakažených, jelikož i když to tak vypadá, o zombie horor se nejedná (což dá se spozorovat i z toho, že například nezemřou jen ránou do hlavy). Jak podotkl J*A*S*M, Peter Stormare sice přehrává (a moc dobře), ale divák si toho víceméně ani nevšimne, jelikož zrovna má takovou postavu, že i přehrává málo. Měl jsem sice strach z Metcalfa, ale kupodivu jsem si na něj hodně rychle zvyknul. Insanitarium na mě opravdu nepůsobí průměrně, ale nadprůměrně. Na video film moc dobrý materiál. P.S.: I když se nejedná o zombie film tak, nepřipadá vám Insanitarium, díky konci, jako takový prequel k Úsvitu mrtvých (2004)? :D ()

lykan9

Opět jeden z béčkových hororů obsazený seriálovými herci. Tentokrát na téma, jak to vlastně začíná při zombie apokalypse. Rozhodně je to koukatelný a díky krátké stopáži film nenudí. Jen škoda, že hlavní tahák Peter Stormare tak přehrával. Asi si už Nakažení smrtí nepustím, ale jednou se to určitě dá. ()