Prokletý

• USA The Skeptic (více)

Smrt tety známého právníka Bryana Becketa (Tim Daly) provází velmi zvláští okolnosti. Její synovec se nastěhuje do zděděného viktoriánského sídla, kde údajně straší. V domě skutečně dochází k podivným incidentům, které zarytý skeptik zpočátku ignoruje. Pak se terčem strašení stává sám Bryan a v jeho tvrdé slupce se pomalu začínají objevovat trhliny. Hlasy a přízraky v noční temnotě, indicie strašlivého tajemství – to vše přiměje dosud chladně uvažujícího Bryana pustit se do pátrání po děsivé pravdě, která ho může zničit. Ta mu ovšem jako prchavý stín stále uniká a celá se mu zjeví až v samém závěru filmu. (oficiální text distributora)

Streeper

Horory vážně nemám ráda, krváky mi nevadí, ale vážně nesnáším duchařiny a lekavé horory. V tomhle filmu jsem se lekla jen jednou. Což beru jako plus, ale když se na to podívám z druhé stránky, tak je to vlastně špatně. U hororu by se divák měl bát, měl by se lekat a měl by mít husí kůži, já jsem se lekla jen jednou a zbytek filmu jsem se nudila. ()

AlistairMir

Zase jednou horor, co by si zasloužil vyšší hodnocení než se mu dostává. Prokletý je poctivá duchařina, kde se nesází na lekačky typu "Počkám až to bude trochu napínavý a pak dám volume na plný pecky" , ale na poctivé, nečekané lekačky, atmosféru, dobré herecké obsazení a sympatického hlavního hrdinu, jehož chování člověk chápe tím víc, čím dál se snímek posouvá a odhaluje více a více z temné minulosti, která nikdy neměla znovu vyjít na světlo. Já se bavil od začátku do konce. Příjemné překvapení a Zoe Saldana ve vedlejší roli mě potěšila. ()

Astaroth12

Zas som si pozrel tento film, že prehodnotím svoje hodnotenie, ale to sa nestane. Film je aj po opakovanom pozretí len na ciste 2*. Hlavne je to nuda a ducharčinou sa to nedá nazvať, keďže tých trademarkov tu je veľmi malo. Lakačky slabé, príbeh jednoduchý a triky skoro žiadne. Totálne zbytočný film, ktorý by chcel byt hororom, ale to je len jeho zbožne prianie. ()

blackrain

Prokletý starý dům nebo právník? Bryan řeší manželskou krizi. Nastěhuje se do domu své zemřelé tety. Od té doby se začnou dít podivné věci. Vidí přízraky, nespí, moc pracuje. Věci, které se mu dějí se snaží logicky odvodit. Všechno by to bylo fajn, kdyby jsme tohle už stokrát neviděli jinde. Pak na scénu příjde Zoe Saldana a věci začnou pozvolna nabírat grády. Jestli to ovšem nebylo tím, že se film přesunul do své druhé poloviny. Postava Zoe se zabývá paranormálními jevy a snaží se celé záležitosti přijít na kloub. ()

curil

Čekal jsem další podprůměr s tématem strašidelného domu a jeho ať současných nebo bývalých obyvatel. Zvláště, když hlavní roli ztělesňuje Tim Daly. Ale byl jsem překvapený, mile. Děj plynul sice trochu rozvlekle, vždy následovalo to, co jste čekali, ale převažovalo napětí. Vše se vyvine k očekávanému konci, ale tentokrát mi to nějak nevadilo. ()

• Natáčení probíhalo v americkém státě New York včetně města New York. (Terva)
  • Film byl kritizován za slabé napětí, špatný dialog a velkou podobu s horory ze 70. let. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru v roce 2008 na filmovém festivalu v Cannes. (Terva)