Prešiel rok od smrti Kisaragi Miki, mladej japonskej modelky, ktorej sľubne sa rozvíjajúcu kariéru a život ukončil požiar. V malom prenajatom byte sa stretávajú piati fanúšikovia, ktorí sa spoznali vďaka internetovej stránke venovanej Miki. Spočiatku sa ich zoznamovanie a rozprávanie o Miki vyvíja dobre, no neskôr príde na pretras aj jej smrť. Polícia uzavrela prípad ako samovraždu, ale niekto z prítomných fanúšikov s tým nesúhlasí na základe vlastnoručne zozbieraných faktov. Nastáva búrlivá rozprava sprevádzaná hádkami a obvineniami. Bola to samovražda? Alebo je za jej smrť zodpovedný niekto iný? (nage)

Sykon

Film, od kterého jsem až tak moc nečekal a který mě velmi příjemně překvapil. Pětice herců v jedné místnosti, pomalý rozjezd a "šokujícími" odhaleními doslova nabitý závěr = v tomto případě záruka kvality. K absolutnímu hodnocení má film velmi blízko, ale sráží ho právě zdlouhavý úvod a přílišné přehrávání, které je pro japonskou komediální tvorbu sice typické, ale do tohoto filmu se zas až tak moc nehodí. Edit: Je to už přes rok a přesto na ten film vzpomínám s láskou a úsměvem na rtech, navíc s čistým svědomím mohu říct, že jsem za tu dobu neviděl mnoho filmů, které by ho překonávaly (spíš naopak), proto zvedám hodnocení na maximum... ()

boombang

Ačkoliv se mi moc nelíbil závěr filmu, tak musím Japonce pochválit za opravdu vymazlený scénář, pohráli si s ním fakt pěkně. Číst ho předtím, nevěřil bych, že lze natočit film o pětici hysterických a uřvaných chlapů, kteří jsou schopni pouhým dialogem posunout rekonstruovaný fikční děj každých pět minut někam úplně jinam. A venku celou tu dobu prší. ()

Dharmma

První část filmu je plná zvratů a nevědomosti jak to bude pokračovat. Následující rozuzlení doprovází nespočet zvratů a závěr také překvapil (pokud jste teda film nevypli předčasně). ()

TylerD.

Za poslední rok, dva je tohle snad první asijský film, kde cca souhlasím s hodnocením. Vše, co jsem poslední dobou viděl jsem hodnotil vždy o několik desítek níž. Má pocit, že tohle bude jeden z filmů, který mi v paměti dlouho zůstane a možná se i vrátím a hodnocení navýším. Dal bych ho výš hned ale první část byla utrpení (možná i tu později ocením) a konec byl zbytečný, ten neocením nikdy. Jestli film zapůsobil obrovskou originalitou znásobenou japanstvím, nebo obrovským množstvím zvratů a několika sinými momenty, nebo i zábavností, to nevím. 70 % ()