Elitní jednotka žoldáků pod vedením válečného veterána Macka (Cuba Gooding Jr.) je najata agentkou CIA Elissou (Valerie Cruz) na záchrannou misi vědců pracujících na vykopávkách v pouštích Středního východu. Mack a jeho tým však brzy zjistí, že poušť skrývá strašlivé tajemství, které nemělo nikdy být odkryto. Tajemství, které ani není z této planety. (Suzie05)

eraserhead666

Nedejte na známější jména herců. Devil's Tomb je totiž ukázkou toho, kam až podobná známá a dobrá jména mohou klesnout. Od Henryho Rolinse snad ani nelze očekávat něco lepšího, na druhou stranu, pro tohle ho snad i máme rádi, ale Gooding Jr. a Perlman snad jako by v tomto filmu byli omylem. Nemám rád vojenské jednotky v horrorech, vlastně nemám rád tzv. (naštěstí ne nijak rozjetý) military subžánr horroru a střelné zbraně mě v horrorech fakt prudí. Přesto z počátku Devil's Tomb vypadal na levné horrorové ultrabéčko i docela nadějně. Ta zápletka nevypadala špatně, její projevy nebyly překvapivě úplně hloupé, jenže nakonec celý film sežral sám sebe, skončil jako naprostá hloupá, nelogická a bezobsažná sračka u níž jsem posledních cca 20 minut pospával (přesto jsem přesvědčený, že mi neuniklo nic podstatného). Plusy? Taryn Manning. Stephanie Chaves-Jacobsen (na asiatku opravdu zvláštní jméno), mytologie zápletky, některé její projevy (ten chlápek, do nějž pořád stříleli a on ne a ne zemřít). Mínusy? V podstatě všechno ostatní a toho je mnohem více, včetně dost stupidního závěru (jak já je nesnáším). ()

Terva

Cuba Gooding Jr. se tento rok dostal do podzemí, ala Resident evil. Je doprovázen žoldáky, kterým již od prvopočátku filmu ani nechcete fandit. Arogantní, nevycvičení a neposlušný. Jejich šéf (Cuba) je zase nad věcí a má vše pod "kontrolou". Věc, kterou najdou není z této Planety, ale tváří se jako vyslanec Pekla. Je zde vidět pár vykrádaček z jiných filmů. ()

LIVINGDEAD

Skupina nájemních vojáků, pod velením vojenského veterána Mack’a, spolu s tajemnou agentkou CIA Elissou, je vyslána na záchranu vědce. Tento vědec pracuje na archeologickém výzkumu, který provádí hluboko pod pouští. Veterán Mack a jeho skupina s pomocí tajemného kněze, brzy objeví tajemství, které se nachází v podzemí. Tajemství bylo ukryto více než 1000 let. To nepochází z této země.... ()

vegetol.mp

Nevím proč, ale připomínalo mi to béčkový remake Horizontu událost. Největší slabinou tohohle filmu, je jeho zoufalá neoriginalita. Všechno už člověk někde viděl, všechno si už odněkud pamatuje. Ani s logikou na tom není příběh nejlíp. Všichni ví, že je tam nebezpečí, ale špacírujou se tam sami, atd... Jinak Connery jako režisér velmi příjemně překvapil. Celé je to docela hezky natočené, má to slušné tempo a herci jsou všichni v pohodě. Nakonec se z toho vyklubalo velmi slušné béčko, na páteční večer. 70% ()

SeBig

Ze začátku to vypadá na podobnou zápletku jako ve filmu Resident Evil ale nakonec hodně velké zklamání, skoro žádná akce a když už se tam střílí tak je to natočený uplně odfláknutě. Béčkový herci v béčkovém filmu. Flashbacky se mi zdáli uplně přidavé aby naplnily aspon tu hodinu a půl ke konci už jsem ztrácel trpělivost a koukal jsem na čas kdy už to skonči. Kravina. ()

• Natáčení probíhalo od listopadu 2007 do ledna 2008 v Kalifornii. (Terva)