Reklama

Reklama

The 79th Annual Academy Awards

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
USA, 2007, 232 min

Účinkují:

Ellen DeGeneres, Ben Affleck, June Allyson, Alan Arkin, Michael Arndt, Adriana Barraza, Jessica Biel, Jack Black, Cate Blanchett, Emily Blunt (více)
(další profese)

Obsahy(1)

79. ročník najprestížnejšieho odovzdávania filmových cien, ktoré má fanúšikov po celom svete. Tentokrát nás prenosom z Los Angeles sprevádzala americká zabávačka Ellen DeGeneres a oscarovým soškám kraľoval krimithriller THE DEPARTED (Skrytá identita) spolu so šťastným Martinom Scorsesem, ktorému taký úspech a radosť prial určite každý...

No a výsledky boli takéto:

NAJLEPŠÍ HEREC V HLAVNEJ ÚLOHE
Forest Whitaker (Posledný škótsky kráľ)

NAJLEPŠÍ HEREC VO VEDĽAJŠEJ ÚLOHE
Alan Markin (Malá Miss Sunshine)

NAJLEPŠIA HEREČKA V HLAVNEJ ÚLOHE
Helen Mirren (Káľovná)

NAJLEPŠIA HEREČKA VO VEDĽAJŠEJ ÚLOHE
Jennifer Hudson (Dreamgirls)

NAJLEPŠÍ FILM
Skrytá identita

NAJLEPŠÍ REŽISÉR
Martin Scorsese (Skrytá identita)

NAJLEPŠIA HUDBA
Gustavo Santaolalla (Babel)

NAJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM
Happy Feet

NAJLEPŠÍ ADAPTOVANÝ SCENÁR
William Monahan (Skrytá identita)

NAJLEPŠÍ STRIH
Thelma Schoonmaker (Skrytá identita)

NAJLEPŠÍ ORIGINÁLNY SCENÁR
Michael Arndt (Malá Miss Sunshine)

NAJLEPŠIA VÝPRAVA
Eugenio Caballero (Faunov labyrint)

NAJLEPŠIA KAMERA
Guillermo Navarro (Faunov labyrint)

CENA ZA CELOŽIVOTNÉ DIELO
Ennio Morricone - hudobný skladateľ (lilina133)

(více)

Recenze (14)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně zatím nepřekonaná Oscarová noc.Ellen DeFeneres je neskutečně energetickou ženou, která celému večeru dodala nezapomenutelný šmrnc. Její osobité charisma a skvěle se hodící smysl pro humor byli jedinými důvody, kvůli kterým jsem si tento dlouhý pořad mohl vychutnat od začátku až do konce. Jasně patrnou výhodou byla i mrštná režie, která z (nuceně) unylého publika udělala klad. 79. ročník má ovšem ještě další eso v rukávu, určitě stále pamatujete na krásnou stínovou šou, u které se leckomu tajil dech. Hrdiny noci se pak stal sympatický Alan Akrin, jako vždy neodolatelná Helen Mirren a v neposlední řadě Martin Scorsese, který si konečně zasloužil dlouho očekávané ocenění. ()

Tomco 

všechny recenze uživatele

Podľa mňa absolútne zbytočná vec zaraďovať sem oscarové noci :). Ale keďže som konkrétne tento ročník videl celý pridám aj ja svoje hodnotenie. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Milá a vtipná Ellen DeGeneres sprevádzala večerom, ktorý rozhodne stál za to. A vidieť legendárnu trojku Spielberg, Lucas, Coppola, ktorý odovzdávajú svojmu kamošovi Scorsesemu Oscara za réžiu, je nezabudnuteľný okamih. ()

lilina133 

všechny recenze uživatele

Ellen DeGeneres dokázala vniesť trošku vtipu do "smrteľne vážneho odovzdávania cien" a jej vysávanie alebo fotenie s Clintom Eastwoodom sa vryje do pamäti aspoň tak ako šťastný Marty Scorsese, keď zhrabol toľko sošiek za svoj filmík Skrytá identita, koľko sa dalo...Čo už, OSCARY napriek svojej smrteľnej minutáži majú dačo do seba, čím vždy prilákajú dostatočný počet obdivovateľov nablýskanej filmovej parády, ja som im už prepadla, nerobí mi ani problém nespať kvôli nim skoro celú noc, oplatí sa to, pozerať to naživo a prežívať v priamom prenose odovzdávanie cenných sošiek... ()

Ichabod 

všechny recenze uživatele

Rozhodně lepší jak ti o rok mladší oscaři. Ellen prohodila pár dobrých a pár průměrných fórků, ale bylo zde k vidění i poměrně silné momenty jako předání ceny za celoživotní dílo Ennio Morriconemu a v podstatě ve stejném duchu předanou cenu Martinu Scorcesemu. Celkově jsem se bavil a zvláště když jsem fandou Departed a Scorceseho obecně. ()

filokk 

všechny recenze uživatele

Tak Scorsese se konečně dočkal za film The Departed/nebo žeby snad za zashluhy?/..A hlavně Velky skladatel Ennio Morricone byl konečně oceněn za celoživotni dilo a to jak všichni koukali že snad 10 minut mluvil a děkoval Italsky bylo nezapomenutelne... ()

valasek.m 

všechny recenze uživatele

Skvělý ročník, moderátorka večera Ellen DeGeneres byla opravdu ale opravdu vynikající, ale je strašná škoda, že jí daly tak strašně málo prostoru, protože to by byl jinačí odvaz, ale jak tam začala vysávat to bylo něco :-D. Dále musím vyzdvihnout jak předávali zlatou sošku naši mladí talenti Abigail Breslin a Jaden Smith to bylo skvělé. Dále musím říci, že hlas Melissa Etheridge je opravdu skvělý až neuvěřitelný a její píseň je výborná. ()

Reklama

Reklama