Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky... Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů. (oficiální text distributora)

B!shop

Super zabavna blbinka, ktera me bavila fakt od zacatku do konce. Samozrejme dojde i na nejaky ty vaznejsi, udobrovaci, ubreceny momenty, ale nastesti jich neni moc a vetsinou tu jde opravdu jen o to brusleni, coz je sice hrozna kravina, ale ty zavody proste dokazou strhnout, ze by tem holkam clovek i fandil. Dalsi klad filmu je perfektne vybrana hudba, ktera skvele ozivuje uz tak sviznej film. Navic prijemny herecky obsazeni, krome tradicne fajn Page potesi i Harden, ktera si to po tom, co me kurevsky srala v Mlze, u me trochu vylepsila. Drew tu je takova hodne v pozadi, vetsinou prilitne, nekoho sereze a uz je pryc, proste je videt, ze se spis zamerila na tu rezii a jako reziserka neni vubec spatna a prijemne prekvapila. Pak bych jeste zminil Daniela Sterna, furt jsem si rikal, co to je za srandovniho sasulu a on je to pritom starej dobrej Marv ze Sam doma. Proste hodne prijemna a svizna oddechovka a pro me mily prekvapeni. ()

Anderton

Niekde medzi komerčným športovým filmom a americkou nezávislou zábavou. Pri tom, ako ma film bavil, som si kládol otázku, či je možné športový film natočiť bez tých všetkých prevarených klišé, či by to nebola nakoniec bez nich nuda. Drew odhadla, ako to celé natočiť vkusne a zábavne a aby schématický dej nepôsobil tupo. To že je priehľadný potom tak nevadí. Výslednému dojmu napomáha aj veľmi netradičné športové prostredie (predstavte si, že by to malo ten istý scenár a bol by to napr. futbal) a prirodzená Ellen Page, ktorá tu vytvára popri režisérskej uvoľnenosti spomenutý nezávislý feeling. Ak by aspoň takto vyzerala komercia pre amerických a aj našich teenagerov (pre teens je to primárne) s "posolstvom", kľudne by som sa ako divák pridal občas aj ja. Skôr by som dal tri hviezdy, ale vzhľadom nato, čomu som dal v poslednej dobe takéto priemerné hodnotenie, tak aj tu tých 10% pridám. ()

Tsuki

Tenhle film mi udělal radost. Jak už tady více lidí napsalo, na nic si nehraje a vypadá přirozeně. Zkrátka obyčejný příběh ze života mladé dívky, která zjistí, co by v životě chtěla dělat a co jí baví, zažije si i nějaké to trápení, ať už s rodiči, s láskou, nebo se svou kamarádkou. A my diváci se určitě i v některých scénách zasmějeme, jelikož je to i komedie. Zní to samozřejmě "klasicky", ale co se mi na tom líbilo, je právě ta nevyumělkovanost a určitě taky Ellen Page, kterou mám jako herečku čím dál víc ráda. Drew Barrymore překvapila - režírovat očividně dovede více než dobře. ~(4,1)~ ()

Hellboy

Nemůžu si pomoct, ale to bruslení mi přišlo stejně stupidní jako třeba NASCAR závody. Já tý holce z Texasu samozřejmě přál nějakou zábavu, když už má tak blbou rodinu i práci, a ať se každej honí za čem chce, ale bruslit dokolečka na okruhu?:) Zkombinováno s tisíckát viděnou romantickou zápletkou znamená, že mě výsledek nijak zvlášť neuchvátil. Takže největší podíl na mém hodnocení má jako vždy okouzlující Ellen Page, ale už by teda taky mohla začít brát jiné role. Protože tu roli holky, která se poprvé zamilovala, už jsem jí moc nevěřil. Spousta scén ale působila dost jako křeč, falešně, například bitka s jídlem, bazén, z toho jsem měl hodně rozporuplné pocity... A co třeba celá ta zápletka, že Skautky nikdy nevyhrály (a zřejmě jim to tak moc nevadí), ale stačí si nastudovat manuál a jsou z nich šampioni? Podobných věcí je tam dost... Hudba je taková ta úplně obyčejná, kterou uslyšíte v každym druhym indie-filmu (kromě asi 30 vteřin Radiohead). Režie je docela ok, Drew Barrymore toho za svou kariéru zřejmě dost pochytila. Takže výsledek - průměrný scénář, roztomilá Ellen Page = na jeden večer dobrá zábava, 70%. ()

Shit

Myslel jsem, že to bude další trochu komediální drama s Ellen Page, ale ona to byla opravdu prdel a hlavně velká zábava, až teda na jednu malou typickou dramatickou pasáž ke konci, ale jinak je debut Drew Barrymore na režisérský židli spíš komedie a ten sport, bruslařská předjížděcí rubačka, je super originální oživení, i když to je fakt děsná blbost, navíc, přesto, že holky na bruslích evidentně nikdy moc nestály před timhle filmem a působí mírně neohrabaně a nejistě, tak to ani v nejmenším nevadí a díky svižnýmu natočení, super muzice, srandovnímu snaživýmu trenérovi a mega hláškujícímu komentátorovi to je skvělá zábava. A mimochodem, Juliette Lewis by fakt neměla nosit obří výstřihy s tim vybavením, co jí zbylo, kosti a kůži ukazovat nemusí. ()

• Během závěrečných titulků probíhají nepovedené scény z natáčení. (Cheeker)
  • V Kolumbii začalo Roller Derby poté, co grafický designér z Bogoty viděl tento film. (Cheeker)

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky

18.01.2008

Komedie ze života Juno vesele sbírá nadšené recenze, filmové ceny i miliony dolarů a o její hlavní představitelce, dvacetileté Ellen Page, se čím dál hlasitěji mluví jako o obrovském hereckém talentu… (více)