daleco

Ach jo Mickey, kde si tak dlouho byl??? Čekání bylo sice dlouhé, ale rozhodně se vyplatilo. Aronofský natočil vynikající drama z málo známého prostředí wrestlingu a myslím že se strefil správně. Žádná extra originalita se nekoná, ale film je natočen neskutečně obyčejným realistickým pohledem a dává mu strašlivou sílu a náboj. Herecké výkonu jsou zde bez diskuze vynikající. Mezi všemi ovšem vyčnívá Mickey "The Ram" Rourke :-) rozhodně zasloužený zlatý glóbus za jeho roli ;-) ()

miisicka

Muset si po závěrečných titulcích nalít sklenku, svalit se do křesla a chvíli se vzpamatovávat z právě prožitých několika desítek minut jsem byl nucen dvakrát - poprvé po shlédnutí Requiem for a Dream a podruhé dnes. Pokud tedy natočit skvělý film rovná se donutit diváka k hlubšímu zamyšlení a ne jen povrchnímu "...ty joo, ty efekty ale byly supr, co..." je Darren Aronofsky génius a mě nezbývá než smeknout a dát 10/10... ()

Pattrick

Silný film, ale né tak, aby mě rozložil na kousíčky. Co je potřeba říct a povznést je kamera a Mickey Rourk (to byl neuvěřitelnej výkon). Wrestler jede ve svém proudu a vůbec ničím nepřekvapí. Snaží se Vás vtáhnout do děje, což se mu daší a stále čekáte na moment kdy Vám naskočí slza, aby naskočila, musíte to prociťovat hodně intenzivně (já jsem místy pocítil). Wrestlera nenaučíš novým kouskům, je to velkej chlap a půjde si po svém. Oscar by zde byl zaslouženej, ale je možné ho dostat? Po všech těch filmech co letos vyšly a herecky zazářilo tolik hvězd? Uvidíme, ale držím palce. ()

Tares

Filmů s podobnou tématikou bylo natočeno dost. Ale jen Wrestler a Rocky mě opravdu dokázaly pohltit a filmově uspokojit. Režije je, jak už jsme si zvykli, opět skvělá, plná nápadů a nenechá nikoho ani na chvilku vydechnout. Když člověk jen trošku zná skutečný život Mickeyho Rourka, věří mu v tomto filmu každý pohyb a každou emoci. Ještě že Sly a Nick neměli čas. Marisa tímto filmem vyznává obrovský díky všem svým fanouškům. "nemáte chuť na soukromej tanec?" ()

kanei

Darren Aronofsky je pro mě asi nejoblíbenější režisér a proto je mi trochu líto, že nedostává možnost točit filmy hodné jeho talentu. Bohužel ale neznám pozadí natáčení tohoto snímku a proto nemohu posoudit, zda to bylo jeho přání, či ho k natoční filmu dohnala komerčně ne zrovna úspěšná Fontána. Wrestler je však určitě dobrý film, ve kterém mě ale pořádně chytl až závěr, který opravdu stojí za to. ()

sioned

I přes svůj silně negativní postoj k Wrestlingu jsem se odhodlala na to zajít do kina. Nic jsem i přes slibná hodnocení nečekala a tak jsem nebyla zklamána, ale ani nadšena. Ona zmiňovaná a vychvalovaná hloubka filmu zas tak hluboká není, příznivci násilí si zase tak moc na své nepřijdou mno a z rozklepané jakoby "autentické" kamery mi bylo nevolno. Polovinu filmu jsem pak přemýšlela, proč jsem šla do kina na snímek, který je zrnitý. Vztah mezi otcem a dcerou mě trochu zasáhl, práce v obchodě pobavila, ale žádné hluboké pohnutí to ve mě nevyvolalo. ()

Zofan

Výborně zahraná role, Rourkovi šitá na míru. Ale ruku na srdce, Aronofsky je puncem jiné kvality. A ještě dodatek: Kam se poděl Aronofskyho herec Mark Margolis? Role managera Lennyho, která se mihne dvakrát na kratičkou dobu a ani mu není pořádně vidět do obličeje mě rozhodně neuspokojila. ()

mirakk

Jestli čekáte krev a násilí, budete zklamaní. Jestli záři lamp a vyvoněný pózy amerického wreslingu, tak taky. Jediný, čeho se dočkáte je bída, smutek, slzy v očích a smrt. Velmi silné drama, které si nehraje na hollywoodské par-excellance. Jsem opravdu dojat. Životní role Rourka. ()

NemesisNox

Rourkeovo představení stárnoucího wrestlera, který se v ringu dostává do jiné dimenze, je bezpochyby jedním z jeho nejpovedenějších hereckých výkonů. Celý film vás nenuceně a zaujatě provede životním příběhem hlavního hrdiny, a to bez toho, abyste jej na sebevražedném konci litovali nebo obrečeli jako želvy. Nutno říci, že pro filozofy zamýšlející se nad ironií osudu či životem jako takovým, je tento film přímo stvořený. Já se ovšem musím přiznat, že to není úplně můj šálek čaje, zvláště když si za svůj pochroumaný životní úděl může ten dotyčný naprosto sám. Asi bych to shrnula slovy - kdo chce kam, pomozme mu tam. Za mě tři hvězdičky, a pro Mickeye ještě půl ;o) ()

bobajs

vynikající Rourke, na nemž film stojí, podává mnohem víc než oskarový výkon, je to příběh mezi provazy života s jasnou paralelou na jeho vlastní vzestupy a pády. jednoduchá kamera, nijak složitý scénář ale jen trnitá cesta vyčpělé hvězdy wreslingu ()

yodesenkla

Mickey Rourke se po svých eskapádách konečně našel v roli, kterou by nikdo nemohl zahrát lépe. Tohle totiž je příběh o Mickey Rourkovi, který se pokoušel o boxerskou profi dráhou a se vším s čím nás provede ve filmu The Wrestler si vám více či méně prošel. Pro mě je tenhle film rozhodně nejlepším filmem roku 2008, protože na rozdíl od jiných vypráví silný příběh ze života bez toho, aby si na něco hrál. Wrestling i když pro většinu nezasvěcených pouhé divadlo je pro hlavního hrdinu skutečným životem a světem, kde něco znamená. Jeho krátká výprava do skutečného světa je pro něj natolik strašlivým zážitkem, že je ochoten zaplatit i cenu nejvyšší jen aby znovu zažil ten pocit v ringu, který mu nic jiného nenahradí. Skvělé herecké výkony, výborný scénář a vynikající konec.. Klobouk dolu.. ()

JoudaCZ

Mickey Rourke nesleze z plátna v roli stárnoucího zápasníka, jehož kariéra, zdraví, vztahy a vlastně celý život jdou do hajzlu. Vykreslením jeho vztahu/nevztahu se striptérkou v podání Marisy Tomei tu režisér staví zajímavou paralelu mezi wrestlingem a striptýzem, aniž by jedno nebo druhé přikrášloval či shazoval. V souhrnu je to velmi podařený, syrovým způsobem natočený film, k němuž dokonale pasuje označení "sportovní drama". ()

Rammer

Jednoduchý príbeh bez väčších emócií, ale na druhej strane Rourkeho "The Ram" vynikajúci a dokonca ma príjemne prekvpili aj scény z ringu. ()

Ishimura

Předtavte si starého wrestlera, jenž svůj život prožil v ringu a na nohách ho drží publikum. Zdevastovaná tělesná schránka odpovídá více než pravdivě o životě rváče, ale také přítele dopingu a různých druhů drog. To ovšem ještě neznáte Mickeho Rourka, který jsi v tomto excelentním dramatu zahrál na stará kolena příběh Randyho "The Ram" Ten zde nelítostně hraje jako život a nejspíš to bude i jeho životní role a odraz jeho skutečného já. Když se podíváte mezi běžné lidi určitě občas narazíte na lidi kteří jsou světu u pr.... ;) Ram býval jedním z nich dokud si to v důchodovém věku nedal v hlavě do pořádku a nepokusil se znovu žít. Cesta to byla trnitá a házela Ramovy pod nohy nemalé překážky. Touha sblížit se znovu se svou opuštěnou dcerou a sbalit sympatickou striptérku patří mezi aktuální cíle Rmova žebřičku lidským hodnot. Povede se mu uspět a znovu žít? Nezbývá než se podívat na The Wrestler přátelé :). Pro mě je to prostě film roku 2008 a patřím k mnoha lidím co přáli oscara právě Rourkovi. Aronofsky válí a už se nemůžu dočkat RoboCopa. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis