Sandra Bullock a Bradley Cooper se představují v hlavních rolích této potrhlé komedie o jedné schůzce naslepo s nečekaně zábavnými důsledky. Když se výstřední, ale rozkošná Mary seznamuje se Stevem, kameramanem zpravodajské televize, okamžitě se do něj zamiluje. On do ní ale ne. A tak Mary pronásleduje Steva putujícího po celé zemi za zpravodajskými senzacemi, až se sama jednou takovou stává. A právě v tu chvíli, uprostřed mediálního šílenství, dostává Mary příležitost najít si své místo v životě…a muže svých snů! (HBO Europe)

Aluska88

Americké komedie se zdejším hodnocením pohybujícím se v rozmezí 45%-60% jsou většinou dvojího ražení. Buď se mi zalíbí, pobaví a rozesmějí mě, jakkoli jsou ujeté a šílené, nebo jsou nevkusné, oplzlé, nechutné či příliš jaksi "americky hysterické." Slečna zamilovaná patří do první kategorie. Ačkoli mě Sandra Bullock coby dramatická herečka zatím nedokázala přesvědčit o svých schopnostech, komediální role jí sednou perfektně. Mary Horowitz je hodná a milá holka. Má však jeden, a pro spoustu lidí dost podstatný problém. Je chytrá a pořád mluví. Což se v jejím případě zdá být vražednou kombinací:) Ostatní neustále zásobí množstvím informací, které z ní prýští bleskovou rychlostí. Její ztřeštěná postava se stává nosným pilířem celého filmu. Bradley Cooper coby hezoun Steve i Thomas Haden Church coby kliďas Hartman zase vytvořili skvělou dvojku pracující spolu před a za kamerou. Ve vedlejší roli jsem uvítala DJ Quallse, jehož mám ráda od doby, co jsem ho poprvé viděla v Jádru. Ten kluk má zajímavý zjev i talent a zasloužil by si větší herecké příležitosti. ()

Rosaviva

Sandra Bullock s příšernýma vlasama v roli potrhlé ženské s děsnýma botama, která snad zákonitě musí otravovat úplně každého. Nicméně film byl na odpočinek dobrý, místama vtipný, prostě pohodová komedie, od které člověk dostane přesně to co očekával. Ocenění hvězdné maliny opravdu nechápu, tento rok tu bylo mnoho mnoho horších filmů. I když bych Mary Horowitzovou musela zabít, kdybych jí někdy potkala, kdyby mi rodiče dohodili Bradleyho Coopera, nejspíš bych se zachovala stejně a vrhla se na něj už v autě. 3* ()

castor

Sandra „hrát se nikdy nenaučím“ Bullock už nějaký ten pátek otravně kdáká před kamerou. Vesměs jen variuje to, co jsme u ní už viděli, jen tu a tam krapet změní žánr. Občas to v poslední době vyšlo (Gravitace, Návrh), většinou jde ovšem o nestravitelné látky, ve kterých se všichni nepřítomně culí a pronáší tak provařená klišé, že jim nemohou věřit ani léta osamělé čtyřicátnice. Slečna zamilovaná se liší pouze tím, že za ni Bullock dostala Zlatou malinu (ve stejném roce, kdy pro mě nepochopitelně urvala i Oscara). Pár momentů to má, ale převládá hořká pachuť v ústech. U Bullock nic moc nového. ()

Chrustyn

Sandra Bullock si chtěla zopakovat staré zlaté časy, kdy zářila jako romantická hrdinka a zahrála si v neromantické a nevtipné romantické komedii, která se opravdu nepovedla. Neshazuju film, kvůli tomu, že se mu tak dařilo při na udílení Zlatých malin ale kvůli tomu, že je opravdu špatný a i v rámci žánru zcela podprůměrný a ve výsledku i docela divný. Sandra si opět vysřtihla typickou workoholičku, která nestíhá osobní život do té doby než najde JEHO a stane se z ní potrhlá "stíhačka", která se chová jako 14-ti letá a 90 minut dělá hodně podivné věci, které přebíjí věcmi ještě podivnějšími. Sandra už není nejmaldší a za výslednou podobu nejspíše hodně děkuje maskérům ale nic to nemění na tom, že se pitvoří víc než kdy předtím a pro její zaryté odpůrce je film učiněným peklem. A o Bradley Cooperovi se vyjadřovat nebudu, protože ho prostě, tak nějak, nemám rád. Všechna ocenění, která film získal jsou zcela zasloužená. ()

majxik

Není to vyloženě špatná komedie, jen na můj vkus místy příliš trapná a to mi často kazí celkový dojem. Takže pro lidi kteří nemají rádi sladké komedie, tak rozhodně tento film nemůžu doporučit, ale pokuď naopak máte rádi filmy které jsou sladké a zároveň jsou i docela zábavné, tak vás asi tento film neurazí. ()

• Film sa nakrúcal  v Santa Clarite v Kalifornii (USA) od 30. júla do 3. októbra 2007. (Arsenal83)
  • Na filmovom plagáte drží Mary (Sandra Bullock) v ruke červeno-biely dáždnik. Vo filme je však modro-biely. (misterz)