Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

Shit

Ten nápad, že umí lhát jen jeden člověk na světě a je to zrovna tradiční lůzr Ricky Gervais, se mi rozhodně líbil, ale to zpracování, to zpracování, dialogy jsou takový divný, kdy se postavy snaží mluvit upřimě a vždycky to co si myslí, ale jaksi vyvstává otázka, kdo je nutní každýmu na potkání všechno vykecat, i to co neni podstatný, vždyť to už neni o tom umět lhát, ale o tom nebýt úplně retardovanej, navíc vtipný scény se daj spočítat na prstech jedný ruky a to je na komedii docela tragédie. Ale v rámci možností tohohle filmu jsem se zabavil. Jen tak tak 3* ()

klerik

Ťažko kydať na tento film, keďže je svojím spôsobom roztomilý. Stále som však presvedčený, že námet v danej podobe je vhodný maximálne na dve epizóy SIMPSONOVCOV a nie na celovečerák. Veľa ľudí spomína KLAMÁR, KLAMÁR, mne táto netradičná komédia pripomenula skôr TRUMAN SHOW (divné mestečko, snaha o posolstvo). Ako zamyslenie nad ľudskou povrchnosťou funkčné, len pridlhé. Jennifer Garner si v poslednej dobe vyberá zaujímavé filmy, ktoré prinajhoršom neurazia... ()

Ivoshek

První půlka patří k tomu nejzábavnějšímu, co jsem v posledních pár letech viděl. Nápad se světem, kde se nelže, je výbornej a totálně cynickému Žervému naprosto sedí. Svět, kde si lidé vzájemně nepředstírají ani běžnou slušnost, to je prostor, kde se totálně vyřádil. Film se zlomí mesiášskou myšlenkou, ale po ní bohužel zklouzává spíš do romantiky, což je škoda. U Rickyho bych naopak uvítal, kdyby ke konci přitvrdil.... Asi holt úlitba US produkci. Nicméně i tak hodně povedená záležitost. Propříště doufám, že bude mistr tvořit na rodných ostrovech. ()

genetique

Umenie pobaviť. Nie každý dobrý nápad sa podarí zrealizovať do finálnej podoby práve tak dobre ako je to už dlhšiu dobu pravidlom pre Rickyho Gervaisa. Najmä ak ide o ničo tak komplikované ako tento námet, kde stačila malinká odchýlka na to, aby sa z filmu stal len obyčajný nedomyslený produkt dnešnej filmovej pásovej výroby. Herecky veľmi dobre zvládnuté, učinné je aj brnkanie na city, no najmä humorná zložka vo filme vynikla ako niela na čiernom. Popri tom všetkom si však na svoje prídu aj skutoční filmoví gurmáni, ktorý dokážu oceniť aj niečo viac ako len vtipné scény a rýchle odsýpanie príbehu. Gervais totiž zašiel viac do hĺbky ako som očakával a ako sa spočiatku filmu zdalo. Jemná, ale účinná a týmpádom tvrdá kritika, ktorá nastavuje zrkadlo terajšej povrchnej generácii totiž vyšla na jednotku. 75%. ()

eraserhead666

Fíha. Svět v němž nelze lhát a všichni říkají pravdu, co si o kom myslí hned a před ním, co si přejí, na co myslí. Tohle ráno zavést v naší realitě, tak jsem večer za největšího úchyla ve městě. Faktem je, že ten nápad je výborný a zpočátku je i skvěle zpracováván (rande, vyhazov z práce), jenže člověk tak nějak tuší, že se to zvrtne v tu nejméně sympatickou rovinu. A ono ano, zatažení a odhalení fungování náboženství do filmu se zdá zpočátku fajn a některé pasáže jsou výborné (když hlavní hrdina spoluobčanům řekne, že Muž nad mraky může i za špatné věci), jenže od tohoto okamžiku se film začíná hroutit a v samotném závěru z něj jsou již jen ruiny. ()

• Během celého filmu nevysloví slovo "lež" ani jedna z postav, použije ho pouze vypravěč. (don corleone)
  • Aby režisér, scenárista a představitel hlavní role Marka Bellisona, Ricky Gervais, dostal do filmu pro roli Jima Philipa Seymour Hoffmana, poslal mu tento email: „Drahý Philipe, zahraješ si prosím v mém novém filmu? Máme hodně nízký rozpočet, protože jsem utratil všechny peníze za nové implantáty varlat, ale nedívej se na ně jako na moje varlata, dívej se na ně jako na naše varlata." (HellFire)
  • Před první klapkou, v březnu 2008, založil Ricky Gervais na svých stránkách blog, který provázel fanoušky průběhem natáčení filmu. Stal se tak populárním, že ho Gervais udržel i po natáčení jako svůj osobní blog a píše ho aktivně dodnes. Za týden si ho přečte přes půl milionu lidí. (don corleone)

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (více)