Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Známá sexuoložka dr. Joan Allenbyová jednoho dne přistihne svého kolegu a milence Davida Kanea v posteli se sekretářkou. Davidova nevěra ji zraní, avšak nejvíc dosud sebevědomou ženou otřese, že David o ní mluví pohrdavě. Joan proto vykoná nesmírně rafinovanou pomstu: na dobročinném večírku se tajně přestrojí za sexuálně vyzývavou luxusní prostitutku, sejde se s Davidem a zastřelí jej přímo v terapeutické místnosti. Zatímco několik svědků vidělo Davida před jeho smrtí ve společnosti tajemné svůdné dámy jménem Lisa, Joan má velmi dobré alibi. Avšak ne tak dobré, aby oklamala policejního detektiva Columba… (Česká televize)

(více)

Recenze (58)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Nenechte se zahnat do kouta, poručíku !!" ;) Doktrorka Joan očividně vůbec netušila, s kým má vlastně tu čest, protože poručík Columbo, o němž se tu mimochodem dozvídáme, že na střední škole hrával na tubu, protože na něj zbyla - Nutno podotknout, že hraje velmi slušně i po letech.. - se nechá zahnat do kouta jen v případě, že do něj prostě z vlastních důvodů chce být zahnán.. Ten filuta..;) Kdyby totiž předpokládala, že bude vraždu jejího milence vyšetřovat právě Columbo, který je zde ve své roztomilosti ještě vlezlejší než obvykle, jistě by ho bylatnezabíjela v Los Angeles..;) Ovšem to by si tato přímo učebnicová kovářova kobyla nesměla být tolik jistá v kramflecích, aby si všimla, že Columbo má jasno hned zkraje.. Nesmírně inteligentní a vtipný díl, za mě rozhodně jeden z vůbec nejpovedenějších, nechybí mu totiž nadhled, spousta komických situací, jako již zmiňovaná hra na tubu, či scéna s ruskou uklizečkou, neobvyklý příběh, příjemný soundtrack, parádní převlek a rozhodně ani atmosféra.. Když jsem sledoval jak - Těžko říct do jaké míry jen zdánlivě ostýchavý dětina Columbo radil psychologům, jak by se měli zachovat vůči Joan.. - mohl jsem se potrhat smíchy.."Proč se na to ptáte mě ??" - "Zdáte se mi moudrý, poručíku !!" ;) ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podmanivý jazzový doprovod se sólem na saxík vytváří tomuhle filmu jedinečnou atmosféru, v níž se vznáší neviditelné vzrušující napětí a snad i trocha melancholie z toho, že poručík nám od osmé série stárne před očima rychleji než předtím... Lindsay rozhodně není nejkrásnější Columbovou soupeřkou, ale jako jediná ze všech mě přesvědčila, že i žena může doopravdy zabít a udělat to s chladnou hlavou. Z ženy v černém se stala mýty opředená modla. ()

Reklama

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela nuda... Columbo vykrádá sám sebe, zápletka je jak z laciné detektivky (pravda, detektivova dedukce ani tady není špatná, ale motiv je žalostně pitomý), humorné vsuvky působí trochu jako vata. Není špatné, když je v detektivce i nějaký ten humor, špatné je, když tam k zapamatování není už nic jiného. Bude Falk v příštím díle pro velký úspěch panáčkovat nebo třeba tančit kankán? ... Celkový dojem: 60% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo stavia na tom, že jeho protivníci sú veľmi charizmatickí, zároveň ale aj veľmi nesympatickí. Je to dané šikovnosťou hercov. Protivníčka v tejto časti je na druhej strane veľmi sympatická a držíme jej skôr palce, pretože jej dôvody sú opodstatnené. Vražda je ale vražda a tak nakoniec musí vyhrať Columbo. Nakoniec sme na jeho strane kvôli jeho nezmarnému vyšetrovaniu a humoru. Všetci ale zároveň dúfame, že dostane najnižší trest a za dobré chovanie ju v polovici trestu pustia na slobodu. ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Já jsem ženatej mužskej, madam.“ Téma sexu mi vůbec nejde dohromady s usměvavým a stydlivým poručíkem Columbem. A skutečně mi přišlo, že byl v tomto díle trochu nesvůj a stejně tak i já. Vražda i vyšetřování probíhají tak, jak jsem zvyklý, závěrečné odhalení je ale trochu krkolomné. Režie se pokoušela o nějaké novinky, hlavně při pasáži, kdy Columbo hraje na tubu, a to bylo opravdu mimo mísu. Největší problém mám s osmdesátkami. Ty prostě Columbovi nesluší, je už trochu starší, už nemá takovou jiskru jako v sedmdesátkách. Také pěkná auta, hezké ženy a krásnou módu nahradily nevzhledné kraksny, ženské s šílenými účesy a rameny jak skříň. Tento díl mi prostě nesedl, i když italsko ruská hádka o smetí měla něco do sebe! ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama