Reklama

Reklama

Chovat se špatně ke svému okolí se nevyplácí. Své o tom ví drsný hokejista, který musí za trest jeden týden plnit povinnosti tajemné Víly Zuběnky... Derek Thompson (Dwayne Johnson) je drsný hokejista, který s oblibou vyráží svým spoluhráčům zuby. V hokeji se mu kvůli zranění právě moc nedaří, a tak není dobře naladěn. Vzhledem k jeho nemilosrdné pragmatičnosti jsou mu lhostejné naděje a sny malých fanoušků. Když jednoho dne téměř přesvědčí dcerku své přítelkyně Carly, že neexistuje víla Zuběnka, dochází trpělivost nejen Carly, ale vzbudí to velkou nevoli také v pohádkové říši. Derekovi je udělen speciální trest - na jeden týden je proměněn ve vílu Zuběnku se vším všudy, tedy včetně nadýchaných křídel a magické hůlky. Zpočátku má Derek velké potíže, nemá nejmenší tušení, jak si poradit s křídly, snaží se být nenápadný, ale moc mu to nejde. Postupně se však učí kouzla od svých okřídlených nadřízených a přichází na to, jak zvládnout vílí povinnosti. Ba co víc, začnou se mu vybavovat jeho dávné dětské sny... (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (237)

Shit 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je pro Rocka v posledních letech bohužel docela typickej, prostě taková rodinná přitroublá naivní komedie s hromadou poselství pro děti, ve který Rock nemůže téměř vůbec využít svůj akční potenciál a jen se tam pitvoří a zesměšňuje, ale na druhou stranu to opět dokonale funguje a je to děsně zábavný, svižný a i vtipný, obzvláš't když je na scéně Rock s křidýlkama a v růžových šatičkách a celkově to dokáže navodit ohromně pohodovou atmosféru. ()

sssssycak 

všechny recenze uživatele

Probuďte mě někdo, a řekněte mi, že v hlavní roli tohodle... no, filmu, nebyl Rock - nevím, co se mu muselo odehrávat v hlavě, že na něco tak šíleného kývnul. Asi když četl scénář, tak mu tam nechali jen ty scény z ledu, jinak si to neumím vysvětlit. Co se ale tomuto snímku musí nechat, je originalita. Zajímavých nápadů je v dnešní době tuze málo, a o to víc se nějaké cení. Ač nebetyčná kravina, první hodinka je vlastně i docela vtipná. I přes to všechno musím uznat, že se The Rock s tou rolí vypořádal opravdu na výbornou. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Vlastne ma prekvapilo, koľko zábavy dokázali vykresať z tak hovädzieho námetu. Sú tam samozrejme všetky klišé rodinných filmov a moralizovanie je v miere takmer neúnosnej, ale... Má to niekoľko fakt vtipných dialógových smrští (celá scéna s Billy Crystalom) a permanentne vyškerený The Rock je tak nehorázne over-the-top, že je vlastne neodolateľný. Nábeh na guilty. ()

Holubicqa 

všechny recenze uživatele

Moc nechápu, proč se tu tak často objevuje, že se Dwayne touhle rolí zesměšňuje. Naopak, ukázal, že je dobrý komik! Jasně, Víla Zuběnka je dost naivní, patetická, občas to žene do extrému, ale já jsem se bavila. Smála jsem se od začátku do konce a o tom má snad komedie být, ne? :) Dala bych tři hvězdy, ale za to, jak je tu podle mého názoru podhodnocená, jednu přidávám navrch. ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Absolútne bláznivá variácia na Vílu Zubienku s fantastickým Rockom na palube. Perfektný úlet síce striedali sem tam aj hlúposti a nedotiahnuté veci, takže to v konečnom dôsledku zaostalo za lepším Game Planom, ale určite potešilo. Neviem, ako by som to hodnotil, keby som to pozeral teraz a nie tak dávno, ale viem, že to bolo fajn. Update po zhliadnutí so šesťročnou dcérkou 15. 04. 2020: Pri hodnotení zostávam. Zaostalo to za Plánom hry, ale stále je to milá rozprávková komédia pre celú rodinu. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (10)

  • Rola Jerryho bola pre Billyho Crystala prvou úlohou vo filme od roku 2006, keď nahovoril hlas jedného z vozidiel v Autách. (toi-toi)
  • Hráči hrajú za tím s názvom Ice Wolwes, ktorý má byť farmou L.A. Kings. Reálnymi farmami tohto klubu však v danej sezóne boli Manchester Monarchs (AHL) a Ontario Reign (ECHL). (toi-toi)

Související novinky

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

Reklama

Reklama