Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

danny79

Biograficky film o bojovnikovi za prava homosexualu. Sean Penn hraje dobre, ale je to ponekud nezazivne a mirne roztahane. ()

lenoch

Je to takové to americké téma o boji za svobodu a rovnost a silné individualitě bojující proti všem. Sice mám k takovým filmům poněkud rezervovaný postoj a nedovedu se pro ně správně americky nadchnout, ale umí to natočit pěkně, to je pravda. Postavy gayů jsou zahrané pozoruhodným způsobem. Film má zajímavý retro-look. ()

Martazoe

Pro mě osobně zajímavý životopisný film o gay aktivistovi, který se snažil zlepšit život homosexuálů a ostatních menšin. Sean Penn se mi v roli líbil a tu čtyřprocentnost jsem mu věřila. Je to natočené zajímavě, i když je film hlavně o politických kampaních a schůzích, tak to docela pěkně ubíhá asi i proto, že tam jsou vsuvky z osobního života hlavní postavy, Navic mám pocit, že gay komunita je tady ukázaná poměrně pravdivě jak to tam funguje. ()

peproch

Jeden z těch filmů, který se obtížně hodnotí, protože se můžete vyjádřit k filmovému podání nebo k společensko politickému tématu. Někdo by ještě mohl vyžadovat dokumentární věrnost. Osobně cítím spíše zklamání, Milk mi milý není, zapsala jsem si pár frází, obratů a nápadů, ale mám za to, že film nepopře svou stranickost, že angažovaný zájem podpořit homosexuální svobodu byl vyšší a autorům naléhavější než kriteria výtvarná, výrazová a dramatická.Neumím sledovat ani vývoj člověka, ani politický progres ani vztahová dramata. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI