Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(37)

Dospívání jako vzrušující cesta za novými přáními, touhami a sny. Rodina Carlinových se stěhuje z Ohia do L.A. Změna je náročná nejen pro rodiče, ale především pro jejich tři děti – sebevědomý basketbalista Glen, naivní a dobrosrdečná Spencer i tichý intelektuál Clay se budou muset vyznat ve spletitých vztazích na nové škole. Kingova střední nabízí koktejl zbohatlických dětiček, kluků z ghetta, roztleskávaček, cílevědomých studentů i aspirujících rockových hvězd. Jednou z nich je i zkušená Ashley, která Spencer Carlinovou od první chvíle velmi silně přitahuje...
Do neznáma představuje klasickou škálu témat seriálů pro teenagery – vztahy a chození, drogy, sport i potíže s rodiči. Oproti jiným teen soap operám zde ale nejde tolik o to ukázat životní styl a módní výstřelky „mladých a neklidných". Seriál spíš zpodobňováním společenských rolí v prostředí střední školy ukazuje dospívání jako období, kdy člověk přestává naplňovat očekávání druhých a naopak si ujasňuje, čím chce být on sám. Zároveň se jedná o prvního amerického zástupce žánru, který otevřeně ukazuje homosexualitu dospívajících. (Česká televize)

(více)

Recenze (23)

keddy79 

všechny recenze uživatele

Teen prostředí ze střední obvykle zaručuje, že bude chodit nebo alespoň spát každý s každým a je to tak i zde. Tolik zvratů a tolik posunů v charakterech postav, že nevěřím, že se všechny 3 série odehrávají během dvou let. Ale stejně jsem ráda, že jsem se dala do sledování tohoto seriálu. Je takový milý :-) Shlédnuto za 2 a půl dne během nemoci. ()

Lum3n 

všechny recenze uživatele

Nikterak originální, ani geniálně zpracované, ale neskutečně chytlavé. Zápory tu jsou, závažná témata jsou zpracovaná jen povrchně, občas je SON až příliš americky korektní, nepříliš nápadité úvodní titulky a třetí série lehce (těžce) skřípe. Nadruhou stranu seriál nabízí přesně vyvážený kokteil humoru a dramatu, dokáže být vážný i odlehčený v těch správných momentech, nenajdeme zde žádné samoúčelné (nebo jen minimum) vztahové zvraty. Když k tomu přičteme zástup sympatických postav a Spashley, nejleší pár co se objevil na televizních obrazovkách, tak dostaneme seriálovou pecku, která dokáže neuvěřitelně strhnout, pokud jí dáte šanci. Budete mi chybět holky... ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Oproti konformně konzumním vatám do hlavy typu "Beverly Hills 90210" či "Melrose Place" není "South of Nowhere" jen další lifestylová namotávka, která vychová zástupy uniformní mládeže. Seriál pojímá téma střední školy ne jen jako iluzi ideální společnosti, ale zaměřuje se na téma dospívání coby hledání vlastní identity – ve smyslu společenských rolí, ale také rasy a sexuality. Jinak se "South of Nowhere" nevymezuje vůči konkurenci. Nesází na velkou otevřenost z hlediska zobrazení života mladých jako americké "awkward." či britské "Skins". Naopak si zachovává cudnost i prvoplánový appeal amerického mainstreamu s dynamickými střihovými přechody mezi sekvencemi a hereckým osazenstvem složeným ze samých mladých a pohledných tváří. Jenž právě díky tomu může seriál, který tematizuje homosexualitu i rasismus a polemizuje s okovy společenských rolí ve středoškolském kolektivu se zlatým jádrem a různými enklávami outsiderů, být vysílaný během dne a nikoli jen někde v nočních hodinách. Tak se totiž dostane přesně k těm divákům, pro které je nejpřínosnější. ()

Laerry 

všechny recenze uživatele

South of nowhere je neobvyklým seriálem pro mladé o mladých, vyprávějící všemožné vztahové příhody a nehody, ale hlavně ukazuje partnerský vztah dvou lesbiček, jejichž život se o tolik neliší od normálních vztahů. A je vlastně i nenásilnou výchovnou formou pro ty, kteří si doposud nezvykli na svět s 4% populací. Sice neustálé střídání a míchání jednotlivých párů je po několika dílech úmorné a téměř protivné, naštěstí tvůrci jednotlivé "střídání stráží" ozvláštní změnou daných charakterů, takže vám to nepřijde jako deja vú, ale udrží vaší pozornost a donutí vás zajímat se o ten či onen "nový" vztah. Seriál je lákavý pro mladou generaci také proto, že díky umístění příběhu do LA, mekky showbyznysu, jsou neustále přítomny pop kulturní narážky na všemožné seriály, filmy, herce a zpěváky a všudypřítomnou MTV. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

"Don't mess with my heart, don't mess with my mind"- chytlavá ústřední písnička seriálu, který jsem poctivě odsledoval ani ne tak kvůli milostným turbulencím středoškolských hrdinů, kteří buď hledali jeden druhého, nebo sami sebe (případně obojí), jako spíš kvůli postavě starého Carlina. Bez jeho inteligence, racionality a empatie by se rodina brzo po přestěhování do L.A. rozpadla, bez jeho kuchařského umění by její členové patrně zemřeli hlady. Třetí série úpadková, Aiden hrající si chvíli na hrdinu Weirova filmu Fearless pobavil, stejně jako úvaha nad tím, jak dlouho by (vzhledem k průběhu jejich vztahu a citové nevyzrálosti) Spencer s Ashley vydrželo společné bydlení. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Oficiální zdůvodnění ukončení seriálu bylo rozhodnutí stanice zaměřit se na ještě mladší diváky, a to dívky ve věku 12-15 let, čemuž seriál již nadále neodpovídal. (Lenny.M)
  • Poslední dvě ebizody se točily v domě tvůrce seriálu Toma Lynche. (Lenny.M)
  • Mandy Musgrave a Matt Cohen kvůli obavám z reakcí fanoušků dlouho svůj vztah a následně i zasnoubení před veřejností tajili. (Lenny.M)

Reklama

Reklama