Reklama

Reklama

Život superpsa Bolta je plný dobrodružství, nebezpečí a nástrah – přinejmenším tehdy, pokud běží kamery. Když se hrdina hollywoodského hitového televizního seriálu souhrou náhod ocitne ve studiu v New Yorku, začne se Boltovo dosud největší dobrodružství – cesta napříč skutečnou Amerikou za jeho majitelkou a hereckou kolegyní Penny. Vyzbrojen pouze iluzemi o tom, že jeho fantastické dovednosti a schopnosti jsou skutečné, a dvěma bizarními společníky – apatickou toulavou kočkou Mickou a křečkem s televizní závislostí, Bivoj – Bolt zjišťuje, že k tomu, aby se stal hrdinou, nepotřebuje superschopnosti. (HBO GO)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (633)

Radko 

všechny recenze uživatele

Blesk - Psík so šťastným životom. Namiesto depresie, z pobytu v útulku, dostane milujúcu majiteľku. S ňou po boku aj výnimočnú prácu. Zaručuje mu neustále dobrodružstvo. (Domáce psy bez hier, ktoré však ich psie mozočky dokážu často potrápiť ako Rubikova kocka, chátrajú v nude bez podnetov - ich páni si myslia, že psom stačí rovnako nezáživný život pri telke, ako im). Okrem bežných dobrodružstiev sa Bleskovi zrazu ponúkne nečakaný výlet. Zistí pri ňom všeličo a odhalí pár nepríjemných právd. Napokon všetko dobre skončí. Však sme v Disneyho rozprávke, takže to nie je spoiler. Príjemné animované dobrodružstvo, ktoré okrem iného nenásilne upozorňuje i na falošnú iluzívnosť virtuálneho sveta. Tiež na to, že ak zamestnanca v práci motivujú lichôtkami o nenahraditeľnosti, tieto sa môžu zakladať často len na placebo efekte, ktorého účelom je motivovať k vyššiemu nasadeniu. Ak by sa Bolt vysral na zvyšok cesty naprieč štátmi, a ukončil, na základe múdrej rady kočky, svoju púť v kempe, kde sa naučil roztomilo žobrať, a kde mal, čo sa žrádla týka, raj na Zemi, neváhal by som s najvyšším hodnotením. Pretože po odchode z kempu sa dej rozplesol do strednoprúdových rodinných ihrísk. ()

imf 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně naspídovaný animák o superpsovi z televizní show, který se probouzí z iluze poté, co se omylem dostane do reálného světa, kde mu to bez superschopností verbálně nandá i vychtrlá kočka a morče v křišťálové kouli. Disney se pod dohledem Pixaru zase dostává do správné váhové kategorie a tempo drží i po geniální úvodní sekvenci, která vykrádá asi tak tucet hollywoodských spektáklů (i hudebně - John Powell nenechává při honičkách bourneovské kořeny na pokoji). Bolt poháněn stejnými instinkty jako Lassie běží z New Yorku do L.A., aby se znovu setkal se svou kamarádkou z televize, aniž by věděl, zda je její láska předstíraná či nikoliv. Patos se v závěru spolehlivě dostaví, ale podobně jako u Pixaru není nucený a navíc ho tvůrci sladí explozivním finále za jehož kompozici by se nemusel stydět ani Michael Bay. Velmi, velmi, velmi spokojené čtyři hvězdičky. Chci morče. Zn. Rychle. P.S. musí být animované, musí umět vyprávět vtipy, koulet se v nezničitelné kouli nadzvukovou rychlostí a poznat rozdíl mezi DVD a blu-ray rozlišením. Platím hotově. ()

Reklama

Zodd 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to před lety a tady jsem přemýšlel nad tím, jestli Boltovi hodnocením nekřivdím. Úvod je neskutečně sympatický. Ale jakmile dojde k tomu, že pes neví, že je herec a NEROZPOZNÁ ani svůj hlad (!), je až moc přepálená zápletka podle mého názoru. Akční odkazy, no a co? Znamená to automaticky, že je to pro dospělé? Tehdy jsem to dokoukal kvůle kočce, které mi bylo až líto, s jakými trouby to cestuje. Promiňte mi to, ale trojrozměrný čistokrevný Disney si mě usmířil až Ralphem. Bonusový kraťas lepší filmu. Edit 05/10/21: Za absolutně nesmyslné zabití Sandersova původního námětu děkuju. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Ne ne, Bolt mě nedoběhl jako pokračující Alex, natož pak jako pixarový Wall-i! A to ani přes to, že jsem měl možnost shlédnout 3D projekci. Nevím, čím to je, většinou mám na animované filmy odlišný názor, než většina uživatelů na ČSFD. Možná to je zapříčiněno mou mírně infantilní duší ( :-) ), která mi umožňuje vstřebávat takového filmy dětským okem. A pravdou zůstává, že kupříkladu při projekci pokračování Madagaskaru se sálem nesl daleko větší smích, nežli jak tomu bylo u Bolta. Na druhou stranu, co se myšlenky týče, je na tom Bolt poměrně dobře. Leč, na animované filmy se chodím především pobavit, a toto nebyla zábava více než tříhvězdičková. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Když už se originalita v animáčích nevyskytuje, čekám minimálně, že se budu bavit, ale tady až na pár světlejch výjimek teda nic moc. Supr začátek, kdy jsem ještě tak čtvrt hodiny chápala nadšený ohlasy. Bohužel pro mě pak následovala strašně dlouhá nuda a pes si většinu filmu jen uvědomoval, že nemá superschopnosti a je normální. Divila jsem se, že se to dělo tak pomalu a postupně, že ani nepřišla ona scéna šokujícího uvědomění (jako např. když Buzz zjistí, že je jen hračka a skočí ze schodů), ale to neberu ani jako klad ani jako zápor. Pár vtípků ale bylo fajn (třeba ten zbědovanej psí výraz, u kterýho všichni jihnou, a když vidí kočku, tak: "zmiz, ty hnusná kočko!") a většina gagů co zahrnovala holuby. Jen křeček mě tak nevzal, jako ostatní.Ovšem origoš dabing Travolty palec nahoru. 65% ()

Galerie (44)

Zajímavosti (14)

  • První Disneyho animovaný film, navržený a produkovaný ve 3D. Předchozí dva projekty Strašpytlík (2005) a Robinsonovi (2007) byly převedeny do 3D až po natočení. (Caszidy)
  • V severoamerických kinech utržila animovaný hit 114,1 milionu dolarů, součet tržeb celosvětových pak byl 310 mil. (NIRO)
  • Byla zavrhnuta celá scéna, v níž Bolt (John Travolta) potká v Los Angeles dva dobrmany a porve se s nimi, díky čemuž si uvědomí, že jeho superschopnosti nejsou skutečné. (HellFire)

Související novinky

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (více)

Zlaté glóby 2009

Zlaté glóby 2009

12.01.2009

Slavnostní ceremoniál vyhlášení a předávání Zlatých glóbů pořádaný Asociací hollywoodských zahraničních novinářů je za námi a na nás je, abychom si to zrekapitovali. V oblasti filmu se stal jasným… (více)

Zlaté glóby 2009 – nominace

Zlaté glóby 2009 – nominace

12.12.2008

Ti, pro které je vyhlašování prestižních cen Asociace hollywoodských zahraničních novinářů svátkem, se přiblížili k očekávanému večeru mílovým krokem. Včera totiž Asociace vyhlásila nominace za rok… (více)

Pottera nahradí emo upíři

Pottera nahradí emo upíři

19.08.2008

Brečící fanoušci bradavických studentů už vědí, že Prince dvojí krve se letos nedočkají. Studio Warner Bros. z ne zcela pochopitelných důvodů přesunulo premiéru šesté potterovky (určitě jste si už… (více)

Reklama

Reklama