Reklama

Reklama

Režisér Mikael Hafström (Pokoj 1408) uvádí velkolepý špionážní thriller Smrt v ŠanghajiJohnem Cusackem a světovými hvězdami Li GongKenem Watanabem v hlavních rolích. Film ve stylu Casablanky se odehrává v týdnech před útokem na Pearl Harbor ve starobylém čínském městě, kde nic není, jak se zdá. Americký tajný agent Paul Soames (Cusack) přijel vyšetřit vraždu svého nejlepšího přítele a ihned se ocitá v pavučině lží a spiknutí, která ovládá celé město. Soames má neustále v patách japonského agenta Tanaku (Watanabe) a své vyšetřování brzy zaměřuje na místního charismatického gangstera Anthony Lantinga a jeho krásnou ženu Annu (Li). Zanedlouho se Soames s Annou zaplétá a oba tím vystavuje smrtelnému nebezpečí. Zatímco oddanost vlasti ustupuje touhám srdce, Soames s Annou musí rozluštit záhadnou vraždu a uniknout z okupované Číny dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (91)

Radiq 

všechny recenze uživatele

No tak že je v žánru uvedeno i "mysteriózní", to někomu asi cukla ruka. Exteriéry byly udělaný pěkně, historicky pěkně a řek bych, že aji věrohodně. Příběh byl dějovej a to mám rád, hlavně když to zaujme a tady to tak docela i bylo. Človek se nemusi bát, že by se v záplavě šikmookejch neorientoval, protože je hrajou většinou nezaměnitelny osobnosti. John Cusack má svoje chvilky a tohle je asi jedna z nich. Prostě mě to příjemně překvapilo, malou pochvalu si to zaslouží (pochvalu od slova chvála, né pochva). V malé roli návštěvníka opiovýho baru jsem poznal pěstitela trávy Nicholase Roweho ze Sbal prachy a vypadni, že by zas byl sjetej? ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Necekal jsem mnoho. Vlastne skoro nic. O to prijemnejsi bylo me prekvapeni. Barvite hekticka atmosfera Šanghaje me snadno vtahla do deje, stejne jako zajimava a dle meho nazoru i smysluplna spionazni zapletka zasazena do skutecnych historickych souvislosti. Herecky tak trochu plochy projev Johna Cusacka dlouhodobe nechapu, z jeho vyrazu jsem necitil vubec nic. Asi nejvetsi slabina filmu. Vynahrazuji to zde ale jini. Predevsim skvostna a krasna Li Gong, jejiz herecky projev me opet uchvatil a dojal zaroven. ()

Reklama

Avalon820 

všechny recenze uživatele

Hlavním tahounem tohoto filmu je nepochybně atmosféra a atraktivní prostředí. Koho ani jeden z těchto faktorů nepohltí, ten tímto snímkem nebude patrně příliš nadšen. Ovšem Shanghai v období 2. světové války rozhodně zajímavý je, především díky jeho rozpolcenosti a zdánlivé neutralitě, takže si myslím, že pokud si nechcete vyloženě rýpnout a jste ochotni přežít velice líného Johna Cusacka, tak se určitě pobavíte. Za jedno podívání to stojí. ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Asi tak 3,5*. Ťažko povedať, v názoroch na herecké výkony som niekde medzi Malarkeyom a Cervenakom a atmosféru samozrejme nemôžem poprieť. Priklonil som sa k vyššiemu hodnoteniu, skôr ale kvôli mojej novonadobudnutej občasnej obľube v noir a tiež filmoch z prostredia alebo obdobia vojny, ktoré nie sú úplne vojnové. Oplatí sa pozerať už len kvôli hereckej zostave a neustále prítomnému napätiu vo filme. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Příběh začíná roku 1941. CITÁT - Dobrý špión potřebuje krytí.......... Po úvodní scéně se vracíme o dva měsíce zpět abychom sledovali děj, který nás přivede zase na začátek (nebo konec). CITÁT - Šanghaj je Paříš Orientu.......... Příběh je vyprávěn hlavním hrdinou Paulem Soamesem (John Cusack). Nemusím moc špionážní filmy zvlášť ty z Neesonem nebo Damonem a jeho tvářičkou jak dětskou prdelkou a tak jsem si tento snímek docela vychutnal. Pěkně vyvedené válečné prostředí, povedená hudba a skoro kriminální příběh nás pěkně vtáhne do děje. Trochu mi tam vadila ta vysoká politika, té moc nerozumím. Neočekávejte však žádnou akční brutální vyvražďovačku, ikdyž se zde hodně umírá a také nečekejte žádná špionážní udělátka a pomůcky, funguje zde jen kabelový telefon (pevná linka) a symbolika předávaná ústně nebo předem dohodnutými předměty. Je to spíš taková válečná noirovka bez špetky humoru. CITÁT - Svět se změnil.......... ()

Galerie (76)

Zajímavosti (7)

  • Bey Logan dělal koordinátora pro The Weinstein Company (TWC) na Shanghai Tang Fashion Show. (Rominator)

Související novinky

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno