Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Simon Baker, Alfred Molina, Hope Davis, a Shane West čelí věrné kopii Jacka Rozparovače v hrůzyplném thrilleru Podnájemník. Šedivějící detektiv je na stopě krutého zabijáka, který vraždí prostitutky ze Sunset bulváru ve West Hollywoodu. Zabijákovy bezcitné metody jsou totožné s těmi, které v Londýně v 19. století používal nechvalně proslulý psychopat Jack Rozparovač – mnohonásobný vrah, kterého policie nikdy nedopadla. Aby toho nebylo málo, detektiv při svém pátrání brzy objevuje shodné znaky s vraždami spáchanými ve West Hollywoodu, za které byl už před lety pachatel poslán do vězení. Je možné, že by za mřížemi pykal někdo nevinný? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Konec mi celkový dojem pokazil. Do té doby to byl celkem nadprůměrný krimithriller, který rozehrál hru o mnoha podezřelých a já jsem byl docela zvědav, kdo tedy nakonec toho Jacka Rozparovače kopíruje. Jen jsem se modlil, aby nepřišel nějaký nesmyslný zvrat či zdůvodnění toho, která osoba má vraždy prostitutek na svědomí. To bohužel přišlo. A vzápětí přišel druhý veletoč, který byl stejně nesmyslný. Škoda. Každopádně téma, kdy tvůrci vlastně jen zkopírovali Rozparovačův případ mi docela sedlo, stejně jako Molina a ostatní herci. Jen ten závěr. 65% ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Film nám naservíruje 4 podezřelé (samozřejmě i hlavního vyšetřovatele, což se dá už u takovejch filmů čekat) a vy čekáte a čekáte, jestli na to přijdou. Je jasný, že na to přijdou, ale vy chcete vědět, jak. Molina je tam asi nejlepší, ale stejně je furt dost stejnej, jak kdekoliv jinde. Průměrnej film, kterej vyšumí jak... asi jak něco, co brzo vyšumí. ()

Reklama

Eawy 

všechny recenze uživatele

No, sformulujem to takto. Tento film by mohol byť dokonalý, má úžasný koniec, síce trošku nudný začiatok, ale pokiaľ ste divákom (ako som ja), ktorý sa dokáže dostatočne prekvapiť(ako ja), tak vás to dostane. Okrem toho ťažkopádneho začiatku film obsahuje pár vecí, ktoré mu uberajú na dynamike. Napríklad osobný život vyšetrovateľa, je to síce fajn vedieť to o ňom, ale nudí to. No, okrem fenomenálneho konca a toho, že celý čas hádate kto je náš vrah, nám film ponúka patriu dobrých hercov ako je pán Molina, Hope Davis či Simon Baker. Shane West, je filmu skôr pre ozdobu ako pre osoh. Čo sa týka hudby, nie je zlá ale fenomenálne to nie je. Režisérska práca je v poriadku. So scenáristickej stránky však mohol film vyťažiť omnoho viac. Zoberme si doberanie mladého detektíva skúseným partnerom. Ale celkovo, pre mňa prekvapenie, čo sa týka prípadu.Takže 65% ()

keoma26 

všechny recenze uživatele

vrchol scénáristického kubismu...jako pravidelný divák žánru jsem snad nikdy necítil takovou frustraci. Ten film má tolik logických chyb,že doteď přemejšlím, jestli já sám nejsem schizofrenní a film jsem si jen nevytvořil v podvědomí jako kompenzaci nějakého diváckého traumatu z dětství /např. přímočaře vulgární, ale alespoň strašidelné Černé punčochy/.Postava Hope Davis byla prostě jen hříčkou scénáristů, bez vnitřní konzistence v chování, což neobstojí ani u největší psychotičky... Spoilery /přehled těch největších wtf momentů/: 1) u falešně obviněného, odsouzeného a popraveného podezřelého se mluví o 2 vraždách, to není seriový vrah, navíc si měl v průběhu prvního vyšetřování vytvořit vlastní modus operandi a začít napodobovat Jacka Rozparovače? 2) proč vrah zaútočil na dceru inspektora, když vraždil jen prostitutky?ještě ke všemu ve chvíli,když se hlavním podezřelým stal inspektor a tímhle pokusem ho vlastně vyvinil... 3) pokud obžalovaná na konci psycholožce řekne, že její syn je už 7let mrtvý,neměla by také říct, že vraždy spáchal její podnájemník a ona není až takový blázen, jakého v ní psycholožka vidí? Jenže tomu zase odporuje scéna s jejím manželem, když jí ukazuje, že žádného podnájemníka nemají a říká jí, ať bere svoje prášky... to ji jako skutečný vrah tak zmanipuloval,že to vezme na sebe? 4) indicie ukazují na inspektora a jeho kolega ho nechá 2x samotného,aby ještě vystupňoval podezření, a nakonec mu během jedné scény nandá a sundá pouta?kam se vlastně všichni poděli po zatčení inspektora, že zase zůstal jen s kolegou? ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Krimoška, která má atmosféru a drive. Má to ohromnou energii a patřičný švih. Není nudného místa ani zbytečného polemizování. Temná atmosféra dodává na atraktivitě příběhu. Pro mě však krapet jednoduchému. Pachatele jsem znal již v polovině filmu, což mi bylo ve finále potvrzeno. Jedinou složitostí je zakončení příbêhu, který bohužel mnohý divák nechápe. I já jsem nad tím přemýšlel, ale na onu pointu jsem přeci jen asi přišel. Zajímavá finta od tvůrců. Buď divák řekne že je to blbost, a nebo na to příjde a bude vědět, že nic není tak, jak si policie myslí. Téma Jacka Rozparovače tvůrce přitahovala odjakživa. Použít to takto, nebyl zase až tak špatný nápad. Tady se tvůrci vzkutku vyznamenali. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na notivy stejnojmenného románu, který napsala Marie Belloc Lowndes. (Terva)

Reklama

Reklama