Bagdád, Irák 2003. Mise: nejasná. Nepřítel: nezjištěný. Délka mise: neznámá. Členové 1. rozvědky námořnictva nemohli předpokládat, co se v průběhu oněch prvních čtyřiceti dnů války v Iráku stane. Na každém kroku se potýkali s nedostatečnými zásobami, frustrací z nekompetentního velení a pochybnostmi o smyslu celé mise. Otevřený, zasvěcený pohled na výsledek moderní americké války byl natočen podle bestselleru Evana Wrighta v produkci Davida Simona a Eda Burnse, kteří se podíleli i na vzniku kriticky oceňovaného seriálu HBO The Wire. Generation Kill je nyní podobně úspěšnou sedmidílnou minisérii z dílny HBO Films. (Magic Box)

-rooney-

Taková válečná Roadmovie napříč Irákem. Zoufale málo akce, za to bláznů na rozdávání. Stačí jeden idiot na velitelské pozici a mrzákem se člověk stane raz dva, ()

hypnos11

the wire + jarhead + warriors (aka peacekeepers) = generation kill. protivalecny serial z pera tvurce the wire, znovu v produkci hbo, to proste nemohlo dopadnout jinak. ()

groower777

tento serial nemal chybu.....je to podla skut.udalosti a tam vidiet ako sa može aj majster tesar utnut....a hlavne ake chyby a zbytočne straty ludskych životov stala vojna v Iraqu....je to serial ktorý nenudi ani len na chvilku ked sa nebojuje proti nepriatelovi tak sa bojuje vo vlastnych radoch medzi sebou.....je to kruta realita dnešnej americkej armady odporučam pozriet ***** ()

BR23

po 1.epizóde: dosť nezaujímavé, akože viem už dávnejšie že americký vojaci asi 95% času nebojujú ale robia všetko ostatné ako spánok, presun, honenie, jedlo, spánok, WC, presun, presun, jedlo, honenie, presun, spánok, presun... atd dokola, a do boja idú len výnimočne. Nie som naivný, nemyslím si že vojaci čo i len polovicu času bojujú proti nepriatelom, a sú pod palbou atd... to nie. Napriek tomu som čakal ani nie tak boj ako skôr zaujímavú zápletku. Ale ono to bolo celkom nudné a nesympatické... skúsim ešte jednu- dve dalšie časti... ()

Erik.Zakovec

Za mě dost dobrý. Řekl bych, že srovnání s Band of Brothers je blbost, tady jde o něco jinýho, jo samozřejmě osudy vojáků v nějaký válce, to zní dost stejně, akorát že Band of Brothers vykresluje až na výjimky všechny postavy a dění hrozně hrdinně a asi tomu tak má bejt a bylo, ale tady se setkáváme s tvrdou realitou inkompetence idiotů ve vedení, kvůli kterým umíraj lidi. Doporučuju pokud chcete mít i jinej pohled na válku v Iráku i přes to, že ne všechny ta tématika chytne. ()

Martin.Marty

Asi nejlepší ztvárnění moderního konfliktu velmoci proti zemi třetího světa. Skvělá kamera, hlášky a velice sympatičtí herci. Nedávno jsem dočetl český překlad knihy Generation kill od Ewana Wrighta a byl jsem až nesmírně překvapen jak se seriál drží předlohy, některé hlášky a situace jsou absolutně přesně jako v knize což, se mi zatím při adaptacích knižních předloh nestalo v takovém rozsahu. PS: pro některé uživatele: jedná se o druhou válku v Iráku v té prví USA a spojenci nedorazily do Bagdádu :) . ()

herdek550

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem viděl v poslední době. Rozhodně stejně dobrý jako Bratrstvo neohrožených, ne-li lepší. První 4 díly spíše uvádí děj, a tak spíše ukazují vtipné historky a život vojáků, ale poté, když začne válka, tak si začnete říkat, proč ta válka vlastně existuje a možná i pochybovat o kompetenci velitelů. Nejlepší je však poslední díl, při kterém mi došlo, kolik pravdy ukazuje. Rozhodně nezapomeňte vyslechnout monolog během titulek u posledního dílu. ()

CreepyJoe

"Je to tak lidi,my tady bojujeme za vaší svobodu. Vy máte právo říkat si co chcete a my máme  zase právo vám rozbít hubu, když s vámi nesouhlasíme." ()

StarFsh

Hlava XXII z druhej vojny v Iraku. Americké, vygumované a zelené mozgy v plnej nahote. Dnes, s odstupom času už musí byť úplne každému jasné, že celé to pôsobenie Američanov v Iraku bol jeden veľký FAIL. ()