Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Sell

Prvé série sú neskutočne vtipné, asi som ešte nenarazila na seriál kde by som si obľúbila všetky postavy. No čím idete ďalej, čím pribúdajú postavy (na Amy som si fakt dlho zvykala) tak humor opadáva a pomaličky mizne. Mám dojem že v posledných dvoch sériach sa všetko točí naozaj len okolo Sheldona a Amy. A čo taký Leonard a Penny? Mohli by zapracovať na dejových linkách aj ostatných postáv. A nájsť už Rajovi konečne ženu! Obľúbené postavy: Sheldon, Penny ()

Lachtaan

Nikdy jsem nebyl fanouškem jakýchkoli typů amerických sitcomů a kromě občasné návštěvy kanálu Nova 2 a její neustálé opakovačky Dva a půl chlapa bych vlastně nekoukal na žádného zástupce z tohoto přemnoženého odvětví. Z jednoho z nejoblíbenějších komediálních kraťasů poslední dekády jsem viděl pár dílů a nijak zvlášť mě neohromil. Ale obsazení je příjemné a až mi jednou dojde materiál na koukání (dobrý vtip, že?), tak se třeba na Teorii vrhnu. ()

Deyw

bavilo/bavi me to jako svina..spolu s dva a pul chlapa nejlepsi vec ke kave a usinani :D je to legendary! ()

Cedr

Po první docela dost vtipné sezóně je to postupný downhill do tradiční sitcomové trapnosti. Občas se naštěstí najdou světlejší výjimky, které dokáží jakž-takž udržet setrvačné sledování. Ubohost frekvence a nevhodnost umístění smíchu "publika" tu však nezná mezí. ()

touchmud

Nejsem ani fyzik ani matematik, takže se občas v některých tématech ztrácím, ale přesto se bavím. Zajímavé postavy, vtipné dialogy, a aktuální "geek" narážky = 20 minut bezva zábavy. ()

wader

Je to pěkná výplň volného odpoledne, když nemáte co jiného na práci (a co jiného sledovat), ale že by to byl nějaký sitcomový zázrak se říct nedá. Je to takový mix "Přátel" a "HIMYM", který se nepovedl tak jako jeho předchůdci (nebo předlohy?) V BBT je takovou postavou z "druhé strany" Sheldon, v HIMYM je to Barney... Vím, že to je téměř ve všech seriálech a hlavně sitcomech, ale tady mi to připadá stráááášně kýčovité. A sice lokace. Klasika: ústřední byt ve kterém se odehrává většina příběhů, univerzitní kantýna, chodba mezi byty atd., ALE! Přátelé mají svoji kavárnu, HIMYM mají svůj bar, ale tohle bystro či co to je, je opravdu nejapné. Asi nejvíc mi na celkovém dojmu z BBT vadí vizuální zpracování (VŠECHNO je v pastelových barvách) a nenávaznost příběhu jednotlivých epizod. Je to prostě záležitost čistě na zabití času. Ale ne špatná :-) ()

COF_666

Tak tohle je zatím fakt zklamání. 2* // Po třinácti dílech zvedám na 3*. Začínám se do toho dostávat. // Po celé první a půlce druhé série už je to za 4,5* - že jim to ale trvalo :) // Zvedám definitivně na 5 a nikdy sem si nemyslel že to řeknu ale HIMYM se může jít zahrabat. Sice je BBT možná daleko více předvídatelnější ale aspoň z toho nečiší to "amerikánství" (nevim jak bych to jinak popsal) a upřímě řečeno - koho ještě baví Barneyho vyčpělé "legen-wait for it-dary"? BBT je zkrátka po všech stránkách daleko více smypatičtější sitcom. ()

Laerry

S HIMYM tvoří povedenou komediální dvojku a i přesto, že oba seriály mají své zádrhely a občasné propady, už jen kvůli mé oblíbenosti postav dávám five stars. ()

Doudis19

Partička těch nejzábavnějších pošuků, umě sekunduje a leckdy i převyšuje mnohem profláklejší seriálové kolegy. Hlavní zbraní je jejich netypičnost, narozdíl od přátel nebo dalších sitcomů, jsou zde hrdinové outsideři, žijící ve vlastním světě a dorozumívající se řečí, obyčejnému člověku leckdy nepříliš srozumitelnou. V konfrontaci s blondýnou Penny od vedle, do které se všichni zamilovali, jsme pak svědky historicky nejvtipnějšího sitcomu, u kterého měla tato "modrá planeta" tu čest se smát! Né, a vůbec to není přehnané tvrzení. ()

Lolita

Dlouho jsem se odhodlávala se do TBBT pustit. Přátelé ho vychvalovali až do nebes, takže zvítězila zvědavost. Pak jsem si pustila první díl. Moc mě nenadchl. Pak jsem si pustila první díl znovu. Pak druhý. Pak třetí. A tak dál.. až se ze mě stal naprostý nadšenec a fanda. Na některé díly jsem schopná se podívat klidně každý den, skvělý humor, geniální hlášky, a po třetí sérii se Big Bang zařadil na špici mojí seriálové topky a nic ho jen tak nesesadí. Sheldon je bezkonkurenčně jedna z nejlepších seriálových postav vůbec. P.S.: a to jsem viděla první sérii s dabingem! nevermore! ()

AntonG.

Při prvním setkání mne to příliš nezaujalo a tak jsem se k tomuto seriálu vrátil až po čase oklikou. A shlédl jsem během pár dnů první 2 série, tehdy jsem dal 4*. Avšak s odstupem času a při občasném shlédnutí novějších (ale i starších) dílů musím jít s hodnocením pořádně dolů. Je to hrozně šablonovité a předvídatelné. Vývoj postav prakticky nulový. Všechny postavy a humor jsou cca od 3. dílu stále stejný. Nevím, ale mi fakt nepřijde vtip zopakovaný po sté vtipný. Sheldon Cooper mi už teď přijde spíše trapný, někdy dokonce až nesnesitelný. Leonardova postava přímo vybízela k nějakému vývoji, ale smůla, stal se nejnudnější postavou a po Penny i druhou nejzbytečnější. A čím více dílů mám shlédnuto, tím více mám pocit, že ta a tahle scéna už byla v jiných modifikacích v minulých dílech. Jak by řekla Penny (mimochodem suveréně nejslabší postava seriálu) - nuda. ()

Mr.Ripley

Nedovoluji si hodnotit, pouze si dovolím trefnou poznámku po několika dílech. Oni se tam neustále něčemu smějí.. Oh, wait - ale čemu? ()

ing.Frosty

Když se člověk zrovna nesměje, tak pořád má na tváři takový ten přiblblý úsměv. 30.07.2014: Po poslední sezóně musím snížit. Už to není taková zábava, vtipy se recyklují, postavy se nevyvíjejí a místy se chovají dost nesnesitelně a nad jejich životními rozhodnutími zůstává rozum stát. 25.11.2014: Poslední sezóny jsou čistou definicí vyčpělosti. 3.4.2015: Osmá řada je naprostá sračka. ()

Remivsremi

Seriál je dnes již klasikou a po dvanácti sezónách musím říct, že oprávněně. Po etablování děvčat jako hlavních postav dojde k znatelnému úpadku, přesto prvních šest řad si rád budu pouštět znovu a znovu. Naštěstí i úplný závěr dopadl více než uspokojivě a došlo k rozloučení s gracíí. Jeden z těch sitcomů, ke kterému se budete vracet a pouštěti si ho stále dokola. ()

Vitow

Už by to konečně potřebovalo ránu z milosti. Ty první série byli fajn (byla tam myšlenka, bylo to vtipné a mělo to děj) ale teď se z toho pomalu stává Ulice (příběhy obyčejných lidí co se občas něco snaží zahlásit). ()

sugythesugar

Bola to dlhá cesta. Dvanásť rokov je kus života, ktorý som s hrdinami TBBT strávil, aj keď ma hneval pokles kvality, ktorý po tretej sezóne prišiel. Zostal som s nimi, aby som vedel ako ich osudy skončia. Posledná dvoj-epizóda mi vrátila tú dojemnú, inteligentnú a feel-good zábavu ktorú som mal tak rád. Slzám som sa neubránil. Ďakujem. P.S. Prvé tri sezóny budem mať vždy za jedny z najlepších, čo kedy sitkomovský svet ponúkol a to im patrí plné hodnotenie (nie tomu prieru až podpriemeru, ktorý prišiel potom). ()

LUKICKK

Za mně nejlepší asi nejlepší sitcom, co jsem kdy viděl. Zábava zaručena. A seriál byl zakončen nejlépe jak mohl. Swag Sheldon. ()

Sonnik

Smart is the new sexy. Některé díly jsou horší ale u většiny se nasměju nehorázně. Čtverka geeků z nichž nejvíc válí Howard a Sheldon (ten časem omrzí, ale vždycky nějakou perlu pustí) a jejích docela hezká sousedka jsou zábavní a jednou za týden více než snesitelní. Spoustu odkazů na komiksy, StarWars, LOTRa, PChry, internet, fyziku, matiku. Na první řadu Ajťáků to nemá ale baví. "Oh Gravity, thou art a heartless bitch " S01-S02 - 85% ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění