Reklama

Reklama

Sloužit jako ochranka v nákupním centru není žádná legrace. Zvláště když jste trochu násilnický blázen a po obchodě se vám potuluje rozverný exhibicionista v županu. V nákupním centru Forest Ridge uplatňuje hlava místní ochranky, Ronnie Barnhardt (Seth Rogen), všechny svoje povinnosti železnou pěstí. A jestli ho něco skutečně baví, pak je to boj se skateboardisty, zloději a vůbec s každým, kdo si dovolí narušit jeho snění o velkém dnu, kdy jednou bude moci vyměnit směšnou baterku za odznak a opravdovou zbraň. Přesto ho ale zjevení se necudného exhibicionisty mezi regály obchodu mírně vyvede z rovnováhy. Nicméně jelikož je obhroublý Ronnie vnitřním hlasem nucen k vykonání svého poslání ochránce, a protože taky doufá, že by konečně někdo mohl docenit jeho talent, případně že si ho všimne svůdná krasavice Brandi (Anna Farisová) z oddělení make-upu, okamžitě se rozhodne k zákroku. Naneštěstí deviant se ukáže být velmi zdatným soupeřem. A do toho také přichází opravdový policista detektiv Harrison (Ray Liotta), který je evidentně až příliš schopný, a mohl by tak celou Ronnieho práci zmařit. Začíná bitva, kterou tenhle supermarket ještě nikdy nezažil... v drsné a hodně černé komedii začínajícího amerického režiséra Jodyho Hilla. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (281)

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Moc tomu průměrnýmu hodnocení nerozumím, byla to docela prdel. Seth Rogen vypadá jako dement a tak mu role dementního hlídače obchoďáku celkem pasovala. Byly tam však momenty, kdy mi přišel badass - třeba když zmlátil šéfa tý pekárny / kavárny nebo když s Michaelem Peñou šňupali koks a mlátili nezletilý skejťáky :D Jinak Ray Liotta v roli detektiva byl mega svině a Anna Faris byla naopak docela hyper (hlavně poblitá). PS: Škoda že se pervert k Anně Faris nedostal, zajímalo by mě, co by jí proved.. Slabší 4* ()

JFL 

všechny recenze uživatele

V porovnání s jinými nákupákovými filmy jako "Flákači" a "Policajt ze sámošky " sice tato „komedie“ není vtipná, jenže to ani nemá být. Masová konzumní kultura zde není adorována jako u Kevina Smithe ani líbezně hýčkaná lidovým humorem Kevina Jamese, naopak je přetažena do podoby campu. "Zevlovat a prudit" má mnohem blíže k "Růžovým plameňákům" než k dříve jmenovaným snímkům, nicméně místo Watersova kabaretního excesu přichází s teplákově mainstreamovým stylem podloženým subtilní hrou s žánrovými pravidly. Zdejší postavy jsou to, co se v USA označuje pojmem trailertrash – vypatlaná xenofobní hovada, která nejsou světácky mimo, nýbrž jen sockovsky v hajzlu, milují zbraně, konzervativní hodnoty i umělé pozlátko typické pro kulturu nákupáků, fastfoodu a mainstreamového porna a jsou přesvědčena o své dokonalosti, přičemž pohrdají všemi chytřejšími či schopnějšími. "Zevlovat a prudit" je "Temným rytířem" hamburgerové průměrnosti (viz monology hlavní postavy o hrdinství) a "Klubem rváčů" předměstských buranů (viz fenomenální závěrečná sekvence). Dle principu campu nesklouzává film do parodie a celou dobu udržuje v zásadě vážnou tvář – když ne obsahem scén, tak jejich klasickým stylovým ztvárněním. Právě v tom, že vše vypadá jako typický hollywoodský film o výstředním hrdinovi, který na konci získá dívku i uznání svého okolí, spočívá grandióznost celého projektu. "Zevlovat a prudit" vlastně využívá stejný princip jako ranné snímky Kevina Smithe, tedy že vyprávění předkládá divákovi pohled na realitu zrakem svých hrdinů. Jen namísto sebereflexivní inteligentní a liberální elity modrých límečků zběhlé v dekódování kultury jsou zdejšími postavami sebestřední nenávistní a pravicově radikální humpoláci, kteří s pivkem opřeným o sádelnatý pupek sní o tom, že kráčejí ve šlépějích Drsného Harryho či Taxikáře. 9/10 ()

Reklama

mcb 

všechny recenze uživatele

Hodnotit to jako komedii, je to sračka jak vyšinutá. Nesympatický mega buran v zoufale nevtipném příběhu v tom nejmainstreamovitějším nejprůměrnějším podání totožným s jakoukoliv (pod)průměrnou dementní komedií z posledních deseti let. Jenže dívat se na to jako sociálně kritickou sondu do průměrnosti, buranství, konzervativnosti, lidské vypatlanosti a nevím, čeho ještě, nese hodně podnětů k zamyšlení. Navíc se mi líbí, že navzdory tomu, jak vypadá, dokáže bořit veškerá divácká očekávání a výborně si zahrávat s polohami i žánrem snímku. Rozhodně bych to ale nepřeháněl k přirovnáváním ke Klubu rváčů (to jsou snad všichni zaslepeni tím během na konci?) nebo k Taxikáři či podobným skvostům. Observe and report je sice zajímavý počin, ale oproti nim je v jádru tím, čím jsem zmiňoval na začátku. Jistě, stačí jen protiargumentovat s tím, že to byl záměr a vést sáhodlouhé diskuze....ale za ně ten film přece nestojí. ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Příběh prostého Ronnieho, který si bere za cíl jako ochránce obchodního domu chránit svět před zlem. Celkově pokud by se ubralo pár vtípků a krapet ubral ten "americký svět" tak je to zajímavé drama. Ronnie má doma matku alkoholičku, má sen být policistou a problémy najít pravou dívku. Takto kdyby v tom hrál třeba Ed Norton by to vypadalo uplně jinak. Seth Rogern je momentálně v kurzu a jeho Ronnie je opravdu typický hero-looser v dnešním světě. Co mu nejde tomu nejde. Musíte si taky dost zvyknout, že je slušně nesnesitelný, ale já ho prokoukl. Půl hodiny jsem se krapet ztrácel až jsem našel smysl filmu. One-man hero-looser Ronnie tak jako hledá úchyla tak stejně jsem hledal svůj bod v tomto filmu. Není to žádná taškařice od první minuty. Byť se dalo těžit mraky komických situací, tak si myslím, že by pak tento film spadl do frašky. To hlavní je však příběh Ronnieho, který se pro mě stal uvěřitelný. Odmažete-li nezajímavé postavy ostatních bezpečáků, neskutečně nesympatickou Annu Faris (poslední dobou se mi líbila, ale buď to bylo postavou nebo něčím jiným) a onen "americký svět" pak se dostanete k slušnému filmu o jednom obyčejném hrdinovy od vedle, na kterého už těch neuspěchů a všeho bylo tolik, že mu ruplo v bedně. Komu by ne? Vysvětlím ten americký svět: zmlácení skejtáků nikdo neřeší stejně jako nepadlo obvinění, když normálně odpráskne uchyla a nebo zbije desítku policistů. Za to vše dostane náš Ronnie zpět svou práci, novou dívku (moc příjemná Collete Wolfe) a ještě prostor v TV. Jen abych neříkal, že jsem si film užil jako drama tak má film skvělé zábavné scény: zanechání na křižovatce, zmlácení skejťáků, honění úchyla a bitka policajtů. Musím pochválit, že v celém filmu znějí hlavně Queen, které mám moc rád (songy Hero, Its Late). Jsem zvědavý jak si s hrdiny popere Seth Rogen v Green Laternovi. Nemusím se určitě po tomto bát. "BUM" ()

Beky 

všechny recenze uživatele

Proč se na film podívat: Závěrečná scéna ( scény: ) a Seth Rogen ( poměrně jako vždy ) stojí za vidění...Proč se na film nedívat: Průměrná komedie, které by slušelo žánrové uspořádání do nějakého celku a ne jen od každého trochu a nakonec vlastně vůbec nic, podívat, zapomenout a tešit se na jiný a lepší film. Proč 3 hvězdičky: Jsem fanda Rogena, utáhne snad všechno na plátně, včetně šíleného scénáře ( špatného scénáře ), i debilně napsaný vedlejší postavy, které nepřináší vůbec nic svěžího do žánru, se náramně svezou s jeho komediálním talentem, proto dávám 3 hvězdy, nenudil jsem se!! ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Během natáční jedné z bojovích scén Seth Rogen zlomil omylem jednomu z kaskáderu nos, když jej skutečně uhodil do tváře. (cvaky32)
  • Skladba znějící při závěrečné scéně během honičky za nudistou v nákupním centru je "Where is my Mind" od kapely Pixies, která se objevila již v závěrečné scéně a titulcích filmu Klub rváčů (1999). (8Dandee)
  • Role detektiva Harrisona byla původně napsána pro Dannyho R. McBrida .Ten jí musel odmítnout kvůli závazkům k jiným projektům. Roli tak dostal Ray Liotta. (cvaky32)

Související novinky

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)

Reklama

Reklama