Reklama

Reklama

Před 14 lety doktor Canter vymyslel takzvané náhradníky. Jsou to roboti, kteří vypadají jako lidé. Každý z nich má svého operátora, tedy člověka, za kterého a pod jehož vedením jednají. Operátor sedí doma ve svém relaxačním křesle a na náhradníka je napojen elektronicky. Prostřednictvím náhradníků, kteří vždy vypadají jako mladí krásní lidé, prožívají svůj každodenní život. Lidé už vůbec nevycházejí na ulici. „Otec“ náhradníků, doktor Canter, byl s ostudou vyhozen z firmy VSI, která je vyrábí, a stáhl se do ústraní. Ještě stále jsou však lidé, kteří s používáním náhradníků nesouhlasí. Ti jsou separováni na zvláštním místě, kterému se říká území Dredů, a vede je takzvaný Prorok. Zdá se, že používání náhradníků má minimálně jednu výhodu, a to snížení kriminality téměř na nulu. Jednoho dne se však všechno změní... Muž jménem Strickland s novou neznámou zbraní odstraní jednoho náhradníka, ale zároveň tím zabije i jeho operátora. Shodou okolností jde o studenta Canter, syna vynálezce náhradníků. Vraždu zde neměli již několik let a agent FBI Greer zahajuje vyšetřování. On sám také používá náhradníka a žije bezútěšný život v osamění. Před lety jim s manželkou zemřel při autonehodě jediný syn a nyní je každý z nich zavřený ve svém pokoji na svém relaxačním křesle a za pomoci náhradníků žijí své osamělé životy. Greer spolupracuje se svou parťačkou Petersovou. Zjistí, že zbraň, kterou Strickland použil, byla původně vyvinuta pro armádu. Říká se jí tsunami, měla najednou vyřadit operační systém náhradníků, ale bohužel se zjistilo, že zabíjí i operátory. Armáda se všech zbraní zbavila, je však zřejmé, že jedna přece jen zůstala. Stopa vede na území Dredů... Prorok a jeho nohsledi mezitím Stricklanda zabijí a seberou mu zbraň tsunami. Greer se za nimi vypraví, ale je velmi rychle a důrazně z jejich území vykázán. Pátrá tedy dál a další stopa vede k doktorovi Canterovi. Ten je ze smrti jediného syna nešťastný. Měl to být on, kdo měl zemřít, a nešťastnou náhodou se obětí stal milovaný syn. Rozhodl se pomstít. Jako vynálezce náhradníků dokáže řídit hned několik náhradníků najednou. Prorok, šéf Dredů, je sám náhradník, který pro Cantera a pod jeho vedením zbraň tsunami ukradl. Canter řídí i náhradnici Petersovou, jejíž operátorku, skutečnou Petersovou, zabil. Je rozhodnutý zničit všechny náhradníky na světě bez ohledu na to, že tím zabije i jejich operátory. Chce, aby lidstvo začalo znovu, od začátku. Greer se musí pokusit jeho ďábelský plán zvrátit... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (898)

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Na popcorn příliš přízemní. Na filozofickou úvahu příliš povrchní. Na nezávislák příliš nákladné. Bruce Willis je skvělý, atmosféra slušná, akce imho VELMI solidní... Jinak ale kratinká banalitka ohánějící se velkým tématem, která dokonale vyšumí do ztracena. Náhradníci jsou ABSOLUTNĚ ZBYTEČNÍ! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slabší 3* pro viditelně "levný" akční film se zajímavými nápady obohacený kritikou (nejen) společnosti a její láskou/závislostí na technologiích. Bruce Willis tu ztratil díky makeupu a vlasům takových 15 let života ani nemrknul a celým filmem proplul s nadhledem. Zkušenost je holt zkušenost. Mostow nedostal dost prostoru pro svou typicky oldschool akci, který bolí a všechno se při ní ničí, ale moc to nevadilo. Náhradníci totiž rozhodně neurazí, konceptem potěší, i když není dotažený do konce. Je to škoda, protože tohle mělo šanci na víc než jen na malý digitální film o budoucnosti společnosti. Minority report i další sci-fi tohle nechávají hodně daleko za sebou... Škoda. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Od začátku mi přišel Bruce Willis hrozně hnusnej. Na to, že jsem ho ve filmu nějakou dobu neviděl jsem se divil, že má EMO patku jak zpěvák kapely 30 Seconds To Mars. Jenže pak mi to došlo, že ten s patkou je náhradník toho klasickýho. No a jakmile dorazí ten klasickej, rozpoutá na filmovém plátně peklo, které je skoro podobné jako ve Smrtonosné Pasti. Prostě si to Bruce opět užívá a já mám radost, že konečně vidím SKUTEČNÉHO akčního hrdinu, který hláškuje, drsně čumí a je z něj cejtit ta pravá akce osmdesátých let. Škoda jen trapný půlhodiny a Bruceova náhradníka. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Vzali Já, Robot a Muzikál ze střední, vhodili je do mixéru a vypadlo jim namyšlené (a přitom strašně hloupoučké) detektivní "scífko", v němž chybí napětí, nápady a dokonce i charisma Bruce Willise, a přebývá barviček, logických lapsů, make-upu a tvůrčí rutiny. Mostow zralý na odchod, a když s ním půjdou i oba scenáristé (Brancato s Ferrisem se definitivně vyčerpali), tím líp. Zííívačka. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Ale ano, mám rád postivé sci-fi a protože žánr v posledních dvou dekádách dostal pěknou nakládačku od fantasy, čistokrevných sci-fi se v současné době natáčí jako šafránu. Měl bych tedy ocenit každý film, kde se to nehemží kouzelníky, elfy, draky nebo mýtickými silami. Bohužel ke kvalitnímu zážitku je potřeba mnohem víc a jedna ze zásadních věcí, na kterých trvám, je aby ten fantastický svět byl v rámci svého systému logický a plně funkční. Naneštěstí právě tohle Náhradníci naprosto nesplňují. Prakticky celý film se podřizuje prvoplánové líbivé podívané s vymakaným vizuálem, špičkovými triky, hvězdným obsazením a celkově bombastickou výpravou. Scénář je ale děravý jako cedník a musel bych úplně vypnout mozek, aby se pro mě tahle podívaná stala snesitelnou. Existují filmy, které si ze své předlohy berou jenom část a rezignují na hlubší myšlenku, ale pokud v rámci svého vymyšleného světa fungují, nemám proti popkornové podívané žádné zásadní námitky. Jenže ten Mostowův svět je postavený na nesmyslech. Je prostě jen podřízený tomu, abysme sledovali efektní honičku zakončenou pádem vrtulníku nebo skoky robotích náhradníků z auta na auto. O to víc zamrzí účast řady vynikajících herců a promarněný rozpočet. Celkový dojem: 25 %. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (17)

  • Radha Mitchell (Peters) si ihned po získání role obstarala původní komiks, protože ji příběh velmi zaujal. (Avalon820)
  • Do filmu vymysleli tvorcovia nové odvetvie - industriálnu kozmetiku. Salóny krásy, kam si chodia klony po dokonalý výzor, pripomínajú skôr autodielne. (pokerkiller)

Související novinky

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Je to tak, po Hanně a aktuálně řádící Hit-Girl v Kick-Ass 2 dorazí na plátna kin další dorostenka s povolením zabíjet. A hned ve dvou různých filmech! Tentokrát v podání Hailee Steinfeld, kterou po… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Willis chce střílet lidi

Willis chce střílet lidi

02.05.2009

Ve velkém. Ne, neplánuje Smrtonosnou past 5. Ale nějakou tu drsnou akci ano. Pojďme popořadě – na podzim se dočkáme akčního sci-fi thrilleru The Surrogates v režii Jonathana Mostowa (už by to opravdu… (více)

Reklama

Reklama