Reklama

Reklama

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

  • Slovensko Fimfárum (více)
Trailer 1

Stručně o nových pohádkách: V pohádce Jak na Šumavě obři vyhynuli se štáb filmového týdeníku vypraví do šumavských hvozdů odhalit pravdu o tom, zda tam opravdu žijí nebo nežijí obři, hrající pradávnou hru „na většího“.
V pohádce O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, zavolá si ale pouze dva, neboť syna Honzu nikdo nebere vážně. Vysoko v horách si zapomněl klobouček se sojčím pérkem a teď se mu po něm ve stáří zastesklo. Cesty do hor jsou však složité a je otázkou, zda dojede Rychlomilův Bugasseratti nebo Bull-Bagr Speciál královského syna Siloslava. Nebo že by přeci jen moped třetího Honzy? A může se královský syn stát absolutním mistrem světa všech závodů a všech kategorií?
Nejdelší pohádka Rozum a Štěsti řeší kardinální otázku, zda se dá žít bez Rozumu nebo bez Štěstí. Když pak spolu pan Rozum a pánisko Štěstí uzavřou sázku, rozhodnutí o jejich nepostradatelnosti má potvrdit hloupý pasák prasat Ludvík.

V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. Vedle Jana Wericha tentokrát tvůrci vyzvali ke spolupráci např. Otu Jiráka, Jiřího Macháčka, Miroslava Krobota, Romana Říčaře nebo Miroslava Vladyku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (132)

Šandík 

všechny recenze uživatele

Rozhodně pozitivní je fakt, že se tvůrci nebáli přijít s něčím, co v předchozích filmech nebylo. Trojka je osvěžujícím gejzírem mnoha nápadů a na rozdíl od většiny ostatních si nemyslím, že by byla výrazně slabší. Především první pohádka je naprosto dokonalá, jakkoli mám obavu (a zkušenost), že zrovna děti ji moc nepochopí a bude jim připadat zmatená... Celkový dojem: 80% ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Tak tohle už byly přemoderně zpracované příběhy, ale na druhou stranu asi nejvtipnější ze všech tří Fimfár/Fimfárumů nebo jak se to páduje. Od fotek Gotta a Matušky v hospodě u paroháče, přes www.budtekralem.cz a gůgl až po Ticho, mučí se. Ale už mi to přišlo jak slátanina všeho možného do kupy, prostě z toho ještě vytřískat aspoň ten 3. díl. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

nejslabší z Fimfárem? Dost možná, ale rozhodně to neznamená, že se jedná o fimfárum špatné, sice některé snahy tvůrců změnit koncept tím, že do něj zařadí i jiné hlasy, než-li ten páně Wericha a tak nějak více pročasí děj "moderní technikou," ale ani to není nijak dvakrát závadné, ovšem osvěžující taky ne. Třetí povídka patří k tomu nejlepšímu, pro mě osobně spolu s Hrbáčem a Palečkem z druhého dílu. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

I do třetice si tato loutková skopičina udržuje vysokou kvalitu, i když tentokrát už ovšem kvalita jednotlivých pohádek trochu kolísá. Hlavně úvodní Jak na Šumavě obři vyhynuli považuju za hodně špatnou a nudnou a která hlavně úplně postrádá tu pověstnou Werichovu poetiku. Poté už je to naštěstí jenom lepší, plné nápadů a závěrečnou pohádku už jsem si vyloženě užil. Poetika naštěstí už pak zůstala zachována a Werichův hlas udělá taky svoje. 70% ()

Lisabellla 

všechny recenze uživatele

Rozhodně zdaleka nejhorší z werichovské trilogie. Příběhy nudné, fádní, šedé, nevýrazné .. postavičky jakbysmet a o vyprávění ani nemluvě. Proč se rozhodli podkreslit právě takovými nelíbivými tóny je pro mne záhadou .. Byla jsem smutná, zklamaná, rozmrzelá, znuděná. Dvě hvězdičky snad jen za to, že samotné příběhy z knihy doopravdy znám a jako takové se mi líbí. Velmi mne mrzí, že z nich udělali ... právě tohle .. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)
  • Stejně jako tomu bylo druhého dílu, film se nenatáčí na kameru, nýbrž se jednotlivé sekvence snímají digitálním fotoaparátem. Výhodou je rychlost a cena. (hippyman)
  • V největší scéně se sešlo najednou 29 loutek. Jestliže uvážíme, že počet pohyblivých částí na jedné loutce může být až 40 (oči, obočí, všechny klouby, včetně pohyblivých špiček nohou) a vynásobíme to počtem loutek na scéně, tak při natáčení jednoho záběru musel animátor s loutkami udělat 1200 pohnutí v jediném snímku, což vynásobeno počtem snímků na průměrný záběr (cca 6 vteřin) znamená, že v tomto jediném záběru musel udělat skoro 174,000 pohybů s loutkou. Ano, možná nemusel hýbat se všemi najednou, přesto o 100.000 pohybech se určitě hovořit dá. (POMO)

Reklama

Reklama