Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Will (Ben Foster) už má len tri mesiace vojenskej služby. Tie však strávi vo vojenskej nemocnici, kde si bude liečiť zranenia z Iraku, kde slúžil. Cíti sa osamotený, pretože ženu, ktorú miloval, nechal a tá teraz začala žiť nový život. Will sa dostáva do novej roboty, kde stretáva nového spolupracovníka Tonyho (Woody Harrelson). Ten mu pomáha dostať sa do normálneho života. Will má najmä problémy vysporiadať sa s faktom, že nie všetci sa z Iraku vrátili. (Skleni)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (154)

mysiak 

všechny recenze uživatele

Strašne silne zapachájúci film Oscarom...emóciami nabitý príbeh, skvelý Ben Foster, tradične dobrý Woody Harrelson, a vojnová tématika...ktorá jasne zaberá na Američanov...zabrala aj na mňa..film ma pohltil svojim syrovým spracovaním, a donútil sa ma zamyslieť nad témou tohoto filmu...fakt silný film ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ani jedna z těch dvou postav (o kterých to je) mi nepřirostla k srdci, ač vůbec nebyly zahrány špatně. Ve výsledku je to spíš taková lehce unylá povídačka, která svým tématem vyhlížela zajímavě, ale proplula mnou sem a tam bez výraznějších pocitů. Ono to není o ničem, ale přeci tak trochu je... [HD] ()

Reklama

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Znělo to prvoplánově. Celý ten námět. Chvíli dal film tušit, že schéma bude čitelné a city budou přímočaře vydírány. A pak se 16 tisíc kilometrů daleko vytratila pointa, protože války žádné nemají a přece jsou plné příběhů. Woody Harrelson si naběhl na roli jako hora. Ben Foster utáhl i minutové záběry kamery kmitající mezi čtyřmi vyjevenými lidmi, kterým život zrovna roztočil půdu pod nohama jak se to nepodaří žádné pouťové atrakci. Co je to sakra za režiséra, že se vynoří jako by nic a nepotřebuje smyčce a žestě aby rozehrál v hlavě requiem a zároveň sonátu pro americký sen? The Messenger si svoje místo ustál jako dvacetiletý strom. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

harrelson je pán herec, foster tiež nie je zlý, najviac ma však oslovila malá vedľajšia rola v podaní stevea buscemiho; dobre napísaná a uhraná dráma podávajúca ešte ďalší pohľad na jednu veľkú (nielen filmovú) americkú tému; nič svetoborné alebo originálne, ale poctivo urobené a majúce pár emočne silných momentov; ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Film, který se dal pojmout velmi zajímavě, protože sdělování úmrtí v rodině je psychologicky zajímavá a náročná událost. Jenže v tomto filmu je spousta hluchých míst, spousta prázdných, prochlastaných pěti až desetiminutovek. Nezachránili to ani permanentně žvejkající Woody Harrelson ani jeho parťák Ben Foster. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte New Jersey. (MikaelSVK)
  • Dominic West měl hrát postavu kapitána Tony Stona. (ČSFD)

Související novinky

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru

16.09.2010

...aneb „L. A – Pořád přísně tajné“. Scénárista a režisér Oren Moverman (foto) debutoval loni nenápadným, ale spoustou cen a nominací ověnčeným dramatem The Messenger. Vítězný tým se nemění, a tak… (více)

Reklama

Reklama