Brian (Mark Ruffalo) a Paulie (Na Cenu Akademie® nominovaný Ethan Hawke – Nejlepší herec ve vedlejší roli za film Training Day, 2001) jsou dva celoživotní přátelé, kteří vyrůstali jako bratři v drsných ulicích jižního Bostonu. Začínali jako pouliční násilníci, ke rvačkám se brzy přidaly drobné krádeže a přestupky, které byly časem větší, až se oba dostali do sféry vlivu bosse kriminálního podsvětí Pata Kellyho (Brian Goodman). Nyní Briana stále více ničí závislost na drogách i různé 'kšefty' a své věrné ženě (Amanda Peet) a jejich dvěma synům připravuje jedno zklamání za druhým. Rozpolcení mezi touhou být dobrým manželem a lákadlem snadného výdělku nakonec Briana donutí k nejtěžšímu rozhodnutí jeho života. (Bontonfilm)

Dubro

Zase driapu. Postávajú, pokladničky smutno visia na krkoch, valia na človeka psie oči a driapu. Pri slove „prispejte“ odskakujem ako od Ukrajinca. Čo nie je na mne vidieť, že mám vo vrecku posledných päť libier šterlingov a že sa za mnou ťahá kŕdeľ nezaplatených splátok za toaletný papier a ponorku? Navyše je sychravo, mrholí a v takomto nečase musím potom obchádzať každú stojacu osobu na ulici, či už fajčí alebo nie. Automat v Tatrabande sa mi zveril, že požadovaná transakcia bola zamietnutá a že sa mám obrátiť na toho dementa, čo mi kartu vydal. Obrátim sa radšej na predajcu pančúch, v nestráženej chvíli potiahnem synovi pištolku na guličky, napíšem na ňu žltou fixkou veľkým tlačeným „ŽE DEVINA“ a tiež sa poobzerám po nejakom aute s hotovosťou, nech prispeje. Ak ma nechytia, prispejem tiež, aj sociálnym prípadom s husľami. Zatiaľ môžem prispieť len štvorkou tejto skutočnej udalosti. ()

Lacike

Prilis velka snaha autorov o civilnost vyustila bohuzial v nudu. Sledujeme jednu epizodku zo zivota malych gangsterov za druhou, ale napätie je minimalne a cele to pôsobi velmi stereotypne. Keby mal film o polhodinu viac alebo menej vysledok by bol rovnaky. Divak nema sancu vcitit sa do postav a ani slusne herecke obsadenie filmu nepomôze. 4/10. ()

Martyr

Konecne poctivy film o tom, ze clovek sa prebudi a zacne si vazit obycajne veci az ked padne na dno, odkial vam nepomoze nikto iny ako vy sam. Uvedomenie sa a zdolanie cesty spat je to najtazsie, ale nie nemozne. Niektorym sa to podari a ini padnu.Co myslite, kolko ludi na svete si uvedomi skutocnost, ze poctivo a tazko pracovat je pre zivot mnohokrat prinosnejsie ako kseftovat a robit "big money" jednoduchsou cestou? Vela ich nebude a ja sam patrim medzi tych, ktori maju obcas pochybnosti ci je"poctiva cesta" tym spravnym sposobom ako bojovat so zivotom. Filmy ako tento mi vsak dodavaju pocit, ze som na ceste spravnej. Jemne 4. ()

oje

Komorní drama s příjemnými hereckými výkony o životě dvou pouličních zlodějíčků, které by sneslo i o něco náročnější kritiku, může nechávat díky obsazení nabít dojmu ambiciózního filmu, ale blíží se spíše nezávislé srdcovce. Nosnou konstrukcí filmu tak není jako v klasických případech konkrétní zápletka, nýbrž lidsky odvyprávěný příběh, postupný vývoj charakterů a sonda do duše utrápených chlapů z ulice, které do loupeží nežene jen nerozvážnost, jako spíš problémy známé každému z nás. ()

FilmFan24

Pravdou je, že takových filmů s podobným námětem a ne zrovna podle skutečných událostí už tady bylo. Tady trochu zamrzí, že autoři nevěděli čemu dát přednost - zda psychologickému dramatu nebo akční gangsterce. Výsledný dojem ale zachraňuje výborné herecké obsazení ústředních rolí bratrů na šikmé ploše. Mark Ruffalo a Ethan Hawke svými civilními výkony jsou hodně uvěřitelní. ()

• Motivem filmu a základem příběhu jsou zážitky režiséra Briana Goodmana z poloviny 90. let. (oje)