Reklama

Reklama

Vynálezce, jeho neteř, vnučka a policista cestují do budoucnosti, aby se postavili na odpor Dalekům, mimozemšťanům, kteří dobili Zemi. (Netflix)

Recenze (16)

inutihar 

všechny recenze uživatele

Naivně zábavné nízkorozpočtové scifi jednoznačně cílené na tehdejšího dětského diváka. Do kánonu Doctora Who to nezapadá a pobaví spíš jen fanoušky filmových kuriozit. Odsýpá trochu rychleji než první díl, ale žádný zázrak. Ale aspoň tam Dalekové řvou skoro pořád "exterminate!", v jedničce mi to dost chybělo. ()

stepankoby1 

všechny recenze uživatele

Stejně jako minule směšný, líný a hlavně nudný přepis původního příběhu, který bezmyšlenkovitým zkracováním ztrácí všechny jeho přednosti. Invaze je na tom ale snad ještě hůř než Dalekové, protože měla spoustu prostoru ke zlepšení a škrtání plus upravování jí mohlo jen pomoct. No nic no, místo smysluplných úprav jsme dostali tuhle sitcomovou sračku. :D Važně prosím všechny neznalé Doctora Who, aby se tomuto veledílu vyhnuli obloukem. Věřím, že krátký film je lákavější než 3 hodiny, ale opravdu to není dobrá reprezentace kvalit originálu. ()

Reklama

sourekm 

všechny recenze uživatele

Takže jsem se právě dověděl, že v roce 2150 se lidé budou oblékat stejně jako v šedesátých letech. Jezdit ve sejných autech jako v šedesátých letech. Akorát to všechno bude trochu obnošené a poničené po ostřelování létajícím talířem daleků. Starší vnučka je asi se svým přítelem někde na rande a tak za ní supluje její máma. Nezletilá vnučka stále pokračuje v dobrodružstvích s dědou. Do jejich kadiboudy se přijde schovat strážník kterého s sebou vezmou jen tak do roku 2150 a řeší nějaký problém který ani tu nejmladší vnučku za jejího života nepotká. Tedy invaze Daleků na zemi. Už ten začátek je dost divný, nechápu vůbec proč to všechno začalo. Absolutně nebyl důvod aby takový příběh vznikl. Ani nebyl důvod v tom roce 2150 zůstávat. Dalekové se chtěli prokopat do zemského jádra a zničit ho, aby z planety Země vytvořili prázdnou skořepinu ze které by měli obří vesmírnou loď na dobývání dalších světů. Je neskutečné, jak ambiciǒzní představy scénárista měl a přitom ve studiu nebyli schopní ani ukázat nějakou 3D mapu dolů a jeho ohromnou velikost pokud se má dostat až k plášti. Největší absurditou na tom ale bylo to, že nutili lidi aby se k jádru prokopávali holýma rukama. Nevím jak dlouho by to trvalo a jak dlouho by byli schopní přežít radioaktivní záření který by bylo jisto jistě při každém nižším stupni výšky silnější. A k tomu jako třešnička na dort zabrání poslání ruzbušky do jádra pár prken které policajt umístí do šachty. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Výrazně lepší, než "první" díl. Tentokrát už je lidstvo zdecimováno, a i když podrobení je tu (jak jinak) zobrazeno velmi naivně, film je v některých místech opravdu napínavý (jakkoliv o jeho štastném a blbém konci vzhledem k inteligenci nepřítele ale hlavně stylu vyprávění a možnostem scénáře této série netřeba polemizovat). ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Vlastně možná i lepší, než první film, ale o několik řádů horší, než předloha. Zábavné béčko, kterému tentokrát nekraluje Cushing, ale báječný Bernard Cribbins (nechť odpočívá v pokoji), jehož postava táhne celý film. Vzestupná kvalita daleckých remaků je tady znát, ale radši si pusťte originál, protože tohle si jde svou vlastní cestou, kterou nastavil už minulý film. Je to prostě typická sci-fi produkce 60. let, pro fanoušky DW je to zajímavé z mnoha důvodů, jinak to ale nemá moc šancí zaujmout. 65%. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (3)

  • Jedná se o filmový remake druhého příběhu z druhé série Doctora Who s názvem "The Dalek Invasion of Earth". (PanCitron)
  • V případě kasovního úspěchu filmu byli autoři ochotni uvažovat i o produkce třetího Dalekovského příběhu "The Chase", to se však nestalo. (PanCitron)

Reklama

Reklama