Reklama

Reklama

The Boondocks

(seriál)
USA, (2005–2014), 19 h 48 min (Minutáž: 19–23 min)

Tvůrci:

Aaron McGruder

Hudba:

Flying Lotus

Hrají:

Regina King, John Witherspoon, Gary Anthony Williams, Cedric Yarbrough, Jim Meskimen, Charlie Murphy, Snoop Dogg, Aaron McGruder, Xzibit, Sam McMurray (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(55)

Obsahy(1)

Animovaný tv seriál bežiaci v USA. Robí si srandu z rapu ale černochov, ale nie rasistickým spôsobom. Problémom je angličtina, ktorá je slangová a často gramaticky nesprávna. Seriál hovorí o bratoch Riley a Huey Freemanovcoch, ktorí žijú u svojho deda Freemana. V seriáli vystupuje viac známych raperov, niektorí aj nahovorili sami seba. (ČSFD)

(více)

Recenze (32)

Kwaichi 

všechny recenze uživatele

Viac sa mi páčila "hraná verzia" o černošskom živote za veľkou mlákou s názvom Chrisa nemá nikto rád. Na niektorých scénach sa dalo dobre pobaviť, ale mnohé mi pripadali až príliš komické alebo v mojich očiach ostali úplne nepochopené. Tento negerský humor bol na môj vkus až príliš výstredný. Každá epizóda však obsahovala inú moralizačnú pointu na zamyslenie, čo hodnotím pozitívne. ()

Klajnik 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je skvělou satirou na afroamerickou kulturu a obsahuje jednu z nejvýstřednějších postaviček, kterou jsem kdy viděl. Strýček Ruckus je těžký rasista trpící nemocí zvanou revitiligo. To je opak toho, co měl třeba Michael Jackson. Každý den si maže kůži mastí z bělidla a síry. Za posledních pár let jeho kůže, díkybohu, neztmavla. Když se v jednom díle z genetických testů dozví, že je ze 102% Afričan s možnou dvouprocentní odchylkou, tak se mu zhroutí svět. ()

Reklama

Phex 

všechny recenze uživatele

Společenská satira, nevím jak by šla dělat líp. Zápletky jsou vždy o určitých stereotypech spojených s černošskou kulturou a stylem života. Tyhle stereotypy se seriál snaží pomocí humoru a vtipu nabourávat nebo je parodovat. Strašně mě baví děda, kterej prostě chce zapadnout, ale zároveň je vychcanej a nechce aby s ní někdo vyjebával. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Osobně se divím tak malému počtu hodnocení a jednomu samotinkému komentáři k této ojedinělé a i přesto skvěle odvedené míchanici amerického cartoonu (k tomu ještě z téměř vyloženě černošského prostředí) a japonského anime. Jistěže to občas skřípe a scénaristi se někdy nevyhnou tu nezbytné poučce, tu zbytečnému vtípku, ale celek se drží na hodně vysoké úrovni. Navíc to má ideální dvacetiminutovou formu. Budu si to muset postahovat. I když občas nucený Idiot Ball toho, kdo zrovna není ve světle kamer (nejčastěji Riley) skutečně vadí. A to jsem viděl pouze první díl, trojici (zatím) dílů se Stinkmeanerem, to jak hráli Kickball a to jak šli do vězení (s03e09 asi). A to si myslím je dobrý výkon. Když si k tomu připočtete kvalitní beaty, sympatické postavy, máte pěkně zajímavě zabarvený koktejlek, který vám ale v tuzemských barech nejspíš nenamíchají. ()

Vena69 

všechny recenze uživatele

Boondocks jsou jedním z těch seriálů, ze kterých najdete pár výborných úryvků na YouTube, ale sledovat celý seriál jednu epizodu po druhé není dobrý nápad. Ano, Boondocks bezesporu nabízí spoustu geniálních hlášek, geniální dabing (v češtině je lepší strejda Ruckus, v angličtině zase Reily a Huey), ale samotné příběhy jsou opravdu nuda. Často jsem se u jednotlivých epizod přistihl, že jenom čekám, až nějaká postava vypustí z pusy nějakou tu nezapomenutelnou, geniální, dokonale napsanou a dokonale řečenou hlášku, která mě totálně odrovná, ale příběh už jsem skoro nevnímal. (Epizody mají jen kolem 20 minut, ale stejně mi přišlo, že je tam až moc prázdných míst.) Na můj vkus je tady příliš mnoho pop culture referencí (Občas mi připadá, že ani rodilý Američan nemůže všechny chápat.) a taky mi vadí ten anime design. Kdyby Boondocks vypadali jako klasický animák (Simpsonovi, Family Guy) bylo by to lepší. Celý seriál se dost těžko hodnotí na škále od 0 do 10. Ty nejlepší hlášky jsou určitě 10/10 a pouštím si je na YouTube opakovaně, ale jednotlivé epizody jsou tak kolem 4/10. Rozhodl jsem se pro 3 hvězdy. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • V jedné ze scén se potká strýček Ruckus s Martinem Lutherem Kingem, hodí po něm cihlu a vzápětí mu říká, že po něm hází cihly už od roku 1959. V tu chvíli se objeví flashback, ve kterém strýček Ruckus začne Kingovi nadávat, a poté po něm hodí (přesněji vrhne) cihlu koulařskou (diskařskou) otočkou. Zde se však nachází pravděpodobná chronologická chyba. Již v 50. letech sice existovali pokusy o používání diskařské otočky v kouli, avšak převažoval koulařský styl sun. Úspěšně s velkými výkony ji začala používat až Aleksandr Baryshnikov ze SSSR v roce 1972. Je tedy velice nepravděpodobné, že by strýček Ruckus tuto techniku doopravdy mohl použít. (Matej.Mirejo)

Reklama

Reklama