Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

HMTD

Naprosto skvělí film, úžasné herecké výkony, skvělí scénář, skvělá hudba. Nedoporučuji se na něj koukat pokud zrovna nemáte čistou mysl otevřenou k plnému pochopení jeho významu, pak by se vám mohlo stát že sem napíšete špatné hodnocení. Je až alarmující že jsem nikde nesehnal český dabing protože asi není, hold naše televize asi nechce dabovat film který tupé části diváků moc neřekne.(Vím že pro někoho je originální dabing lepší). Vřele doporučuji shlédnout. ()

Mukade

debilná zlátanina..........najlepšia veta - "sex became obsolete" , skutočne realistická vízia budúcnosti LOL............medailu si zaslúži každý kto to vydrží dopozerať bez zrýchľovania (ja som s tým začal po 30 minútach) ()

JuliaChang

Tímhle asi ničím nepřispěju... ale co je to ku*va za divnofilm? Dědek mě bude strašit ve snách ještě několik nocí, o "lehké" kopii momentů z Requiem for a Dream nemluvě... anebo jo! -Hnus. Nejvíc mě jeb*e ta kopie. Bohužel kvůli tomu ani nemohu posuzovat kvality onoho filmu. ()

Himbajz

Mám z toho stejný smíšený pocit, jako z Atlasu mraků. Kupodivu zvráceně dávám menší hodnocení, než dostal Atlas mraků, ale přitom jsem film více pochopil a více si ho užil. Asi to bude tím, že mám střední, či nižší - dělnické IQ. Tak mě to asi prolezlo lépe do kebule :-). Jo, koukejte. Rozhodně to není sračka a je to biják co vezme za srdce! Dám to ještě jednou. Z počátku sračkou jeví se, lež později se rozvine v něco krásného a moudrého. ()

Nalito

Neviem opisat svoje pocity, milujem taketo filmy. Cakam az do konca, ktory z tych zivotov je pravy a dozviem sa, ze vsetky. Ostava pre mna hadankou, ako to bolo naozaj. Ci starcek zil, a bol to jeho sen, alebo bol len tym chlapcom, ktory si usiel do lesa, lebo si predstavil vsetky moznosti co ho cakaju a on sa rozhodol pre novu cestu, ktoru nam neukazali. Ako toto niekto moze vymysliet. Scenaristov mozog presahuje vsetky hranice vesmiru :-) ..plus opat moj oblubeny Toby Regbo v ulohe mladeho Nema. Tie dve hodiny stali za to, a trochu mi prehriali mozgove zavity. Odporucam ()

RoyBatty444

Pohľad na možnosti rozhodnutí z perspektívy muža, ktorý prežíva nespočet životných rozhodnutí a ženie sa za svojou životnou láskou. V neskorších častiach trochu dlhé a partitívne ale napriek tomu dosť zaujímavé, nezvyčajné a určite aj inšpirujúce. Hlavné ponaučenie je, že existuje aj možnosť neťahať čiže nerozhodnúť sa ak to znamená čokoľvek. ()

gizi

Možná právě proto, že jsem o filmu nic nevěděl a nic od něj neočekával, mě tak nadchnul. Celé 2,5 hod. se vůbec nenudím, pořád je to živé, výborně nenápadně doplněné hudbou a hlavně krásně romantické a zamilované. 95%, 12.6.2014. ()

Andy.222

Já jsem uchvácen. Pro mě (jako pro milovníka "cobykdyby") nádherné sousto. Souhlasím s tím, že když by člověk věděl co ho čeká pokud se rozhodne takto a co pokud se rozhodne takto, je to recept na to jít se utopit do vlastního bazénu. Romantické linie příjemně zpracované (i když všichni jsme si asi nejvíce oblíbili Annu, že?) občasný humor také potěšil. Jared Leto na jedničku. Nemám co vyčíst - já dostal všeho dosti. Plný počet. ()

Wartord

Pro přecitlivělé existence infantilních nálad, které se bez problému opijí i rohlíkem, je tento film to pravé! Opít se dá i audiovizuálem, který má ty správný volty! Vůbec nevadí, že tu máme střih typu TV reklam či předvolebních spotů. Režisér si myslel, že ke komplexnímu vyjádření osudovosti lze použít pár obrázků za sebou rychlostí alespoň 24 snímků za sekundu, a aby to neskončilo obyčejně, jednotlivé snímky prohodí, aby to ve výsledku vypadalo jako umění. No a potom se už stačí zamyslet, jestli pan Nikdo Nikdo nepamatuje svou minulost, nebo jenom hodnotí svá rozhodnutí a nám se směje, protože nikdy neuhádneme, s jakou ženskou zrovna leží v posteli. Kdybych byl zaprděný, zasmušilý geront, jemuž vyschla míza někdy v horizontu říjnové revoluce, hodnotím mnohem níže. Protože jsem i já byl teenagerem, dávám tři hvězdy. A teď mě prosím omluvte, jdu hledat holku, která před vámi jen tak řekne, že má periodu. ()

(fun)tomas

Mr. Nobody by sa mal volať Mr. Everybody. Spletitá freska o deväť ročnom chlapcovi, ktorý počas rozvodu svojich rodičov stojí pred nesmierne ťažkou voľbou. Jeho rozhodnutie je o to ťažšie, že vďaka schopnosti predvídať svoje budúce činy, pozná dôsledky tejto voľby. A s každým ďalším rozhodnutím sa jeho život bude odvíjať odlišne, lepšie, zložitejšie, smutnejšie, horšie, depresívnejšie, krajšie… Okrem rodičov hrajú v Nemovom živote rovnako dôležitú úlohu tri ženy: Anna, Elise a Jean. Len jedna z týchto žien je jeho osudová láska a len tie pravé rozhodnutia ho dovedú k šťastnému životu a správnemu osudu. Ale ako Nemo sám poznamená: Each of these lives is the right one. Every path is the right path. Tak čo sa nakoniec stalo? Ako sa Nemo rozhodol? ()

Dromel

Jediné, co stálo v tomto filmu za řeč, byl v závěru dialog nad šachy a pak píseň Everyday. Jinak to byla neuvěřitelná ztráta času. Ještě že jsem za to nemusel dát ani korunu. ()

Vlkopec

Moc zajímavý film, který je podle mě (pro mě) silný spíš v dílčích ohledech a detailech než jako vyklenutá stavba. Paralelní životy hlavního hrdiny jsou přesvědčivé a plné emocí, ani by nebylo potřeba tolik scifi, ale i v tomhle směru film docela srší nápady. ()

Mates Hradecky

Za časů normalizačního vysílání vždy před uvedením filmu na TV obrazovkách měla výstup službukonající hlasatelka a prozradila nám před, o čem film bude a jak ho máme pochopit. Tehdy jsem to nesnášel, ale u tohoto dílka bych to patrně ocenil. Každá jedna dějová linie se mi líbila a v okamžiku, kdy jsem se ponořil v děj, odneslo mě to pod vodu či na Mars. A tak jsem si připadal, jak babička Boženy Němcové v Disneylandu. ()

Carfait

Film je silně nevšední. Aspoň takového názoru jsem se ujal z počátku. Skoro až moc. Podivné etapy života Mr. Nobody se briskně střídají jedna za druhou až vaše oči neví kam skočit. To ale zase není přímo můj šálek kávy. Jakoby se film snažil svou nezajímavost nahradit záhadností a šíleností. Jenže to má 141 minut a přání rozluštění záhady mezitím pomine. A když pomine v touze očekávaného konce zjistíte, že vám zbývá 75 minut filmu. A radši jdete se projít ven na sluníčko. ()

OndysH2O

"In chess it is called "Zugzwang", when the only viable move is not to move. " Není třeba rozebírat dokonalý film. Je to přesně ten pocit, kdy po konci zůstanete sedět s pusou dokořán, v tichu...jen hodiny tik-tak, tik-tak...Perfect! ()

lola10

To přemýšlení nad detaily, maličkostmi, zvažování, plánování nebo snad neplánování a jen konání...Co třeba tohle a nebo zase tohle? Co bude lepší? Která varianta je ta "správná" ? Následky našich činů, kterých se nezbavíme, nikdy a nikde, ani na Marsu ne...Hudba skvělá, ale především střih a Leto za jedna ! ()

Andrebas

Musím povedať že som tento film sledoval zatajeným dychom pretože mi to pripomenulo i z časti môj život každé rozhodnutie má svoj motýlí efekt a je len na nás jak svoj život budeme žiť zmeň svoje myslenie zmeníš svoj život za mňa určite zaslúžených 100%. ()

Wolfvater

S touto filozofií se moje filozofie míjela. Film natočen hezky (snad), myšlenka (snad) taky dobrá, ale 156 minut plkání v řeči, které jsem zkrátka nerozuměl. Tak 3 hvězdy asi jen za obrázky. Zatím nemám náladu na další shlédnutí. Jestli někdy k tomu dojde, tak je možné, že hodnocení zvednu. Ale taky že film úplně zatratím. Budu muset počkat do roku 2092 a pak se uvidí. ()