Život a vztahy nejsou tak jednoduché, jak se zdá podle oblíbených knižních rádců, které mají odpověď a dobrou radu úplně na každou situaci. Přesvědčí se o tom sedm mladých lidí, kteří mají společné nejen to, že bydlí v Baltimore, ale hlavně že hledají lásku a potýkají se přitom s řadou nečekaných potíží. Beth už sedm let chodí s Neilem, marně mu však naznačuje, že by se mohli vzít. Její kolegyně Gigi chodí na rande s muži, kteří o ni zjevně nemají zájem, což si ovšem odmítá připustit. Problémy má i Janine, která je sice provdaná za sympatického Bena, jenže on se právě seznámil s pohlednou zpěvačkou Annou. I když jí dá jasně najevo, že je ženatý, Anna se do něj zamiluje. A aby to nebylo tak jednoduché, do Anny je pro změnu stále zamilován její bývalý přítel Conor, jeden z mužů, s nimiž randila Gigi, a jeden z těch, na jejichž zavolání stále čeká. Marně čeká na lásku také Annina kamarádka Mary, která se snaží najít vztah pomocí internetu. Gigi se seznámí s cynickým barmanem Alexem, který jí otevřeně objasňuje, jak to chodí v mužském světě, časem se však sám chytí do pasti a do Gigi se zamiluje. Jenže vrhnout se do vztahu pro něj není jednoduché, stejně jako není pro Janine snadné přijmout pravdu o manželově nevěře a lžích, na které postupně přichází. Zdá se, že muži a ženy si nikdy nemohou porozumět, přesto se však do sebe mohou zamilovat. A tak stále hledají způsob, jak vytvořit fungující vztah. (TV Nova)

imf

Velmi ambiciózní, skvěle obsazené, vkusně nakroucené. Potíž je v tom, že dvojic je příliš a divák se mezi nimi ztrácí. Morálka příběhu i jednotlivých point je navíc dokonale černobílá, tempo skřípe kdykoliv není v záběru Scarlett Johansson a Ken Kwapis je fušér. Proč tolik hvězd naskákalo do projektu, který kormidluje autor filmů jako Kněz je poděs nebo Dunston: Sám v hotelu, je mi věru záhadou. V rukou někoho zručnějšího (a s tříčtvrtinovou stopáží) to mohla být komplexní vztahovka s přesahem. Takhle jen plýtvání talentem, filmovým materiálem a vaším časem. ()

_Berunka_

Jestli on mě nežere, tak já jednoznačně žeru tento film. Ačkoli se na mi na první pohled jevil jako laciný hollywoodský "doják" zářící těmi nejvytříběnějšími hvězdami - tedy nic pro mě, musím přiznat, že He's Just Not That Into You mě lapil a už nepustil ze svých pout. Nenechte se zmást hodnocením, protože podle mě je zde podhodnocen. Můžete se zde setkat s osudy, které vám přijdou až nezdravě povědomé. Postavy jsou tu až neuvěřitelně uvěřitelné a já tak nejsem nucena k rozpačitému úsměvu nad absurdností příběhu a můžu si vychutnávat jednotlivé milostné propletence. Velice mne potěšilo herecké obsazení v podobě Bena Afflecka, kterého v jiných filmech zrovna nevyhledávám, nebo herecké ztvárnění "sucharky" Jennifer Connelly. Byla mi docela sympatická i naivita Gigi v podání Ginnifer Goodwin a Justin Long se ujal své role taky velice zdařilým způsobem. Nevím proč, ale Scarlett mi tady děsně lezla na nervy. Asi tím, že byla kus. Soundtrack mi padl do noty, dokonce jsem si musela po skončení filmu pustit Keane :)) Co dodat? Musím říct, že tenhle nenápadný snímek (i když s 6500 hodnoceními) na mě udělal dojem a překvapil mě na plné čáře... A hlavně to nebylo jedno klišé za druhým. Co víc si přát :) ()

Madison

Nemám príliš v láske nasladené hollywoodske komédie, ale v otázke nasladenosti je toto dielo určite o triedu vkusnejšie než "Skús mne rozesmát". Človek si myslí, že akonáhle sa do scenára vmiešajú partnerské či medziľudské vzťahy, tak všetko musí byť neprirodzené a umelé - čo je poväčšine pravda, no netýka sa to tohto filmu. S výnimkou jednej jedinej postavy, a to nechutne afektovanej Ginnifer Goodwin - je smutné sledovať, že mnohé ženy sa jej aj v realite podobajú, takže jej afekt nie je tak celkom lžou - ide o príjemnú, obsahovo prepletenú komédiu, ktorá pomerne pravdivo predkladá divákovi krutú realitu takým štýlom, že je mnohokrát ťažké ju v našom bežnom živote akceptovať. Osobne ma najviac zaujal vzťah dvojice Affleck-Aniston, ktorí sú skutočne roztomilí, taktiež sa mi pozdávala prchká Jennifer Connelly. Averziu som zas mala voči Scarlett Johansson, ktorá pre mňa nie je ukážkovou herečkou. Rovnakú úlohu si švihla už v Allenovej dráme Match Point a ja mám voči tomuto typu ženských postáv dosť veľký odpor :-) ()

iamek

Nechápu jak Ken Kwapis mohl dostat pod svá křídla tolik hereckých es. Snímek měl neuvěřitelný potenciál, který nebyl zdaleka tak využit jak by si zasloužil. U celého filmu jsem se zasmál snad 3x a to na komedii není moc dobrý počin. Herecké výkony taky nic moc což se docela dalo čekat vzhledem ktomu, že se asi vybíralo podle vzhledu než podle hereckého umění. Obrovská škoda, že to Kwapis nezvládl. ()

Matty

Pěkná (romantická komedie), ale moc kecá. Je fajn, že teorii mezilidských vztahů mají hrdinové nastudovanou dokonale, trochu jim ale uniká praxe. Jejich poznatky se dobře poslouchají, protože nejsou hloupé ani nepravdivé, ale když budu chtít poslouchat, pustím si rádio. Čím bych se ale připravil o pohled na tváře (a těla) známých a povětšinou i dobrých herců (a hereček). Délkou a množstvím postav připomíná film Lásku nebeskou, bohužel ničím dalším. U každé nové scény, protože jde v zásadě o sérii lehce provázaných dialogů na podobné téma, jsem si musel ujasnit, co k sobě dané postavy cítí a které další postavy znají. Možná na tom nakonec moc nezáleželo, ale chtěl jsem mít jasno, v čem mi zamilovanými živými bytostmi přehlcený scénář nepomáhal. Na rozdíl od jiných romantických komedií mne zde neschopnost „položit“ se do příběhu mrzela – hrdinové byli sympatičtí a minuty s nimi strávené příjemné. Až tak moc tě nežere svým vyzněním navíc není tak moderní romantickou komedií, jak zkouší předstírat (moderní technologie, ženy volající mužům): párují se výhradně heterosexuálové, být sám znamená být nešťastný a nevěra je v závěru potrestána. Takže 70% Zajímavé komentáře: imf, Madison, Mat21 ()

• Filmovalo sa v štátech Kalifornia, Maryland, Oregon a tiež v britskej metropole Londýn. (MikaelSVK)