Velký den slečny Pettigrewové

• Velká Británie Miss Pettigrew Lives for a Day

Guinevra Pettigrewová je postarší guvernantka s netradičními výchovnými metodami, která počtvrté přišla o zaměstnání. V agentuře je už považována za zcela neperspektivního pracovníka. Vedena náhlým impulzem sebere v agentuře ze stolu vizitku potenciální zaměstnavatelky a vydá se na uvedenou adresu. Tam najde mladičkou americkou zpěvačku Delysii, která se snaží v Londýně nastartovat kariéru. Než si stačí Guinevra uvědomit, že dívka nehledá chůvu, ale sekretářku, je okamžitě vtažena do jejího života. Ukáže se, že slečna Pettigrewová vládne nečekaným důvtipem a dokáže být neocenitelnou pomocnicí při řešení krizových situací. Obě ženy se brzy spřátelí a začnou se vzájemně podporovat v rozhodnutí vydat se na cestu za svým snem. (TV Nova)

Moco

Pro mě je Pettigrewová především vzorem přijetí lidí do svého srdce, přestože chybují, žijí zhýrale nebo nejsou pravdiví. Ona je přijímá, ale mluví s nimi upřímně a na rovinu. Cítí její přijetí a lásku, ale zároveň slyší její výtky, rady, morální apely. Krásné na tom je, že spisovatelka Winifred Watsonová dává postavě paní Pettigrewové moc nad lidskými srdci a tím jí umožňuje měnit běh jejich života. Přichýlit se k tomu, co je pro ně dobré a opustit to, o čem sami tuší, že by dělat neměli. Kéž bych mohl svůj život psát jako román. Nadělil bych si spoustu takových úspěchů. ()