Reklama

Reklama

Samantha Who?

(seriál)
USA, (2007–2009), 12 h 49 min (Minutáž: 21–23 min)

Hudba:

Jan Stevens

Hrají:

Christina Applegate, Jennifer Esposito, Kevin Dunn, Melissa McCarthy, Tim Russ, Barry Watson, Jean Smart, James Tupper, Timothy Olyphant, Jelynn Sophia (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(35)

Obsahy(1)

Samanthu (Christina Applegate) zrazilo auto, následkom čoho upadla do kómy. Po ôsmych dňoch sa z nej síce prebrala, ale zistila, že stratila všetky svoje spomienky, a preto teraz nevie, kto sú všetci tí ľudia, čo na ňu tak civia, kde pracuje, čo má rada a čo zas nie, ale hlavne, kto je ona sama. Ako sa postupne dozvedá informácie zo svojej minulosti a znovu spoznáva svoju rodinu a priateľov, zisťuje aj, že nebola práve najlepším človekom. A preto, hoci sa chce dozvedieť, kto vlastne je, chce sa stať aj lepším človekom. (pivo)

(více)

Recenze (15)

ladko 

všechny recenze uživatele

Po doteraz videných dieloch môžem s kľudným svedomím povedať, že Samanthu som si obľúbil, rovnako ako aj všetky vedľajšie postavy(hlavne však vrátnika - ten nemá chybu). Zo začiatku(prvých asi 5 častí) som bol dosť nadšený a veľmi som sa zabával, potom však trochu kvalita upadla, ale od 13. dielu kvalita opäť stúpla. Na 4 hviezdy je to zatiaľ v pohode, uvidíme, či Samantha Who? dokáže udržať nastúpený trend. Update: Nedokázala. Aspoň v druhej sérii. Začalo ma to dosť nudiť a smejem sa len veľmi sporadicky. Mením hodnotenie na 3 a keby Samanthu zrušili, smutno by mi určite nebolo. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Se Samanthou Who? je problém. Jaký? Samantha (Christina) byla mrcha. Pekelná. Všichni ji nenáviděli. Obzvlášť její přítel. Jednoho dne, když Samanthu sejmulo auto, a ona ztratila paměť, rozhodla se, že začne s čistým štítem. Že už to nebude ta zlá, zlá holka. Ale že se z ní stane milé koťátko, které miluje svoje rodiče a obětuje se pro své přátele. Ano, kdo se aspoň trochu vyzná v dnešních seriálech, tomu zřejmě neunikne obrovská podobnost s My Name Is Earl. Pro ty, co se nevyznají, My Name Is Earl je sitcom o chlapíkovi, který se rozhodne napravit svoje hříchy, protože ho karma silně kope do zadku. Mno, máme tu dva seriály, které jsou si podobné nejen v ústředním nápadu. Ale taky v tom, že jsou sitcomem bez smíchu. Zjistil jsem, že mi to tam docela chybí. Možná, že by pak oba byly o něco vtipnější. Ale o to nejde. Na jedné straně je Samantha. Nádherná roztomilá Christina Applegate (které "dvojrole" velice sedí, je opravdu výtečná). Její rozkošná tlusťoučká natvrdlá kamarádka Melissa McCarthy a nádherně nenávistná jízlivá Jennifer Esposito. Na straně druhé je Earl. Vtipný ex-zločinec Jason Lee. Jeho (rozkošný, ehm..) tlusťoučký natvrdlý bratr Ethan Suplée a nádherně nenávistná jízlivá exmanželka Jaime Pressly. Jde jen o to, který svět komu více vyhovuje. Ženský nebo mužský? Vyfintěný nebo vidlácký? Vínečko nebo pivko? Pro mě? Těžko říct. Jak kdy. Díl od dílu. Ale o malinký fous asi přece jen vítězí Earl. 70% P.S. narozdíl od kolegů ladka a Ichaboda se u Samanthy stále bavím dobře, a to proto, že oproti Earlovi je přece jen víc ze života, a navíc jsem zatvrzelý romantik... ()

Reklama

papaJA21 

všechny recenze uživatele

Jak se napravit, když jste celý život strašná mrcha? Těžko!! A moc Vám nepomůže, když si po autonehodě nic nepamatujete a za nejlepší kámošky máte jednu další úděsnou mrchu a jednu potrhlou spolužačku ze základky. K tomu rodiče na baterky, přítele kterému máte co vysvětlovat a vrátného co si o Vás myslí jen to nejhorší. Shrnuto a podtrženo pět hvězdiček a spoustu zábavy!!! ()

Ichabod 

všechny recenze uživatele

Ani po více dílech mi stále nepřijde Samanthina postava zrovna sympatická (trošku problém u nevtipného komediálního seriálu). Christina Applegate je dobrá, ale tady nedostává dostatečně vtipné repliky a zápletka je chudá (navíc rozmazlené manhattanské tři-až čtyřicítky coby hlavní hrdinky opravdu nemohou vytvářet diskuse a humor, který sedí mě - Sex and the City je opravdu vtipnější i chytřejší). Pokud bych měl přirovnat Samanthu k jinému "sebenapravujícímu se" hrdinovi Earlovi, tak rozdíl je propastný. Zatímco ukončený My name is Earl mne dokázal hlasitě rozesmát, u Samanthy se prostě bavit nedokážu. A přitom Jennifer Esposito umí být TAK vtipná a cynická a je tu také zoufale nevyužitá. ()

Snowfire 

všechny recenze uživatele

Nečakaná guilty pleasure záležitosť. Som milo prekvapený, čo sa dá z námetu vyťažiť, ale autorka knihy P.S. Milujem Ťa, Cecelia Ahernová, napísala naozaj dobrý scenár s výdatnou dávkou humoru. Samantha spred nehody bola naozaj mrcha, Samantha po nehode je zmätený anjelik, ktorého mi je chvíľami naozaj ľúto. Už sa len rozhodnúť, či má lepšie hlášky krásna Jennifer Espisito alebo tradične výborná Jean Smart v úlohe matky („Frank, dohliadnite na to, aby používala kondómy!“), za ktorú získala zaslúženú Emmy. Melissa McCarthy tiež potešila. ()

Galerie (93)

Reklama

Reklama