Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Herecká a manželská dvojice Nicholas Frame a Lillian Stanhopeová je v londýnském divadelním světě pojem. Oba se spolu pokoušejí o další úspěch v klasickém Shakespearově dramatu Macbeth. Dostanou se však do sporu s divadelním producentem Rogerem Havershamem – a během ostřejší roztržky jej Lillian náhodou usmrtí. Manželé odvezou Havershamovo tělo do producentova domu a vyrobí falešné stopy, aby vše vypadalo jako nešťastná smrt vlastním přičiněním. Tou dobou však na návštěvu Scotland Yardu přijíždí americký detektiv poručík Columbo. A na rozdíl od londýnského kolegy, vyšetřovatele Williama Durka, má na oba herce několik všetečných otázek... (Česká televize)

(více)

Recenze (53)

Lacike 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento diel je zaujimavy tym, ze sa odohrava v netradicnom prostredi Londýna, kde Columbo pôsobi ako ryba na suchu, co prinasa viacero vtipnych situacii. Vrahovia su tentoraz dvaja a da sa s nimi sympatizovat, kedze k vrazde doslo nahodou. Preto mi nesedela k charakteru vraha ta druha vrazda, ktoru sme ani nevideli. Ale aj tak ich Columbo nakoniec usvedci podlym trikom a predtym ich este trochu klasicky podusi. 7/10. ()

5150 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

K vraždě dojde zcela náhodou a dvojice záporáků je nucena improvizovat. Podaří se jim zahladit stopy a zbavit se mrtvoly. Snad by jim to i prošlo, ale to by nesměl do Londýna právě přiletět Columbo. Ten záhy tuší odkud vítr vane a tak zbývá předložit jen pádný důkaz... Jinak zbytečně dlouhá stopáž okolo 100 minut a slabá pointa. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z najslabších dielov prvých rokov Columba. Prostredie Londýna a divadelnej scény je super, lenže chýba viac premyslenejší dej, charizmatickejší podliaci a údernejšia pointa. Tá je pravdupovediac asi najhoršia, akú som v Columbovi zažil. Tieto narafičené finty mi príliš nevoňajú, Columbo tu dosť riskoval a ja ako vrah by som povedal, že to na mňa narafičil a nech mi dokáže opak. Časť v Londýne mala mať atmosféru podobnú, ako film Sleuth. ()

dakarin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velice stylový díl ve staré dobré Anglii. Slavný Londýn - nádherné pohledy na Westminsterský palác, momentky ze středu města i od Temže, okomentování BigBenu, superintendant gentelman a posezení v anglickém klubu. Shakespearův Macbeth a stále stejné lidské touhy po slávě a dalších pokladech ze stejného měšce. Dívat se na nízkost tentokrát hodně slizkých komediantů nepotěší, jakožto pouze servilní věrnost sirova sluhy. Nicméně atmosféra filmu vždy vyjádřená s výborným situováním scény snímek pozvedá a činí zajímavým. Odměna pro sluhu je na jeho vlastní objednávku rychle dodána. Usvědčení s kuličkou úplně vpořádku nebylo :-( Tento způsob nachytání pachatele se objevuje u Columba vcelku často a lépe použit než zde - bývá to ta pověstná třešnička na dortu - zde ovšem korálek může způsobit poškození chrupu. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo si vyjel do Londýna podívat se, jak že to v tom Scotland Yardu geniálně řeší. Sherloci jsou ovšem v koncích, když je zabit sir Roger Haversham, producent Macbetha. Za vším stojí dva herci, kteří měli hrát hlavní role a stali se z nich milenci. A jelikož herečka byla milenkou sira Havershama a jelikož ten jim na to přišel, nastal problém. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (8)

  • Ve Velké Británii byly natáčeny pouze některé exteriéry a jedna interiérová scéna - návštěva Columba (Peter Falk) v džentlmenském klubu superintendanta Durka (Bernard Fox). (Epistemolog)
  • V závěrečné scéně s rozuzlením otevírá pan Jones (Ronald Long) na Columbovo (Peter Falk) vyzvání deštník, že kterého ihned vypadne korálek. Toto se ovšem nemělo stát, protože hned v následujícím záběru se jiný korálek pomaloučku kutálí z deštníku ven. Evidentně chyba střihu, kdy záběr s rychle vypadlým korálkem měl být střihem zkrácen a po něm měl následovat záběr s pomalu se kutálejícím korálkem. V deštníku byl přece jen jeden a nikoliv dva korálky. (pjotri)
  • V tomto díle bylo pro sestup do skladu muzea voskových figurín použito stejné schodiště, jako bylo v díle Etuda v černém (1972) použito pro výstup z baru, kde účinkoval jeden z milenců zavražděné, pouze byly upraveny kulisy. (Drom)

Reklama

Reklama