Reklama

Reklama

Hluboko v lesích žije kmen lovců a sběračů. Lovci jsou udatní muži, jejichž povinností je lovení divoké zvěře. Jedním z nich je i Zed (Jack Black), který není až tak šikovný jako ostatní. Mezi sběrače ovoce a různých plodin patří ženy a někteří slabší nebo mladší muži. Například Zedův kamarád Oh (Michael Cera). Zed jednou omylem na lovu trefí kopím jednoho kolegu, a když navíc ochutná zakázané ovoce, musí v důsledku těchto chyb nakonec z kmene odejít. Při odchodu se mu ještě podaří založit ve vesnici požár, a tak je siláky z kmene nemilosrdně vyprovozen a pronásledován. Oh nejdřív odejít se Zedem nechce, ale nakonec se k němu přidává a na dobrodružnou cestu se vydávají spolu. Oba muži ale stále myslí na dvě ženy z kmene, do kterých jsou zamilovaní. Oh miluje Zedovu sestru Eemu a Zedovi se zase líbí Maya, kterou si ovšem přivlastňuje lovec jménem Marlak. Po odchodu z lesa začnou muži na své cestě potkávat biblické postavy. Nejprve se stanou svědky vraždy, kdy Kain zabije svého bratra Ábela. Sice mu slíbí, že si vše nechají pro sebe, ale Kain nedá jinak, než že muži půjdou s ním. Kain je odvede do vesnice, kde žije se zbytkem rodiny. Rodina muže pohostí, Kainův otec nabídne Zedovi, že se může klidně vyspat s jeho dcerou, ze které se ovšem vyklube lesba. Kainův otec zjistí, že Ábel byl zavražděn, a obviní Kaina z bratrovraždy. Ten spolu se Zedem a Ohem utíká do nejbližšího města. Muži si všimnou, že mezi otroky, kteří se zde nabízejí k prodeji, jsou Marlak, Maya a Eema a další obyvatelé jejich původní vesnice. Maya sdělí mužům, že po požáru ve vesnici, který založil Zed, napadly vesnici horské kmeny a obyvatelé byli zajati do otroctví. Zed slíbí Maye pomoc, ale Kain Zeda a Oha zradí a prodá je také do otroctví. Při cestě pouští ale dojde k přepadení obchodníků s otroky vojáky, dojde k bitce, všichni jsou zajati, jen Zed a Oh utíkají. Oba muži se schovají za kopcem a chtějí své lásky zachránit v noci. Mezitím ale oba usnou a vojáci s otroky odcházejí. Jejich cesta vede do Sodomy, a tak dva kamarádi po probuzení ví, kde ženy hledat. Cestou do Sodomy narazí na Abrahama, který zrovna plánuje obětovat Bohu svého syna Izáka. Zed a Oh Abrahama zastaví a přesvědčí ho, aby syna nezabíjel. Odcházejí spolu s nimi do jejich vesnice. Abraham mužům oznámí, že všichni muži ve vesnici si v ten den odřežou předkožky z penisů. Zed a Oh mají podle Abrahama tento rituál podstoupit také. Oba neváhají a z vesnice okamžitě utečou... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (495)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Řekl bych to asi tahle: příběh samotný je naprostá kokotina, ale pár opravdu povedených hlodů by se tu našlo. Jack Black byl a vždycky bude kokot, ale občas se mu povede zahrát i vcelku obstojně své role – tady to bylo ovšem poněkud slabšího rázu. Michael Cera se pro role debílků narodil, navíc snad ani nemá, takže s ním jsem nějak větší problém neměl. Chlupatý a přiteplený Oliver Platt „hnus“, nechápu, kde se tam vzal Xander Berkeley nebo Vinnie Jones. Udělali si prdel jak z biblických postav, tak i historických událostí – to mi zas až tolik nevadilo, bohužel šlo spíše o trapný humor, než opravdovou zábavu. Nejpěknějším na tom všem byla trojice pěkných hereček v čele s mou platonickou láskou Olivií Wilde (+ Juno Temple i June Diane Raphael). Škoda, že byla filmová Lilith (Eden Riegel) na holky – brácha trtkal ovce, Kain zabil Abela no povedená rodinka, za humny si dělali obřízku a přitom stačilo zajít do Sodomy a mrknout jak se dá dělat s banánem… ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Od Jack Blacka jsem čekal víc "humusu", ale bylo to v docela rozumné míře. Jen scéna z hovnem, byla hnusná...nešahej na to, třeba to počůrala veverka, nebo něco.... Příběh se odehrává od jablka poznání, pokračuje ke Kainovi a Ábelovi, projde kolem Římanů, a tak dále, a tak dále. To je putování v roce jedna, kdy se zjevil vyvolený, který se odmítá čemukoliv klanět. Veselá komedie u které jsem se bavil. ()

Reklama

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Abraham: A abych zdůraznil svoji víru v jediného pravého Boha, odříznu si maso ze svého penisu. Oh: Nestačilo by si třeba propíchnout uši nebo něco podobného?..... Táto komédia má jeden veľký problém - veľmi nevyrovnaný obsah humoru. Niekedy je to naozaj vtipné a inokedy to zasa absolutne vtipné nie je. Každopádne Michael Cera má príjemne priblblý ksicht a hodí sa sem a toto je parketa aj pre Jacka Blacka, ktorý mi nesedí hlavne vo vážnych úlohách (King Kong, Prazdniny...). Priemerná komédia - priemerná zábava. ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

Nuže, dal jsem čtyři, ačkoliv tak nějak cejtím, že tři by byly lepší. Čtyři proto, že jsem se první půlku docela upřímně a často smál (kromě medvědího howna, samozřejmě), protože Cera je zase úžasně geekovskej a skvělej a protože Olivia je prostě kus. Jinak je to vlastně naprosto průměrná komedie, která měla bejt nadprůměrná a všichni to od ní čekali, pač Ramis prostě udělal lepší věci. Kolem a kolem, prostě je Rok jedna naprosto průměrná zábava, která místy pobaví, místy zhnusí, sranda, kterou ne každej snese a může mít rád a veskrze bych se klonil někam k 60%, jenže to by tam nesmělo bejt tak skvělý osazenstvo, jakým je Black, Cera, Wilde, Vinnie Jones, Platt nebo Xander Berkeley. Protože s tímhle hereckým ansáblem i ta trapnost bude prostě vtipná. Sodoma Gomora... ()

Macejko 

všechny recenze uživatele

Otravný a nudný Michael Cera a skutočne len málo vtipných situácii. Ale predsa dávam relatívne vysoké hodnotenie. Prečo? Lebo tam hrá Jack Black - podľa mňa najlepší komik súčasnosti a jeden z najväčších amerických sympaťákov. S ním majú aj stupídne scény šmrnc a jeho postave sa dá dobre fandiť. S iným hercom v hlavnej úlohe by Rok Jedna bola príšerná kravina. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (5)

  • Režisér Harold Ramis si osobně zahraje starozákonního Adama. Není to poprvé co se ukáže před kamerou - známe ho třeba jako Dr. Egona Spenglera, vědecky založeného člena Krotitelů duchů. (Pumiiix)
  • Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)
  • Jack Black se nechal slyšet, že film bude připomínat spíš pythonovskou klasiku Život Briana, než předchozí Remisovy a Apatowovy filmy. (Pumiiix)

Související novinky

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

...anebo vůbec nevzniknou. To říká Dan Aykroyd, který je hlavním hybatelem projektu. Musí se mu nechat, že je optimista a hlavně vytrvalec – o Ghostbusters 3 mluví zhruba od počátku věků a několikrát… (více)

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (více)

Reklama

Reklama