Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Jerris008

Mě naopak (od milovníků Burtona) právě tento jeho styl vyhovuje. Takový Sweeney Todd mě tolik neoslovil jako tohle. Možná je to tou stylizací do komedie. ()

habertek

Spojení Burton + Deep pro mě vždycky znamenalo výborný film! Už tomu tak není, né že by film byl špatný, ale vcelku průměrný, nějak ztrácí tu burtonovskou atmosféru...Ani má oblíbená herečka Michelle Pfeiffer to nezachránila ač byla výborná stejně jako Deep a Carter... ()

Falstad

Taková novodobá Adamsova rodina. Vynikající záležitost. Skvělé kostými, scénář a atmosféra. Výborné propojení hororu s komedií v režisérském stylu Tima Burtona, i když v jeho díle se jedná spíše o slabší počin. Johny Depp a Helena Bonham Carter byli skvělý. Líbilo se mi prostředí "hippie" sedmdesátek. Prostě a jednoduše - má to nápad, má to vtip a je to samo o sobě unikátní. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Loreleis

Skvělé, za mě rozhodně skvělé. Je v tom všechno, co od Burtona prostě můžeme čekat. Je to načasové, je to plné klišé a humoru, je to bizardní a je to pohádkově kouzelné. Pokud prostě znáte Timovy filmy, chápete, proč a jak všechno dělá. Není to pohádka, není to prasprostá telenovela. Tohle je prostě umění, umění tak jak ho umí Tim Burton proste nejlíp. Nevšední a diky bohu ne pro každého. A to na něm miluju. ()

AnnaMae

Na Dark Shadows jsem se dívala bez negativních předsudků, přesvědčená, že je zbytečně podceňovaný a kritizovaný. Není. Je mi záhadou, jak se Burtonovi s takovým obsazením podařilo natočit něco, co by mohl natočit kdokoliv. Chyběla mi tu ta jeho originalita a hra s temnými a strašidelnými motivy – i krvavý a hororový momenty byly nějak bez emocí. Spíš jako díl Addamsovy rodiny, a ne celovečerák. Postavy byly pokus o podivíny, jak je jeho zvykem, ale ne dostatečné osobnosti na to, aby si je divák zamiloval. Na upírovi byl zajímavý jen styl mluvy a hypnotický pohyby rukama (a že mám Deppa ráda!). Nejvíc charismatu nakonec měla Michelle Pfeiffer (ale ta zas neměla co hrát), Eva Green, která přinášela akci, případně H. B. Carter, která se tam ale moc nevyskytovala. A těch pár vtípků ohledně setkání probudivšího se upíra s moderním světem – když už, mohlo jich být víc a důkladnější. Celkově jsem měla dojem, že je tam od všeho trochu, ale ničeho pořádně... ***-**** ()

kakyn

Zklamání, nic víc než velký zklamání. Na tohle sem se těšil fakt hodně. Bohužel mi to připadlo jako absolutní průměr. Nic moc hororový ani nijak zvlášť vtipnýho. Chybí mi tam i nějaká pořádná postava, všechny mi přijdou nudné a nezajímavé. Žádná pořádná vtipná hláška. Tohle se bohužel Burtonovi nepovedlo a nezachránil to ani Johny Depp. ()

pekas

Tohle je ujetý. Pee-Wee má zde vyšší hodnocení, než tenhle skvost. Viděl jsem oba filmy za sebou a vidím to obráceně. Pee-Wee je kravina, tohle je šperk, co se zase Burtonovi povedl. Líbilo se mi úplně celé, i s chlupama, jediné co trošičku nezapadalo byla proměna ve vlkodlaka. Připadalo mi to jako zbytečný štěk. Ale jinak naprosto bez výhrad. 100% Dobře sto je asi moc po dalších shlédnutích, ale 95% to je i nadále. ()

Fenris 13

Jakoby si Burton nebyl jist, jestli chce natočit morbidní komedii ve stylu Addamsovi rodiny nebo romantický horor jako byla Ospalá díra. Výsledek je přesto mimořádně zábavný, Depp s přehledem vládne. ()

Ferenzo

U Temných stínů, pokud se chcete pobavit a užít si to, nesmíte moc očekávat. Já bphužel očekával a nedopadlo to dobře. Burton + Helen Carter + Depp je prostě kombinace, od které očekávám. Nakonec je to ale jen průměrná komedie připomínající Adamsovu rodinu. Tak snad příště. 65%. ()

GoustDog

Ty voe, on je z toho ke konci fakt Twillight! Ehm, no nic. Když jsem dal Johnu Carterovi 3*, musím i zde. Ale s velkým sebezapřením. Je to zkrátka rodinný film, a z tohoto hlediska není špatný. Krásná vizuální stránka, dobrá hudba a občas nějaký ten povedený vtípek. Největší průser je, že je to hodně utahané a plné zbytečných dialogů; když se samozřejmě dokážu oprostit od faktu, čemu se zaprodal Tim Burton. ()

Mykhaluu

A nakonec jo! Za podivnost "skorofinální" scény, která mi přišla rozklížená dějově i herecky (speciálně Míša Pepřívá vyhlížela zombicky) je to jen na tři hvězdičky... ale po Nechutném Holiči je tohle v podstatě velmi milá zábava s poměrně velkým gejzírem nápadů a vtípků, byť mimo jiné musel zabít i ty unshaved people! :) ()

reygadas

Vtip, šarm, elegancia, okázalosť, vznešenosť, vážnosť a veľmi dobre vystihnuté roky sedemdesiate, so všetkým čo k tomu patrilo. Po umeleckej stránke dokonalé. Burton si zachoval svoj typický scénický rukopis, avšak vôbec nechápem tomuto hodnoteniu filmu a pozastavujem sa nad negatívnymi reakciami typu, že Burton nie je tým čo býval. Z môjho pohľadu to bola typická žánrovka od Burtona, na aké som zvyknutý a určite by ma netešilo, keby Burton zostal stále rovnaký, lebo vtedy by naozaj zaostával. Autor sa musí nejako posúvať a Burton to dokazuje stále svojimi novými invenciami. Súhlasím s komentárom Radeka99. ()

Uberlord

Vypadá to sice skvěle, ale to až na do poslední půl hodinky, kdy se z toho stane pěknej patos. Čekal jsem tedy nějaký mnohem duchaplnější konec, ale bohužel. Nicméně film je to dobrý. Johnny už sice měl i postavy lépe šité na míru, ale i tak odvádí skvělou práci a v průběhu filmu si Barnabáše zamilujete. ()

Oxymoron5

Zatím nejnepovedenější Burtonův film. Helenina role byla "vesměs" zbytečná pro "tento" film. Depp se mohl taky více vydat, zdále se mi, že nehraje na svých klasických 100%. Tři hvězdy za vizuální zpracování a za prsa. ()

Olafsson

Vynikající vizální stránka, temně legrační Johnny skvělý, Eva Green svůdná jako vždy, Michelle Pfeiffer vyzrálá do pěkné MILFky a děj jsoucí chutným mixem temné komedie, horroru a fantasy.. Já se bavil a určitě budu doporučovat dál.. ()

Ssabinka

Burton je zárukou skvělého filmu. Myslím, že se mu to povedlo i teď brilantně. Fakt nechápu to relativně nízký hodnocení. Lidi jsou znudění už vším a nemají smysl pro humor. Ano uznávám, ten konec je fakt až moc, ale panebože, je to Tim Burton!!! Hraje tam Johnny Depp a Helena Bonham Carter.. A to mně to ke štěstí naprosto stačí..! ()

carodejb

Komediálna pocta americkej hororovej tradícií. Škoda, že tradičný „burtonovský“ vizuál sa akosi vytráca. Vlastne celý film je nemastný-neslaný a prepchatý. Je to ako keď Psíček s Mačičkou piekli tortu. Zopár vydarených vtipov to fakt nezachraňuje. Možno keby to poňali ako trilógiu, dopadlo by to lepšie takto je to lep priemerný film. ()

Syna.1990 odpad!

Filmy Tima Burtona jsou prostě JINÝ, což už jsem psal u Sweeney Todd, který se mi líbil velice. Temné stíny jsou taky JINÝ, ale né v tom dobrém slova smyslu. Zhlédnul jsem neuvěřitelnou hovadinu a jednu hvězdičku dám tomuto snímku jen za .. ani nevím za co!! Tenhle "shit" mi spíš připadá jako nějaká nepovedená parodie na Burtona, než jako jeho dílo. Po týdnu přemýšlení jsem usoudil, že si tento film tu jednu hvězdičku vážně nezaslouží .. ()

jafuska

Pro mě jednoznačně velké zklamání, očekávala jsem od toho úplně něco jiného, více tajemného, a přitom prvních 5 minut k tomu vše nasvědčovalo, ale potom to šlo sešupem dolů, a kvalita filmu rychle uvadla, kdyby aspon do toho režisér necpal moderní prvky, nechápu o co se tady všichni snažili, bylo to otřesné a délka filmu tomu taky nepřidala, velká škoda ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra