Na katolické střední škole se populární a velmi krásná dívka (Mischa Burton) spojí se školním reportérem, aby vyšetřili případ ukradených závěrečných testů. Ale když už mají své podezřelé, na povrch vyjde obrovké spiknutí. (Sydonai)

Aljak

Ehm, no neviem, ale mne tento štýl akým to bolo podané neprišiel ani trochu atraktívny. Celé mi to prišlo ako keby sa snažili, aby to pôsobilo viacmenej sarkasticky, no napokon to vyznelo skôr trápne. A naozaj nechápem načo do role riaditeľa školy pchali Bruceho Willisa, ktorý vôbec nie je stavaný na takú postavu - veď to potom aj tak dopadlo. Čo ja viem, celkovo mi to prišlo také obyčajné, hoci aspoň to samotné vyšetrovanie celej kauzy bolo aspoň ako tak zaujímavé. Inak, dosť bieda, ktorá len sotva človeka zaujala. Aspoň, že na Mischu Barton sa dobre pozeralo... ()

Rehooo

Parádní krimi z prostředí střední školy. Když se k tomu přidá humor a ledový klid Bruce Willise, tak je to pěkná podívaná. Nesmím zapomenout ani na skvělou Mischu Barton a sympaťáka Reece Thompsona, který s vtipem prování celým filmovým případem. Mile mě tohle dílko, o kterém jsem předtím neslyšel, překvapilo. A to včetně hudebního doprovodu, který taky stojí za to. ()

blackJag

Pokus o implementaci noirových detektivních prvků do středoškolského prostředí už tu byl (ZMIZENÍ) a byl tu líp, přesto ani tento případ není nutno zavrhovat předem (nebo ne tak rychle). Určité procento zábavy obstará, nechápu jen, proč tvůrci se všemi zpřístupněnými výhodami tématu nedokázali naložit lépe. Jackpot v podobě hvězdy formátu Willise téměř nevyužit (navíc pod vedením režiséra Simona projevuje Bruce bezradné sklony k přehrávce - mnohé ale asi napoví skutečnost, že před tímto snímkem udělal Brett Simon jen dva kraťasy), mládeží oblíbená Bartonová (díky seriálu O.C.) povolila dokonce divákovu pohledu spočinout na své do půl pasu obnažené tělo - což přímo volalo o "zneužití pravomocí veřejného činitele", a v neposlední řadě se pořád bavíme o kastovně popularizovanému pohledu do (čistě filmově amerického) zákulisí střední školy, což jaksi zabírá bez zjevných příčin automaticky. Ani tyto kalibry ale filmu nehynoucí obdiv, slávu nebo plné kasy nepřinesly. Proč? Z mého pohledu proto, že snímek nemá dobrý scénář, pořádné režijní vedení a nedokázal využít své šance (viz výše), z pohledu obecného asi proto, že cílová skupina, pro kterou byl film určen, dlabe na reinkarnaci noiru, důležitým ukazatelem pro ni je fakt, že se tu dost neprdí, neejakuluje a neblije. II Scénář: Tim Calpin, Kevin Jakubowski. Hudba: Daniele Luppi. 60% ()

terunka003

Kriminální, parodující, středoškolské × líné, jasné vyvrcholení zápletky už od začátku. To byl takovej dětskej Phil Marlow v podobě investigativního mladého reportéra. Ale jo, pobavilo to. Sice rozluštění hádanky bylo jasné už od začátku, ale dalo se to. Teda byla to škola plná divných lidí, od ředitele Bruce Willise, (který byl suprový ve své roli), přes španělského učitele a po sebranku 4 vyvrhelů, kde každý byl něčím úchylný. Rozhodně je to film, který stačí být viděn jednou. Ale nenudí. Soundtrack dobrý. "Jmenuji se Bobby Funke. Píšu do novin. " ()

Soweek

Hodně překvapený jsem byl, když se mi z tohoto snímku během koukání vyklubala nefalšovaná noir detektivka, které chybělo pouze trochu starší osazenstvo, jiné prostředí a černobílý kabát. Po celou dobu si připadáte, jakoby jste koukali na skvělou detektivku z padesátých let a zároveň na parodii toho samého filmu, velmi nevšední zážitek, jen co je pravda. 3,5 ()

• Ačkoliv lokace filmu není nikdy přesně uvedena, je možné všimnout si vlajky New Jersey v kanceláři Kirkpatricka (Bruce Willis). Willis dokonce vyrost v Jersey, konkrétně v Penns Grove. (KucC)
  • Zhruba v čase 01:04:00 vidíme ve filmu záběr na ulici Kennedy Boulevard v Bayonne v New Jersey. Záběr na stejnou ulici můžeme vidět ve filmu Válka světů (2005), kdy v jednom z domů bydlel Ray Ferrier (Tom Cruise). (joecole20)