Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

lulu37

Oceňujem originalitu, je pravda, že človek nevedel, komu má "fandiť", ale to bolo práve to, čo ma bavilo:) Niečo iné. Nezaškatulkované. Nebyť toho blbého konca, bez rozmyslu (asi už nemali čas točiť alebo čo...) tak dám 5 ()

jack_scott

Zpočátku velice zajimavý snímek, kterému ale posléze začíná docházet dech. Což je škoda, zpočátku snímek působí skutečně dobře a seriozně, ale postupem času, nevím zda došla invence či co...to začíná nejdříve méně,ale pak více a více ujíždět...až to dospěje k celkem trapnému konci. Ale i tak to není úplně zlé, jen sníme knemohu doporučit nikomu, kdo má rád dobré drama/film. Toto je jen průměr. 65%a ***. ()

patsandor

Na film jsem se velice těšil zejména pro ústřední dvojici Foxx a Butler. Film ale splnil mé očekávání jen částečně, má skvělej začátek, prostředek, ale konec to vše trochu zazdil. Na to jakej je Butler profík, tak zněj na závěr udělají uplnýho pitomce. Bez Happyendu bych přidal minimálně jednu hvězdu. Škoda ne zcela využitýho potenciálu námětu. Od Italian Job nepřekročil Gray svůj stín. ()

jamoje

hmmm.... nebolo to zlé, ale na mieste šialeného týpka posadnutého pomstou mi nejako Gerard Butler nesedel.... bohužiaľ ani hi-tech hračky pre mňa neboli až tak uveriteľné.... totiž aby jeden chlapík takto zametal s celým mestom sa mi nezdá reálne.... ale dobre postavená základná myšlienka filmu.... "nie je to o tom, čo je naozaj pravda, ale o tom, čo dokážete na súde," po tomto výroku by som čakal, že hlavný záporák bude so systémom bojovať právníckymi kľučkami, ako výbušninami a ťažkou artilériou. ()

CrazymanM

Hodně dobrej film,ke konci podle mě už autorům docházela šťáva,ale good!Člověk chvilkama nevěděl,komu vlastně fandí,ale celkově jsem byl spokojen a určitě bych doporučil ke shlédnutí! ()

JohnCoffe

řekněme si to na rovinu Butler ani Foxx nejsou žádná velká herecká esa ale svoji roli zvládli na jedničku oba..už docela brutální začátek filmu mě navnadil a přestože se po něm dalo čekat v jakém duchu se film ponese tak mi to na zvědavosti neubralo..manžel a otec kterému sebrali to nejcenější co měl se nespokojil s mírným trestem pro oba vrahy a vzal do ruky spravedlnost po svém kdy pro mě geniálními technickými vychytávkami likvidoval všechny kteří se na jeho případu nějakým způsobem podíleli..svižný napínavý thriller který mě i přes několikrát omýlaný námět jedince proti systému velmi slušně zpříjemnil sobotní večer..80 % ()

asader

Nejhorší na tomhle filmu je,že nevíte komu máte fandit,ze začátku určitě Butlerovi,ale pak se to moc zvrtne,že se z něj stane zabiják a máte spíš fandit tomu druhému?A skončil film happyendem nebo smutně?Ovšem i tak to byl malinko nadprůměrný thriller a to je moc nemusím.7/10. ()

honzic

Celkem zdařilý film, který však trochu ztrácí na konci. Pěkně se rozvíjí, ale postupně se zhoršuje, napětí je průměrné a má pár nelogičností, průměrné herecké výkony a kameru. Přesto stojí za zhlédnutí. Hodnocení: 65 % ()

route60

F.Gary Gray znovu nezklamal, sice na vyjednávače to nemá ale Ctihodný občan je výborný jak atmosférou tak ústředním hereckým duem, Fox a Butler jsou perfektní, ostatní herci jen přihrávají a v zápavě thrillerú mizerné kvality se jedná o nadprůměr, 95 % ()

cigicigi

Excelentne... vynikajuci film s gradaciou napatia a ocakavanim co este pride. Aj u nas by uz konecne mohol sudnicky system dostat poriadnu lekciu. ()

Idealista

Měli jste někdy pocit bezmoci ? Chtěli jste se celému světu pomstít ? Ano ? Tak to Scheltona pochopíte a bude vám vážně líto že se mu jeho záměr nepovedl . V době kdy všichni bojují proti terorismu tomu nemohlo být jinak . Je to " mstitelský " thriller říznutý Volným pádem ( v nim byl přerod z obyč. občana v psychopatického maníka lépe zvládnutý ) . Scény likvidací jsou vážně nápadité jen mohli být napínavěji natočené . Jako celek to moc nedrží pohromadě ale i přesto jsem si to vážně užíval . Ve výsledku je to " přání smrtri " nového tisíciletí . ()

kenny79

Clyde během pár minut příjde o celou svou rodinu a svou pomstu si připravuje deset let, za to čekání to stálo. 80 procent ()

benny159

Páčilo sa mi to. Gerarda Butlera mám rád. Prvýkrát som ho videl ako záporáka a myslím, že tú úlohu zvládol slušne. OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB. ()

Paladin25

Veľmi svižný triler, ktorý veľmi milo prekvapil a potešil. Keď som rozmýšľal nad hodnotením dospel som k rozhodnutie že je to na tých 80 % ťažšie však bolo zistiť dôvod no nakoniec je to z môjho pohľadu zapríčinené slabým hereckým výkonom hlavného hrdinu Gerarda Butler, keby podal výkon ako Jamie Foxx bolo by to plné hodnotenie. Skvelý film! ()

ali-n

Podľa mňa bolo postupné umieranie nevinných zámerom. Ono už len tá kombinácia slov: "spravodlivá pomsta". Hranica medzi niekým, komu fandíme, pretože chápeme jeho pohnútky a niekým, kto sa pomaly stáva oným monštrom, ktoré ho pripravilo o pokojný život, je veľmi tenká. V boji o mier padajú vojaci, nie generáli. Gerard sa do podobných rolí nesmierne hodí, dokáže hrať na oboch stranách mince. Pôsobivý a inteligentný thriller, v jeho úplnom závere som očakával ešte jeden "krok napred", ale hodnotenie to nezmení. ()

Morton Eucrow

(SPOILER) Nebyť toho hlúpeho konca, ktorý sa mi absolútne nepáčil, dal by som 4*. Slizký Nick Rice v podaní Jamieho Foxxa mal jednoznačne zomrieť a to, že z Clydovej cely odchádzal s hlavou vztýčenou ako záchranca spravodlivosti, systému a amerického sna (whatever) pochovalo celú pointu. Nechutné pozlátko Hollywoodu, efektná záverečná scéna a dojemný rodinno-idylický koniec. Skoro som sa pogrcal. A naopak - ak by sa Butler tak pekne nepomstil, dám len 2*. ()

Unterschleif

Pekne natoceny film pri ktorom neviete co sa stane dalsie, teda hlavne v prvej polovici. Potom to ide tak trochu dole vodou. Niekolko scen je ale dost hustych a zapamatania hodnych. Film poukazuje na nedokonalost pravneho systemu a nie je v nom celkom jasne kto je 'zly' a kto 'dobry', pretoze tak ako v skutocnosti ani tu nie je svet ciernobiely. Je postava Gerarda Butlera spravodliva alebo sialena? ()

kacir

Tak riadnee.. Ak by sa mi stalo nieco podobne..vedel by som to spravit..no iba tym vrahom... to ostatne bolo uz psychopaticke, ale aj mne by preplo..:) ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)