Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

HAL

Film u kterého umřete hlady... a nebo o chuť k jídlu trvale přijdete. Na první pohled na trailery vypadá Cloudy with a Chance of Meatballs jako maximálně prostoduchá zábava pro ty nejmenší mrťata řehnící se tomu, že padá jídlo lidem na hlavu, při pohledu druhém se už ovšem začnou usmívat i lidé odrostlejší a snad dokonce i ti jejichž IQ nedosahuje pouze dvojciferných hodnot. Prvoplánovité gagy totiž směle doplňuje ironické šťouchání do popkultury a klišé různých filmových žánrů (pohříchu ovšem stojících v základech i tohoto filmu) - a z "dementní aktrakce kterou okamžitě zapomenete a budete se u ní maximálně nudit" se tak rázem stává "ne úplně dementní atrakce kterou sice okamžitě zapomenete, ale budete se u ní docela bavit". 7/10 ()

MM_Ramone

Snaživý, ale nepochopený, vynálezca Flint Lockwood spôsobí jedným zo svojich experimentov zvláštnu anomáliu. Nad malým ostrovom Swallow Fall, niekde uprostred Atlantiku, začnú z neba padať potraviny. 3D animované filmy začínajú už byť skutočne nudné. Ich tvorcovia, v snahe byť originálny, sa chytajú aj takýchto priblblých scenárov. Vizuálna stránka tohto diela je prijateľná, avšak ničím výnimočná. To stačí tak akurát na dve hviezdičky. ** ()

FlyBoy

Popkultúrou nabitý a rozličné žánre podvracajúci animák. Výrazová anarchia rozpútana tou pravou groteskou. Ako to už však väčšinou býva, divák je v takýchto prípadoch čo raz viac lenivejší si vyselektovať a užiť si bez predsudkov to, čo ho oslovuje, čo sa mu páči. Očakáva hotový produkt a keď ho nedostane, tak je sklamaný. To sa dá chápať pri ostrieľaných firmách Pixar a DreamWorks, ale pri dôvtipnom a mnohovrstevnatom vyvádzaní Sony Pictures Animation doporučujem konzumáciu s nadhľadom a minimálnymi očakávaniami. Vyplatí sa to. ()

Bluntman

Vedle formálně progresivních surfujících tučňáků se bezpochyby jedná o nejlepší animovaný film studia Sony Pictures, který je jednak satirou zdánlivé bezbřehosti konzumní společnosti, jednak persifláží melodramat, katastrofických, horrorových a sci-fi filmů a jednak neustálým přívalem slovních hříček, vtipů v druhém plánu a intertextových narážek, což se napoprvé nedá všechno pobrat, nejdůslednějším animákem vycházejícím z tradic grotesky (čemuž se přizpůsobuje i stylizace animace). Ideální film jak pro naivní diváky, kteří budou zahlceni přívalem atrakcí (film ve 3D o nenažranosti 3D), tak pro poučenější, kteří se budou pětihvězdičkově bavit anarchistickou formou, kdy je naprosto vše vážné, seriózní a rodinné podvraceno. ()

Spooner

Další z řady povedených animáků. Ze začátku mi docela trvalo než jsem se naladil na ten správnej styl humoru a některý ty ksichty co tam hází hlavní hrdina mi moc vtipný nepřišly. Těch nápadů je tam ale tolik a druhá polovina filmu je natolik šílená, že se tomu nedá odolat. A to, že člověk dostane hlad u filmu, ve kterém prší hamburgery, sněží zmrzlina nebo chodí pečený kuřata je tak trochu samozřejmostí ;) 70% ()

• V srpnu 2009 studio Insight Editions vydalo v souvislosti s filmem doprovodnou knihu „The Art and Making of Cloudy with a Chance of Meatballs“. (chelseaman22)
  • Kniha Judi Barrett z roku 1978 "Cloudy with a Chance of Meatballs" byla ve Spojených státech zvolena mezi nejlepších 100 obrázkových knih pro děti. (chelseaman22)
  • Vnější vzhled Flintovy (Bill Hader) laboratoře je vymodelován podle Wardenclyffe Tower, která sloužila Nikolu Teslovi jako laboratoř pro experimenty s bezdrátovým přenosem. (HellFire)

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (více)