Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Yardie

Neskutečně skvělý seriál!!!! Každý díl výborný od začátku do konce, zatím jsem neviděl slabší díl. Postavy se velice dobře doplňují a vše táhne jeden - Sheldon. Nebýt něho, tak je seriál asi o ničem. Ale díky němu je to fantastická a zábavná podívaná. Ostatní ho dobře doplňují a také dokáží přidat polínko do ohně. Ale Sheldon je jen jeden... :-) Úžasná podívaná!!! Howgh! ()

Movie Gourmet

Správně praštěný komediální sitcom, kde hlavními postavami jsou tzv. "geeks" / "nerds" (česky šprti - velmi chytří avšak ve třídě nebo skupině lidí nepříliš oblíbení jedinci, kteří jsou pro ostatní velmi divní). Sheldon a Leonard prostě nemají chybu. Výborní jsou ale i jejich kamarádi - krásná sexy blondýna Penny, stydlivý a nemluvný Ind Raj a velmi výřečný žid Howard. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Zhigi

První, DRUHÁ a třetí série byly vynikající, poté už to šlo trochu dolu, ale stále se na to dá dívat a těch 20 minut uteče hrozně rychle a stále se bavím. V současnosti lepší sitcom neznám. ()

PetkaW.

Jak sitcomy nemusím, tak tenhle seriál mě prostě dostal. Nejdřív jsem ho nechtěla sledovat už jenom z principu, protože ho všichni vychvalovali do nebes. Teď chválím taky. Člověk sice půlce jejich vědátorských řečí nerozumí, ale tady je to tak nějak jedno. Musíte se smát stejně. Skvělé zápletky, dialogy bezkonkurenční a Sheldon? Jeho baziga se stane nesmrtelnou! ()

spageta

Nevím jak je to možné, ale ačkoliv už běží šestá série, pořád neztrácí na kvalitě, možná že právě naopak. Vycházím z toho, že většina seriálů slibných na začátku, s přibývajícími díly upadá, nebo zajede do takových stereotypních kolejí, ale tenhle kousek je výjimka. Humor neopouští, nepřehání a je pořád originální. Hlavně tedy ten Sheldon... ten se vážně neokouká! :-D ()

gurmanik

Ze všech současných seriálů ten nejvtipnější. Čiší z něj pohoda, přátelství, vtip a přesně to od seriálu jako je tento, očekávám :) ()

janeke

mohol by to byť kľudne dokonalý príklad midcultu, ktorý ostentatívne využíva a zneužíva jazyk vedy a tvári sa, že rieši periférne vody geekov, a pritom ide o gastronomickú formu, kde sa zaobalene podáva šanca na sex s blndýnou, ktorá žije oproti a klasické zmierňovanie komplexov z lúzerstva, ktoré má v určitej forme a miere asi každý. to by tam ale nesmeli byť tak strašne chytro napísané postavy ako je Scheldon, Wolowitz a v poslednej dobe aj Amy. to by tam nesmel byť Parsons, ktorý je fenoménom sám o sebe, a to by tam nesmeli byť scenáristi, ktorí mu dávajú tie nepríčetne srandovné repliky do úst. v polovici šiestej série sa ešte furt každý štvrtok teším, že si pozriem ďalší diel a po sedemnástej epizóde sa dokonca začínajú lámať staré schémy (Raj a Penny). z vedľajšieho okruhu postáv zbožňujem Scheldnovu texaskú mamku (Laurie Metcalf) - životom ošľahanú kresťanku s jemne rasistickými sklonmi... na nervy mi lezie iba Leonard, ktorý hrá presvedčivo, pokiaľ mu sekunduje Scheldon, ale ostatok času je nesympatickým pokryteckým skrčkom, ktorý má nepríjemný tik si šprtať v nechtoch. a p.s. na môj vkus príliš veľa plastových vidličiek - tie by si kľudne mohli dať do erbu. ()

smoniak

Skvělý odpočinkový seriál...Sheldon je ůžasný...je třeba se dostat do jejich zvláštního nadmíru inteligentního humoru :D ()

GreatestFan

DOKONALÝ americký sitcom, který jsem objevil už před pár lety, ale teprve letos na jaře, jsem ho (online) začal skutečně sledovat, téměř každý díl jsem viděl pětkrát a hezky po sobě a o víkendu i kolem 15 epizod za den!, kdyby nebyly takové náročné dialogy o vědě, znal bych všechny dialogy zpaměti. Ze všech hlavní postav mám nejradši jednoznačně Sheldona (bazinga!) a zpočátku mi trochu vadí Howard, ale pořád ho mám dost rád, ale pak mi vadit přestal, když trochu dospěl a později mi zase jako trochu protivná přišla Amy. Vlastně všichni mi trochu vadí tím jak si dělají navzájem ze sebe srandu (Howard) a postupem času Sheldon jak je čím dál více sebestřední narcistický sobec (no to bude dabingem, který preferuju, ale to bude, že, když náhodou v originále, tak to hůř poznám ty emoce a jinek mi ten dabing špatný nepříjde a s tím dabingem to zní provokativněji). Tenhle sitcom mi zkrátka nedá spát, a ani bdít. Tohle považuji právem za nástupce co já vím ''Přátel''. (ikdyž pro okraj ''Přátelé'' v nijak moc velké oblibě nemám, spíš jde o hodnocení ostatních a kritik a kultovního zázemí.) A všechny série jsou úžasné ZAJÍMAVOSTI: Spoiler: Za Rajovu (Kunal Nayyar) neschopnost mluvit se ženami může úzkostná porucha zvaná Selektivní mutismus která se dá definovat: přestože je někdo schopen mluvit a také to v určitých situacích nebo s určitými lidmi běžně dělá, v jiných situacích nebo s jinými lidmi to nedokáže. Raj se ženou nepromluví, aniž by byl pod vlivem, až do poslední epizody 6. série. // V jedné epizodě ve scéně, kde je Howard (Simon Helberg) v posteli s Leslie Winkle (Sara Gilbert), se Howardova matka zeptá, jestli je dívka, kterou má v posteli, židovka. Howard se Leslie zeptá, a ta odpoví ''ne'', ale matce zalže, že ano. Představitelka Leslie Sara Gilbert je ve skutečnosti židovka. // Za neschopnost vyslovení písmene 'r' u Barryho Kripkeho (John Ross Bowie) může porucha řeči zvaná rotacismus. // Chyba v seriálu: V 5. epizodě 5. série s názvem ''Variace na Schrodingerovu Kočku'' na konci řekne Leonard (Johnny Galecki) Brentovi Spinerovi, že ho pozve na jeho narozeniny. Podle 17. epizody 1. série "Reakce na Arašídy'' ale Leonard narozeniny neslaví. // Hra kámen-nůžky-papír-tapír-Spock byla vymyšlena už před seriálem fanoušky seriálu Star Trek (od r. 1966) Samem Kassem a Karen Brylou. // Postava Sheldona (Jim Parsons) je obrovský fanoušek Star Treku (od r. 1966) či seriálu Doctor Who (od r. 2005), pravda je ale taková, že Jim Parsons ani jeden ze seriálů nikdy neviděl. // ''Caltech'', kde hlavni postavy pracují skutečně existuje, jde o zkratku ''California Institute of Technology'' a v seriálu někdy komparzují skuteční studenti. // Rajův (Kunal Nayar) otec je gynekolog, matka herečky Aarti Mann, která hraje Rajovu sestru Priyu, je gynekoložka. // Sheldon neumí řídit, tak se nechává vozit. Jeho představitel Jim Parsons ve skutečnosti rád řídí sám a když jede jako spolujezdec, dělá se mu zle. // 4 podlaží domu hlavních postav jsou ve skutečnosti jen jedno po záběrech upravované. // Jimovi Parsonsovi v roce 2011 předala Zlatý Glóbus Kaley Cuoco. // Úvodní písnička od Barenaked Ladies je ''History of Everything.'' // Howard (Simon Helberg) říká, že Spock má rande jednou za 7 let. Postava Spocka (Leonard Nimoy) v seriálu Star Trek (od r. 1966) ''ve skutečnosti'' měla rande jednou v životě v 7 letech. // Spoiler: Přes Howardův (Simon Helberg) 'sexuální apetít' se nejen jako první z hlavních postav oženil, ale je také jedinný kluk z party, který neviděl Penny (Kaley Cuoco) nahou. // V 8. epizodě 2. série s názvem "The Lizard-Spock Expansion" zazněla písnička "She Blinded Me with Science", která byla úvodní písní k neodvysílaném pilotu. // Barry Kripke (John Ross Bowie) mluví stejně jako zaměstnanec Warner Bros Elmer Fudd. // Howard (Simon Helberg) má v pokoji postavy ze světa sci-fi a komiksů pouze ženského pohlaví. Jedinnou fiktivni sci-fi postavu neženského pohlaví je soška Jabby The Hutta ze světa Star Wars. // V epizodě číslo 100, konkrétně 13. epizodě 5. série se objevuje připomínka pilotního dílu, a to ve scéně, kdy Sheldon (Jim Parsons) a Leonard (Johnny Galecki) vcházejí do bytu a Penny (Kaley Cuoco) má otevřenné dveře do bytu. Prakticky stejná scéna se objevila i prvním epizodě, kdy se hrdinové s Penny setkali poprvé. // V prvním díle se objevují šampony "Darth Vader" a "Luke Skywalker". Tyto šampony skutečně existují. // Raj (Kunal Nayar) nemůže se ženami mluvit, pokud jsou je s ní nebo s nimi v jedné místnosti. V prvním díle však může, ale ne v přílišné blízkosti. // Příjmení ''Hofstadter'' zaznělo i v seriálu Dharma a Greg (od r. 1997), konkrétně v 21. epizodě 2. série. // Jen jednou je vidět schodiště v domě hlavních postav z jiného úhlu než obvykle, a to v e 2. epizodě 1. série s názvem ''The Big Bran Hypothesis''. // Ve 2. epizodě 1. série s názvem ''The Big Bran Hypothesis'' je řečeno, že Švédsko nemá vesmírný program. Později po odvysílání epizody jej však už obdrželo. // Chyba v seriálu: Ve 2. epizodě 1. série s názvem ''The Big Bran Hypothesis'' Leonarda (Johnny Galecki) probudí bouchnutí dveří od bytu Penny (Kaley Cuoco). Když ale k nim dojde, jsou otevřené. // Chyba v seriálu: V 5. epizodě 3. série s názvem ''Korolár Hrůzostrašné Polevy'' Bernadette (Melissa Rauch) říká, že nemá ráda psy, ale v 22. epizodě 6. série ''Experimenty s Protonem'' bez problémů hlídá s Howardem (Simon Helberg) Rajovo (Kunal Nayar) štěně. // Ve 4. epizodě 1. série s názvem ''The Luminous Fish Effect'' Sheldon (Jim Parsons) hádá váhu Pennina (Kaley Cuoco) auta na 4 000 liber, ve skutečnosti Pennin Volkswagen Golf váží jen kolem 2 000 liber. // Ve 4. epizodě 1 . série pojmenované ''The Luminous Fish Effect'' Sheldonova (Jim Parson) matka (Laurie Metcalf) sedí na ''slavném Sheldonově místě '' na gauči, aniž by měl Sheldon vůči tomu námitky. // Leonard (Johnny Galecki) hraje na Violoncello, jeho představitel Galecki na violoncello skutečně umí. // Chyba v seriálu: V epizodě ''The Hamburger Postulate'' je Lesliin (Sara Gilbert) prstoklad na houslích viditelně mimo hudbu. // Chyba v seriálu: V epizodě ''The Hamburger Postulate'' Leslie (Sara Gilbert) říká, že Leonard (Johnny Galecki) je na heroinu nebo ho Penny (Kaley Cuoco) vzrušuje, protože se mu rozšířily zorničky, heroin ale ve skutečnosti nezpůsobuje rozšíření zorniček. // Chyba v seriálu: V epizodě ''The Hamburger Postulate'', kdy se Leonard (Johnny Galecki) probudí vedle Leslie (Sara Gilbert), strčí prst přes brýle, když je chce vzít, což dokazuje, že jsou falešné. // V epizodě ''The Dumpling Paradox'' nazve Howardova (Simon Helberg) matka Howardovu ''přítelkyni'' křesťanskou nadávkou ''děvkou z Babylonu'', což není u židovky moc pravděpodobné. // Během nejméně prvních šesti sérií se Sheldon (Jim Parsons), který je abstinent, třikrát opije. // Penny (Kaley Cuoco) se v prvních šesti sériích v Rajově (Kunal Nayar) bytu objeví pouze dvakrát. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 1. série s názvem ''Cooper-Hofstadterova Polarizace'' Leonard (Johnny Galecki) říká, že by mohl vyhrát Nobelovu cenu, v 1. epizodě 1. série ''Pilot'' však říkal, že nejspíš ne. // Leonard (Johnny Galecki) do své současné výšky dorostl v osmé třídě. // Sheldon (Jim Parsons) obvykle klepe třikrát, v prvních epizodách však klepal normálně. // V 10. epizodě 1. série s názvem ''Decay Loobenfeld'' Sheldon (Jim Parsons) hodí do odpadkového koše svoje jídlo, pak ho ale vytáhne, což je při jeho přehnaných hygienických návycích více než nečekané. // Chyba v seriálu: V 11. epizodě 1. série s názvem ''Lívancová Anomálie'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že někdo snědl všechen meruňkový jogurt, pak řekl, že to byl nejspíš Leonard (Johnny Galecki), přestože ví, že Leonard je alergický na laktózu. // Chyba v seriálu: V 7. epizodě 2. série s názvem ''Polarizace Kalhotkové všehochuti'' ve scéně, kdy Leonard (Johnny Galecki) předává Penny (Kaley Cuoco) ''Sheldonův kryptonit'' na papíře, je jasně viditelné, že na papíru nic není. // Chyba v seriálu: V 6. epizodě 7. série pojmenované "The Romance Resonance'' mají slavit Howard (Simon Helberg) s Bernadette (Melissa Rauch) 1. výročí 1. rande, to ale měli už ve 3. sérii, což by měly být tak 4 roky. // Ve 13. epizodě 1. série ''Batnádoba a Chybný Předpoklad'' po výhře na fyzikální olympiádě zazní píseň ''We Are the Champions'' od Queen, jejichž kytarista je také astrofyzik. // Ve 13. epizodě 1. série s názvem ''Batnádoba a Chybný Předpoklad'' Sheldon (Jim Parsons) sedí bez větších námitek na jiném místě než ''jeho'' na gauči. // Chyba v seriálu: Ve 13. epizodě 1. série ''Batnádoba a Chybný Předpoklad'' k poslední otázce na fyzikální olympiádě Dr. Gablehauser (Mark Harelik) řekne, aby vyřešili rovnici, na obrazovce přitom žádná není. // V epizodě ''The Nerdvana Annihilation'' Raj (Kunal Nayar) nabídne Leonardovi (Johnny Galecki) 1000 Rupií, Sheldon (Jim Parsons) se zeptá, jaký je kurz a Raj neodpoví. Tehdejší kurz byl cca 22 amerických dolarů. // Ve 14. epizodě 1. série s názvem ''The Nerdvana Annihilation'' má na stroji času Sheldon (Jim Parsons) nastavené datum 22. dubna, což je datum odvysílaní epizody. // V 7. epizodě 2. série pojmenované ''Polarizace Kalhotkové Všehochuti'' je vidět klingonský slovník. Ten opravdu existuje, poprvé vydán v roce 1992. // Chyba v seriálu: Ve 14. epizodě 1. série ''The Nerdvana Annihilation'' se Leonard (Johnny Galeck) chtěl dostat o doby, kdy Alexander Graham Bell vynalezl telefon, a že by mu u jeho dveří mu otevřela jeho manželka. Alexander Graham Ball přitom svojí manželku poznal až poté, co vynalezl telefon. // Chyba v seriálu: V 16. epizodě 1. série pojmenované ''The Peanut Reaction'' Leonard (Johnny Galecki) říká, že hraje na XBox live. Později je ale vidět, že má XBox 360. // Chyba v seriálu: V 16. epizodě 1. série s názvem ''The Peanut Reaction'' má Raj (Kunal Nayar) při zpívání v jednotlivých záběrech ruzné množství stuh, které jsou v různých polohách. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 1. série ''Mandarínkový Faktor'' se Leonardova (Johnny Galecki) limonáda v kantýně v jednotlivých záběrech otáčí. // V den premiérového vysílání 17. epizody 1. série s názvem ''Mandarínkový Faktor'' byla odvysílána i epizoda seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005) ''The Pain in the Heart''. V obou epizodách je odkaz na Schrodingerovu kočku. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 1. série ''Mandarínkový Faktor'' Sheldon (Jim Parsons) vysvětluje experiment Schrodingerova kočka špatně. Říká, že jed v krabici má vybuchnout v náhodný moment, má to ale být v určitý kvantový okamžik. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 1. série s názvem ''Mandarínkový Faktor'' si Penny (Kaley Cuoco) nalije do zmrzliny čokoládový sirup, který rozlije i mimo, ale v dalším záběru se žádná skvrna neobjevuje. // Chyba v seriálu: V 1. epizodě 2. série pojmenované ''Paradigma Zkažené Ryby'' Sheldon (Jim Parsons) s Rajem (Kunal Nayar) diskutuje u televize o herečkách Aishwarya Rai a Madhuri Dixit, v televizi je ale slyšet hlas Alky Yagnik. // Chyba v seriálu: V 1. epizodě 2. série ''Paradigma Zkažené Ryby'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že od doby, co ho matka přestala kojit, nic nezapomíná, avšak při jmenování hereček, které hrály Catwoman, zapoměl na Lee Meriwether. // Chyba v seriálu: V 5. epizodě 2. série s názvem ''Euklidovská alternativa'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že nejběžnější název ulice je "2. ulice". Pravdou ale je, že nejběžnějším názvem je ''Park Street''. // V 7. epizodě 2. série Rajovi (Kunal Nayar) a Howardovi (Simon Helberg) otevřou modelky Analeigh Tipton a Samantha Potter, které v pořadu Amerika hledá topmodelku (od r. 2003) skončily na 2. a 3. místě. // Chyba v seriálu: V 8. epizodě 2. série ''Rozšíření o tapír-Spock'' se v místnosti Mars Roveru v změní hodiny. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 2. série s názvem ''Triangulace Bílého Křestu'' se ukáže, že Leonard (Johnny Galecki) často používá heslo Kal-El, což je kryptonské jméno Supermana. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 1. série pojmenované ''Triangulace Bílého Křestu'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že jahody nejsou ovoce, jahody ale ve skutečnosti jsou ovoce, ale jestli to něco není, není to jeden z druhů bobulí. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 2. série ''Triangulace Bílého Křestu'' Stephanie (Sara Rue) Leonardovi (Johnny Galecki) vypráví historku, jak jednomu pacientovi spadla během operace do něj náušnice. Když se to poté zjistilo, prý tu druhou schovala a odešla. V USA jsou však ve skutečnosti lékaři povini před vstupem na sál všechny šperky odložit // V 10. epizodě 2. série je Howardův (Simon Helberg) nápis na plechovce ''Dr. Pepper'' přeměněn na ''Dr. Peeper.'' // V 11. epizodě 2. série s názvem ''Hypotéza dárkových předmětů do koupele'' má Sheldon (Jim Parsons) na Vánoce ubrousek podepsaný Leonardem Nimoyem. Ubrousek skutečně byl podepsán Leonardem Nimoyem, existuje i jeho fotografe. // Chyba v seriálu: V 11. epizodě 2. série s názvem ''Hypotéza dárkových předmětů do koupele'' má Leonard (Johnny Galecki) při ležení na gauči nohy na Sheldonově (Jim Parsons) místě, aniž by měl proti tomu námitky. // V 11. epizodě 2. série s názvem ''Hypotéza dárkových předmětů do koupele'' je uvedena cena Grant McArthurova génia. Ta skutečně existuje, obvykle ji dostávají lidé vě věku 20-40 let pracující v jakémkoli oboru. Cena se dostává po hlasování anonymního výboru a vítěz je informován telefonicky. // V 11. epizodě 2. série ''Hypotéza dárkových předmětů do koupele'' Leonard (Johnny Galecki) pronese: "It's a Saturnalia miracle!". Saturnálie byl staro římský festival, kde si lidé rozdávali dárky a také se odvracovali od společenských norem. To musel být odkaz na situaci, kdy Sheldon (Jim Parsons) ''překonal normu'' a objal Penny (Kaley Cuoco) za vánoční dárek. // Chyba v seriálu: Ve 12. epizodě 2. série s názvem ''Labilita Robozabijáka'', kdy na začátku robozabiják M.O.N.T.E. ničí toustovač, je vidět, že je z polystyrenu. // Chyba v seriálu: Ve 14. epizodě 2. série s názvem ''Finanční alternativy'' si Howard (Simon Helberg) stěžuje na bolest, že ho pálí dvanácterník z žaludečních šťáv. Vve skutečnosti je dvanácterník část tenkého střeva a s žaludečníma šťávama nemá nic společného. // Chyba v seriálu: Ve 14. epizodě 2. série s názvem ''Finanční alternativy'' se mění Kurtovi (Brian Patrick Wade) polohy ve dveřích. // Chyba v seriálu: V 15. epizodě 2. série s názvem ''Mateřská kapacita'' Leonard (Johnny Galecki) podává své matce Beverly (Christine Baranski) čaj a chytá ho levou rukou. V dalším záběru, když si ho dává k ústům, jej ale drží v pravé. // Chyba v seriálu: Na začátku 16. epizody 2. série pojmenované ''Polštářové stigma'' má Howard (Simon Helberg) otevřenou paintball pistoli a pravděpodobně prázdnou, přestože měl zrovna krýt. // Chyba v seriálu: V 16. epizodě 2. série ''Polštářové Stigma'' Sheldon (Jim Parsons) střelí Leonarda (Johnny Galecki) pětkrát, na sobě má však skvrn sedm. // V 17. epizodě 2. série s názvem ''Setkání s Terminátorem'' hostuje herečka Summer Glau. Původně však měla hostovat Katee Sackhoff, ta se ale objevila v jiných dvou epizodách jako Howardova (Simon Helberg) erotická představa. // V 17. epizodě 2. série s názvem ''Setkání s Terminátorem'' Penny (Kaley Cuoco) říká, že může hrát Annu Frankovou, přitom Kaley Cuoco jednou Annu Frankovou hrála, a to v seriálu 8 Simple Rules... for Dating My Teenage Daughter ( od r.2002) v epizodě ''Merry Christmas: The Story of Anne Frank and Skeevy'' // V 17. epizodě 2. série ''Setkání s Terminátorem'' se objevuje skutečný držitel Nobelovy ceny George Smoot v roli sebe samého. Smoot dříve uvedl, že je sám fanoušek seriálu. // V 17. epizodě 2. série s názvem ''Setkání s Terminátorem'' si Leonard (Johnny Galecki) čte na cestě na setkání s Georgem Smootem knihu "Wrinkles In Time", kterou George Smoot napsal. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 2. série s názvem ''Setkání s Terminátorem'' hlavní hrdinové nastupují do vlaku na nádraží, které je ve skutečnosti v Burbanku, a když mají jet do San Franciska, ve skutečnosti se od něj vzdalují - směřují jižně od San Franciska. // Chyba v seriálu: V 18. epizodě 2. série ''Produktivní Pracovní Písen'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že by si v životě nedal kávu, protože matce sliboval, že si nikdy nezačne s drogami, přitom ve druhé epizodě 1. série si kávu dává. // Chyba v seriálu: V 18. epizodě 2. série ''Produktivní Pracovní Písen'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že výrobní linka byla vynalezena Henrym Fordem. Ve skutečnosti jen ale přišel s myšlenkou přidat dopravníkový pás a linku vymyslel Ransom Olds. // V 19. epizodě 2. série ''Polohy Mrtvé Šlapky'' se poprvé dozvídáme, že Howard (Simon Helberg) žije v Altadeně. // Chyba v seriálu: Ve 23. epizodě 2. série má Sheldon (Jim Parsons) na severním polu najít monopoly a dokázat teorii strun různými pokusy. Pokusy by ale měl dělat experimentální fyzik jako Leonard (Johnny Galecki), Sheldon je teoretický fyzik. // V 1. epizodě 3. série má Sheldon (Jim Parsons) vousy jako Spock (Leonard Nilmoy) v zrcadlovém vesmíru a ve stejné epizodě se ještě zmíní jeho ''vulkánský sluch.'' // V 1. epizodě 3. série ''Fluktuace Elektrického Otvíráku ba Konzervy'' si Sheldon (Jim Parsons) stěžuje, že zatímco byl v létě pryč, propásl nový Star Trek (2009). Ten měl ale premiéru na jaře. // Ve 3. epizodě 3. série ''Gothowitzova Deviace'' Sheldon (Jim Parsons) říká: "There are more things in heaven and earth, Horatio, than are dreamt of in your philosophy," což je citát z Shekespearovy hry "Hamlet". // Chyba v seriálu: Ve 4. epizodě 3. série ''Řešení po pirátsku'' zazní, že půl cesty z Pasadeny do Nového Dillí je Japonsko. To je však nesmysl, takové místo se nachází kdesi u Sibířského moře. // Chyba v seriálu: Ve 4. epizodě 3. série ''Řešení po Pirátsku'' ve scéně, kdy Raj (Kunal Nayar) zapije aspirin RedBullem, později zazní znova ''Eye of the Tiger'' a rychle se střídají záběry, se v jednotlivých střizích objevuje a mizí Redbull na stole. // V 5. epizodě 3. série ''Korolár Hrůzostrašné Polevy'' se poprvé objeví karetní hra "Válečníci z Ka'a". Tato hra byla vyrobena speciálně pro tento seriál samotnými tvůrci seriálu a po odvysyílání epizody byla hra vydaná. // V 5. epizodě 3. série ''Korolár hrůzostrašné polevy'' Sheldon (Jim Parsons) popisuje postavu Wesleyho Crushera (Will Wheaton) ze Star Treku: Nová generace (od r. 1987) jako někoho s eidetickou pamětí. S takovou vlastností však postava v seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987) spojována není. // Chyba v seriálu: V 5. epizodě 3. série ''Korolár Hrůzostrašné Polevy'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že jel v roce 1995 na Dixie Trek do Jackosonu v Mississipi. Dixie Trek sa však koná a vždy konal v Atlantě ve státě Georgia. // Chyba v seriálu: V 8. epizodě 3. série ''Deficit Lepicích Kachen'' Sheldon (Jim Parsons) připomíná Penny (Kaley Cuoco) svitící kontrolku zkontroluj motor. Penny má ale Volkswagen z roku 1985, který kontrolky nemá. // Chyba v seriálu: V 10. epizodě 3. série ''Experiment gorila'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že "čím víc, tím líp" je špatná fráze, ale ve 2. epizodě 2. série epizodě ''Topologie váčkovitého poklopce'' stejnou větu sám použije. // Na začátku 11. epizody 3. série ''Mateřská Shoda'' se hlavní hrdinové dívají na film Grinch (2000), ke hraje také Christine Baranski, která v seriálu hraje speciálně a právě v tomto dílu Leonardovu (Johnny Galecki) matku. // Chyba v seriálu: Ve 13. epizodě 3. série ''Bozemská reakce'' jsou při detailním záběru vidět zničené dveře. V dalším záběru jsou však dveře bez poškození. // V 15. epizodě 3. série ''Centrální urychlovač částic'' dá Shledon (Jim Parsons) Leonarovi (Johnny Galecki) poté, co ho ''zradil'', na tác 30 stříbrných příborů. Tím odkazuje na Jidáše, který zaplatil 30 stříbrných. // Chyba v seriálu: V 15. epizodě 3. série ''Centrální urychlovač částic'' při hádání na sv. Valentýna si Penny (Kaley Cuoco) tipne, že se nechají v Disneylandu vyvést na Matterhorn. Matterhorn ale v Disney Worldu není. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 3. série ''Porcování Miláška'' kluci najdou filmovou rekvizitu - prsten ze série Pán Prstenů, který má prý elfský nápis. To je ale nesmysl, protože ten byl ve filmech proveden digitálně. // Chyba v seriálu: Ve 20. epizodě 3. série "Špagetový Katalyzátor" Sheldon (Jim Parsons) říká, že by si rád vymazal z paměti strojem na vymazání paměti z filmu Muži v Černém (1997) Bena Afflecka jaka Dardevilla. To ale ve filmu Muži v Černém (1997) nejde, ten vymaže pouze poslední určitou dobu. // Spoiler: Ve 22. epizodě 3. série se dozvídáme, jak vypadá vlajka bytu Leonarda (Johnny Galecki) a Sheldona (Jim Parsons). Na vlajce je logo piva Lowenbrau. // Chyba v seriálu: Ve 22. epizodě 3. série je možné si ve scéně z minulosti všimnout, že mladí hrdinové hrají na konzoli PlayStation 2. Ta byla ale vydána v roce 2004, zatímco scéná se odehrává v roce 2003. // 1.SÉRIE: 9*/10* / 2.SÉRIE: 9*/10* / 3.SÉRIE: 10*/10* / 4. SÉRIE: 9*/10* / 5.SÉRIE: 10*/10* / 6.SÉRIE: 10*/10* / 7.SÉRIE: čeká se. () (méně) (více)

serioga

Asi najlepší komediálny seriál súčastnosti,ktorý ma rozosmeje aj keď ho už pozerám tretí krát od sameho začiatku.Proste paráda.Niet čo dodať. ()

H4ku11

Ťažko nájsť podobný zjav ako Sheldon Cooper. Ja sa teda na ňom musím strašne smiať. Niekomu to možno nepríde vtipné, ale myslím, že väčšina ľudí sa dobre pobaví. Ostatní členovia zo štvorice vedátorov ako aj Penny vedia tiež dobre zadeliť. ()

filipvrbik

Doktor Jim Parsons alias Sheldon Cooper to rozjíždí ve velkém stylu , každá hláška (ano každá) stojí za to. Ale já si rýpnu ,většina mých kamarádů má ještě víc titulů héééééč :-P. 100% 15.7.2019 to na Prima Cool skončilo a já musím říct, že je to můj druhý nejoblíbenější seriál po Star Trek: Nová generace....skončilo to však parádně a ani jinak nemohlo... ()

Cement73

Tak špecifický humor sa len tak nevidí. Absolútna oddychovka, ktorá mi vždy vie zdvihnúť náladu, aj keď pravidelne ho nesledujem. V každom prípade veľmi podarený formát. ()

mira007

Tenhle seriál mne neoslovil, jen mne zaujalo, že se herci z tohohle dílka se v roce 2015 stali nejlépe placeným seriálovým herci - každý za jeden díl mičudu v doláčích. ()

Angie91

Seriál, který můžu vidět pořád, stále a dokola. Všechny postavy jsou skvělé, padly k sobě jako puzzle a pro mě je to Number One v seriálech. Nemám potřebu hodnotit každou sérii zvlášť, nebo nedej bože každý díl zvlášť. Já se královsky bavím při všech dílech a popravdě si TBBT drží linii standardní kvality i v 11. sérii. Žádný prudký pokles nebo nárůst, jako to je u jiných seriálů běžné, díky bohu není. ()

WayDott

Geniální a nejvtipnější seriál :-D Sheldon je best a bez něj by to nebylo ono. Sice poslední tři řady dost pokulhávají, ale prvních 8 řad jsem umírala smíchy. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění