Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

triscimy

Tady máme co dočinění s něčím naprosto výjimečným. Ačkoliv je tam jasná inspirace mnoha filmy - například Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Butterfly Effect, tady je to podáno tak, že vám to přijde nové a v porovnání s původními filmy vlastně ještě lepší. Nemám skutečně co bych vytknul, skvělá režie, úžasná kamera a perfektně sedící hudební podkres. Jo a Juno Temple s mladym Letem, to bylo super! Ta holka je extrémně sympatická. :-) A jak si tu někdo stěžuje na délku... tak ani s tou jsem problémy neměl, naopak jsem si jí kontroloval a rochnil si, když jsem věděl, že si té úžasné podívané můžu užívat ještě nějaký ten čas. :) Při titulcích mě popadlo nutkání dát si ihned repete, na druhou stranu se mi do toho vůbec nechtělo v touze uchovat si přesně ty pocity, které ve mně při závěrečné scéně explodovaly, takže možná až dojmy opadnou, s chutí si to pustím znovu. Naprosto jednoznačně jeden z nejlepších filmů, co jsem za hooodně dlouho viděl. Nechci spojlovat, ale udělala mi radost jedna z posledních scén, malej Nemo si nakonec vybral tu správnou cestu. Kdyby to tam nebylo, skončím asi v depresích. :-) ()

elgato

- jsou filmy které stojí za to točit, jsou filmy které stojí za to vidět, např. Mr. Nobody. " Mr. Sandman, bring me a dream. Make him the cutest that I've ever seen. Give him two lips like roses and clover. Then tell him that his lonesome nights are over. Sandman, I'm so alone. Don't have nobody to call my own. Please turn on your magic beam. Mr. Sandman, bring me a dream." ()

Smoldo56

Najhoršie na tomto filme je fakt, že sa snaží tváriť hrozne iteligentne na tému "čo by, keby" a to skrátka nejde k sebe. Bolo zaujímavé sledovat alternatívne reality Jereda Leta (ktorý hra rok od roka lepšie) a ich spojitosť ale toľko vychvalovanú pointu som odhalil už v prvej polhodine, čo o niečom značí. Je to len ďalší zaujímavý film, ktorý sa hrá na niečo na čo nemá. Ale aj tak sa jedná o zaujímavý snímok, ktorý v porovnaní s Buttonom mal aspoň nejaké gule. ()

Cool.Mila

Velmi působivý snímek, který toho má spoustu co vyprávět. Jeho vyznění už mi sice nějak došlo před půlkou stopáže, ale i tak jsem si to maximálně užíval. Soundtrack hezky ladil se scénami a herecké obsazení bylo vážně skvělé. Navíc mě sledování zastihlo v přemýšlivém období, takže tím snáze jsem plul na oné filosofické vlně. Za mě téměř maximální hodnocení. ()

JerryPilsen

Velice do detailů propracovaný scénář o tom co kdyby.Ve finále silný zážitek,ale těžko se sledují všechny dějové osy najednou.A navíc která je ta správná... ()

doginko odpad!

nemám rád tento typ filmov....a špeciálne nemám rád TENTO film...od prvej sekundy som len očami prevalil a vedel čo ma čaká a neminie.trápenie...vzdychanie....počítanie sekúnd do konca....dokonca som si bol spraviť jedlo bez pauzy...10 minút z filmu ubehlo...a zmeškal som niečo?určite nie...pre mňa absolútny odpad a jedna z najhorších vecí čo som za veľmi dlhý čas videl... ()

P/\/EL

no...může to připomenout pár asi vydařenějších filmů......Butterfly efekt , něco málo mi přišlo, jak úvod z Amelie z M. atd..viz.ostatní komenty......sám bych na tolik příkladů nepřišel.......některý věci jsou vtipný, docela pěkný, ale spíš je to nuda..klišé...až.trochu kýč..efektní no...samoúčelnej mix.......retro, sci-fi...ale jo, takový věci potěší.....ale....mohlo by to bejt lepší...mnohem..jinak, víc jak samotnej scénaristickej záměr mi právě moc nebralo to vyzdvihovaný technický zpracování...nevim v čem spočívá ta inovace....ta kamera je prostě kýčovitá...každou chvíli spíš záběry dobrý leda do nějaký průměrný reklamy a opakování záběrů je podle mě jen zbytečný natahování..a stejně je to strašně klišoidní: časosběry, pozpátku, zpomalený záběry(to všecko sme už viděli tisíckrát a líp - vi filmech, v dokuemntech, v reklamách a na webu)....no...a...já měl letos stejně nej vizuální zážitek u Enter the void........................no, je to takovej skoro až holčiči film, sice teda lepší než jiný kraviny.....ale.. ()

Maya.Angel

No pardon, ale na tenhle film jsem se ani dodívat nemohla, protože mě neuvěřitelně nudil. Slátanina všeho možného. Takhle fakt ne.. ()

tomkat

Kolikrát už jsem to zažil: ti, co už všechno viděli a slyšeli, reptají, jak to někdo jiný natočil líp a že to není nic nového. Je to jen na tobě, milý diváku - buď si uvědomíš, že takové argumenty jsou irelevantní, a necháš tenhle eklektický film působit na svoje smysly bez předsudků, no a nebo to neuděláš a máš po zážitku. Škoda, protože Pan Nikdo zážitky umí, a ne jen tak nějaké. Hodně štěstí a otevřenou mysl. --- Po druhém zhlédnutí: yop, je to tak - sevřený, hravý a upřímný film. JO - a chytlavá všehochuťová hudba! Půl hvězdy navíc pro fanoušky popularizace fyziky. ()

snecek

No tak nevim co si o tom mam myslet. Teda geniální mi to rozhodně nepřišlo a navíc mě tam neuvěřitelně iritovala dvojice dědek a ten reportér. Ale co mě teda docela dostalo , byla ta reality show o tom kdy to s ním sekne, protože to bylo hodně nadčasový a myslím, že za pár let to po těch superstar, hypertalentech a podobnejch volovinách, to na nás čeká na televizních obrazovkách taky (jenom budu doufat, že ne:-) ()

Vaughan

Nějak nechápu, co jedinci s 2* mají proti tomuhle filmu. Inception to sice neni, ale to audiovizuální pojetí se mi hodně líbí, od Reqiuem for a Dream a Fontány tady takovej film nebyl. Nechronologické vyprávnění je taky plusem a ač vyznění filmu není uplně uspokojivé (čekal jsem WTF? konec, bohužel se ale nekononal), tak času věnovaném filmu sem rozhodně nelitoval. ()

stuj

Zpočátku to vypadá na dobré sci-fi, v němž bude kupa haluzí, ale pak to sklouzne spíš do romantický polohy. Vizuálně hezky udělané, i příběh je dobrý - takže jeden z těch lepších filmů. Na pět hvězdiček ale nedosáhne. // Znovu viděno v r. 2020: ano, víc než sci-fi je to o příběhu/příbězích, v nichž Nemo hledá a řeší různé fáze svých možných vztahů, které se hodně proplétají a divák neví, co je realita a co fikce. A člověka vede k zamyšlení, kam by se jeho život ubíral, kdyby se v určitých momentech rozhodl jinak... P.S.: Povedený soundtrack. ()

Heated

Jedním slovem dokonalé... Film je vlastně šíleně zamotaný, ale ani na okamžik neztrácí smysl a v tom je jeho hlavní kouzlo. Stařík na Marsu vás zkrátka zmate a udrží tím vaší pozornost až do konce, protože pokud se jen na chviličku přestanete soustředit ztratíte se v té spleti myšlenek a pocitů a nikdy nepochopíte. Opravdu nechápu, jak někdo může dokázat udržet něco tak spletitého, zmateného a zamotaného pohromadě. ()

Gothos

Ehm.. takze kde zacit. Velmi jsem se na tenhle film tesil, ale vysledny dojem z filmu je velmi rozpacity. Prvni pul hodinu jsem diky neustalemu stridani dejovych linii ani nechapal, oc to vlastne jde. Pak se to nejak rozjelo, ale zase do toho vsunuli autori jakesi radoby dokumentarni prvky a myslenky o vztazich, lidskych potrebach atd....a nutno dodat, ze uz to nudilo jako prase. Cekani na konec by se dalo prirovnat k cekani na Godota, uz sem mel toho neustaleho stridani dejovych linii a roztodivnych zaberu (treba velka noho rozslapujici dum) az po krk. Nakonec se vlastne ukazalo, ze celej film je vlastne chaoticky spletenec toho co by se stalo hlavnimu hrdinovi filmu kdyby neco v minulosti udelal jinak, mozna, co kdyz atd. Tenhle film se urcite nevyrovna treba Butterfly efectu nebo Sliding doors, kde autori pocitali s tim, ze nekdy mene (chaosu) je opravdu vice. A za co, ze davam ty 2 hvezdy? Prvni je za originalnost, jiz si pravem cenim. A druhou hvezdu davam za myslenku, ktera se vam vynori v zaveru(neli driv). Nicmene se zdraham nekomu doporucit tenhle film, to zpracovani mohlo byt vyrazne lepsi a divacky friendlier. ()

ledger

Málokdy se stane, že mě nějakej film ohromí. V tomhle případě se to stalo. Nejenom, že cituje některý moje oblíbený snímky, ale nabízí velkou spoustu myšlenek. A tak jsem se vracela z kina s myšlenkou jakej je vlastně náš svět a jestli jsme vlastně schopni ho vnímat. Kromě toho je film podpořen dobrou režíí a hlavním představitelem. ()