Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (309)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan a Owen Wilson jsou zpátky ... Pravda, příběh "Rytířů ze Šanghaje" nedrží pohromadě tak pevně jako předchozí westernové dobrodružství "Tenkrát na východě" - a některé vtípky jsou maličko dětinské, leč oba hlavní hrdinové zmíněné nedostatky hravě vyvažují osobním šarmem a stoprocentním nasazením - a zbytek obstarávají roztomilé odkazy na rozličné skutečné i románové postavy. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Bože, pomoz mi. Dej mi znamení. Miluj mě, nenáviď me, ale ukaž mi, že tu seš. Hele, támle je vidět náš hotel........... Scénář : Alfred Gough a Miles Millar. Kamera : Adrian Biddle a Harvey Harrison. Hudba : Randy Edelman - ve filmu mimo jiné zazní - The Zombies - Time Of The Season http://www.youtube.com/watch?v=oc7b62El_fk CHYBA VE FILMU - V záběru je vidět Charlie Chaplin, ale film se odehrává rok před jeho narozením. http://cs.wikipedia.org/wiki/Charlie_Chaplin CITÁT - Ten čajem nacucanej psychouš nedostane Roye O'Bannona............ ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Zábavný film, ktorý neprekonal svojho predchodcu (aj keď úvodnú scénu má oveľa pútavehšiu ako Shanghai Kid). Kopa scén je síce samoúčelných, ale nakoniec to vždy zavŕši nejaká skvelá Jackieho choreografia. Slabší scenár vyvažujú odkazy na iné filmy a rôzne historické postavy či srandičky na úkor angličanov. Finále je prekvapivo (podobne ako úvod) namakané a dokonca sa zaujémavo vyhýba "the end klišé" bitkárskych filmov. Počas filmu ma napadlo niekoľko výčitiek, no finále a klasické pokazené scény na konci, vo mne nechali super pocit. Napriek zábavnosti má tento film jedno veľké subjektívne mínus. A to "predfinálovú" bitku so záporákom č.2. Očividne ju točil pomocný režisér, lebo je hrozná! Škaredé blízke zábery, veľa strihov... Tam, kde z dua Jackie Chan/Donnie Yen mala byť fight scéna storočia, je nechutný guláš... Možno preto, aby vyniklo šermiarske finále s Aidanom Gillenom, no pre fandov čínskych bitiek, je to poriadna facka... ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Ještě o třídu lepší jak jednička a to především díky rychlejšímu tempu, propracovanější choreografii, větší kadenci hlášek a velkému množství odkazů na známá historická a literární jména. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje pořád skvěle a že natáčení byla jedna velká bžunda dokazují i vystřižené scény v závěru. Těším se na trojku, snad se jí brzy dočkáme. A na to, že to mělo i o něco nižší rozpočet, to vypadá i mnohem lépe jak jednička. ()

campix 

všechny recenze uživatele

Téměř o tom samém jako Tenkrát na východě, jen se nám změnily kulisy a divoký západ nahradila civilizovaná Anglie. Asi nejlepší hollywoodský film Jackieho Chana navíc ve spojení se sympaťákem Owenem Wilsonem. Ideální spojení bojového umění, dobové atmosféry a vtipu. Navíc na ozvláštnění děje se setkáváme se spoustou známých historických postav (namátkou Charlie Chaplin, Artur Conan Doyle nebo bratři Wrightovi). Prostě pohodička. ()

Galerie (112)

Zajímavosti (30)

  • Ve scéně, kdy Chon Wang (Jackie Chan) bojuje s Rathboneovými (Aidan Gillen) strážci, neustále dohlíží na to, aby se nerozbila žádná starožitná urna, stejně jako postava Jackieho Chana (Lee) v závěru filmu Křižovatka smrti (1998). (SG-1)
  • Starší muž, který se objevuje ve scéně s polštářovou bitvou, je český asistent režie Mirek Lux. (SG-1)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

„Komediální drama" The Judge, kterým se vrací na scénu režisér Nesvatbových a Rytířů ze Šanghaje David Dobkin, už loni v dubnu získalo do hlavní role Roberta Downeye Jr. Téměř po roce začíná projekt… (více)

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)

Reklama

Reklama