Reklama

Reklama

V Las Vegas se právě koná setkání ufologů, na které zamířily tisíce nadšenců z celé země. Na shromáždění přijíždí i doktorka Alex Friedmanová, která je odbornicí na odhalování astrofyzikálních anomálií. Zatímco Alex v mimozemšťany věří, taxikář Jack se k této otázce staví skepticky a lidi v mimozemských převlecích považuje za cvoky. Krátce poté se v Jackově taxíku objeví dvě podivné děti, Sara a Seth, kteří si přejí odvézt na Horu čarodějnic do nevadské pouště. Jack netuší, že obě děti mají tak trochu nadpřirozené schopnosti, ani to, že se za chvíli ocitne v samém epicentru divokého dobrodružství. Musí ochránit své pasažéry před všehoschopnými zabijáky a na místo dojet první. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (317)

Bat55 

všechny recenze uživatele

Je škoda, že tento film je až priveľmi priemerný. Dwayne Johnson, i keď ho mám strašne rád, proste mi do tohoto filmu ako taxikár nesadol. AnnaSophia Robb a Alexander Ludwing sú celkom dobrí, ale čakal som, že to lepšie zahrajú. Celkovo dej je príliš uťahaný a jediné, čo stojí za to, sú efekty a zopár vtípkov, väčšinou od Johnsona. Akcia tiež daako neohúri a celkovo je to slabý UFO film. A ten záver? Príšerné! Príšerne ukončené, respektívne nedokončené a film sa okamžite končí, keď mimozemšťania odletia. Ťažko hodnotiť tento film, pretože chvíľu sa hrá na super akčný orgazmus a zasa na chvíľu na úplne iný typ filmu. U mňa teda absolútné sklamanie a len za pár efektných spomalovačiek, hlášok a Robb, dávam priemerné tri. Kvalitu filmu vidím v percentách na 55%. Nič veľkolepé od toho neočakávajte, lebo sa stane, že si riadne nabijete hubu. ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

Myslim ze od dnesnich Disneyovcu nikdo nemuze cekat kvalitni rodinnou podivanou. Je to smutne, kdyz vidite kolik penez maji na vsechny ty digitalni triky, ale nemaji na to sehnat kvalitniho rezisera a scenaristu. Tohle prece nemuzou sezrat ani male deti. Alespon ze casting vybral Annu Sophii Robb . . . ()

Reklama

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má jednu velkou nevýhodu: už z dálky je na něm poznat, pro kterou cílovou skupinu diváků je určen. Takže nečekejte seriózní sci-fi, zapomeňte kolik vám je a bavte se s překvapivě vtipným Dwaynem Johnsonem, milou dětskou dvojicí Robb-Ludwig a jednoduchým scénářem splácaným za jedno odpoledne. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Naivní a dětinsky jednoduchá, ale i přímočará a zábavná. Od Útěku na Horu čarodějnic nešlo čekat více než rodinou zábavu a výsledek tomu přesně odpovídá. Nad vlnou obyčejných filmů však Útěk drží nejen příjemné a svěží obsazení, kterému pevně vládne bývalý wrestler Dwayne Rock Johnson, ale také krásná Carla Gugino stejně jako mladičká rodící se hvězda, AnnaSophia Robb. Příběh je jednoduchý, ale díky taxikáři v podání Rocka má něco do sebe a některé dialogy, resp spíše hlášky dvou dětských představitelů, kteří mluví na svůj věk opravdu "zajímavě" se dá filmu i dost často zasmát. Škoda je, že film byl v dosti aspektech pojat opravdu naivně dětinsky a některé "kulisy/věci/prostředí" nepřipomíná áčkové, ale béčkové sci-fi dělané doma na koleni (např "entity v podzemí domu"). Do všech stran průměrné, ale pravděpodobně to, v rámci látky a cílové skupiny, nemohlo být lepší. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Průměrná akčně dobrodružná sci-fi záležitost, z dob kdy měl Rock vlasy a nenosil trika na tělo. Film má výhodu v nepřetažené stopáží a v tom, že se zde neustále něco děje, tak divák nemá moc času na přemýšlení nad neuvěřitelnou debilitou celého filmu. Akce je dost, Dwayne Johnson i dříve utáhl celý film svým charismatem a děcka tolik neštvou. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (11)

  • V původním filmu z roku 1975 Escape to Witch Mountain a jeho pokračování z roku 1978 Return from Witch Mountain hráli hlavní role dětí Kim Richards a Ike Eisenmann. Oba dva si zahráli také v nové verzi. Kim Richards hrála v Escape to Witch Mountain Tiu a nyní se její postava jmenuje Tina. Ike Eisenman byl Tony v Escape to Witch Mountain a nyní hraje šerifa jménem Anthony. (FilmFan24)
  • Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

Související novinky

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (více)

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

Reklama

Reklama