Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Majitel přepychové pohřební služby Eric Prince zavraždí během jednoho pohřbu svou bývalou milenku, bulvární reportérku Verity Chandlerovou. Pomstychtivá žena totiž chtěla ve své nové reportáži prozradit, jak si Eric před sedmi lety nezákonně přivlastnil diamantový náhrdelník zesnulé hollywoodské herečky. Eric zpopelní Veritino tělo místo původně plánovaného nebožtíka. Na toho přijde řada později. V té době už zmizení Verity Chandlerové vyšetřuje poručík Columbo. A ten hned odhalí několik drobností, které tady nehrají… (Česká televize)

(více)

Recenze (51)

BenNat 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi nejlepší Columbovský příběh z "nové éry", ve které ve mě dlouho hlodal pocit, že něco není ono až do tohoto dílu. Jako vždy zde vrah provede zdánlivě dokonalou vraždu, jenže kde je vinný bez těla? Naprosto fantastický závěr , u kterého jsem mlčky sledovala obrazovku ještě při závěrečných znělkách. Jen teď tak trochu smutním nad tím, kdo bude po smrti poručíka chytat všechny ty vrahy z vysoké společnosti L.A. ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z problémů, které s Columbem mám, se jasně zračí v téhle epizodě. Columbo se vždycky neomylně nalepí na vraha a i to v případech jako tenhle, kdy vrah nemá žádný evidentní motiv (k tomu se propracovává až později) a od začátku na něj tlačí, jakoby už měl jasno. To už pomalu hraničí s nadpřirozenem, stejně jako fakt, že se neomylně zaměřuje na správné stopy, ovšem ty falešné okamžitě prokoukne (nastražený článek v počítači). Vrah je i tady precizní a výborně zahraný, ale tu Columbovu superneomylnou intuici (nebo jasnovidectví?) prostě nemá normální člověk šanci překonat. Finální usvědčení mi moc nesedlo, jednak degraduje postavu záporáka, navíc není právě moc průkazné, takže nechápu, proč to záporák hned vzdal. ()

Reklama

majec4 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V Colombovi sme zvycajne svedkami pripravenych vrazd, no v tomto pripade je to inak. Zavrazdena mohla polavit z vyhrazok a bola by to prezila. McGoohan je vzdy zaruka dobreho zaporaka. Posobi sebaisto, doveryhodne. Trochu mi len vadilo, ako sa porucik zrazu zacal lepit na Princa, akoby od zaciatku mal jasny ciel. Toto bolo trochu neuveritelne. Hlavny dokaz bol tiez pritiahnuty za vlasy, neviem ci by stacilo len tolko. Inak sa mi velmi pacila konfrontacia porucika s vrahom, islo o dostojne rozlucenie s najoblubenejsim zaporakom celeho serialu. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spalovač mrtvol trochu inak, vďačný to objekt filmu. Dokonale zahladené stopy, ale aj po spálení dokáže Columbo v popole najsť, čo potrebuje. V posledných epizódach má svoj baloňák pokrčený o niečo viac, ale to neuberá na zábavnosti prípadu, ak sa dá v krematóriu zabávať. –––– My se ženou se už musíme rozhodnout... – Byli byste zde vítání... Až nadejde čas. –––– Takže jste radil paní Houstonové, jak žít, celou noc až do rána... –––– A když nemáte mrtvoly, není žádný případ. Zbyde jen popel... ()

bloom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Patrick McGoohan naposledy na scéně jako herec. Já ty jeho díly mám docela rád, protože vždy hraje typově úplně jiného vraha, ale vždy zcela přesvědčivě. Stejně tak naprosto precizně zvládá režijní styl a umí udržet napětí. Jeho výkony navíc vždy podtrhává velmi kvalitní dabing, ale pokaždé je namluven jiným hercem. Tady to byl myslím František Něměc a i ten dokázal svou profeisonalitu. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (6)

  • Poté, co Verity Chandler (Rue McClanahan) při pohřbu políbí mrtvolu Chucka Houstona, zanechá na jeho tváři stopu rudé rtěnky. Zaměstnankyně krematoria tuto skvrnu odstraní. Těsně předtím mrtvola mrkne. (pjotri)
  • Exteriér márnice byl natočen v Laury's Garden Garden Centre a prodejně v Glendale. (Epistemolog)

Reklama

Reklama