Reklama

Reklama

Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (1 060)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Podivné, ale funguje to. Nejlepší věcí na ZELENÉM SRŠNI (nebo SRŠŇOVI?) je ale Christoph Waltz, kterého si prostě zamilujete. Akce je výtečná a Gondry se často vytasí s nějákou parádičkou. Vlastně jsem dostal co jsem čekal. Takže Chudnofsky, polibte mi prdel. Přiložte svoje pysky na mojí zadnici a polibte ji. Francouzákem. Polechtejte mi ji svýma šedivýma fousama. Mám pro vás dobrou a špatnou zprávu. Jste ohranej. Jste starej a nudnej. Nejde z vás strach. Jste oblečenej jako šupák. Skončil jste, jasný? To je ta špatná zpráva. Ta dobrá zpráva je, že můžete jít do důchodu. Můžete chodit hrát golf, večeřet ve tři odpoledne, hrát si s vnoučatama, pít projímadlo, prostě věci, co dělaj starý lidi. Jasný? Podívejte se na mě. Moje jméno dokážou lidi vyslovit. Jmenuju se Danny Clear. Prodávám krystalický metamfetamin. Lidi mi říkaj Křišťál. Jednoduchý. A mrkejte na můj husťáckej kancl. Všude mám mraky skla, támhle mám průhlednej klavír. A sledujte mý hochy. Jsou jak ze žurnálu. Máme tu Gucci... Armani, další Gucci. Všechno šitý na zakázku. Tohle je dneska třeba, abyste se dostal na vrchol. Žádná tvrdá práce. Žádný hadry jak disko Děda Mráz. Musíte mít charisma. Vy vypadáte jako můj strejda Craig. Je to fakt super chlápek, ale je to zubař. Takže tohle berte jako dopis na rozloučenou. Bum!Šmytec. Cestu ven znáte. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Seth Rogen je sice sympaťák, ale té jeho image zastydlého puberťáka už začínám být lehce přesycen. Přeci jen by to chtělo už nějaký jiný herecký výkon, než věčně dělat odstíny sama sebe. Sršňě se napsal sám a tak je film jeho osobitostí a humorem prodchnut. A je na každém, jak moc mu to sedne. Mě zatím ano, ale se sestupnou tendencí. Je pravda, že několik scén je ve filmu opravdu vtipných, třeba hned minirole Jamese Franca a pak hlavně sobě na tělo napsané proslovy v redakci novin, které by nikdo neuměl zahrát tak jako Rogen. Ale tyto pasáže jsou jediné, co film mírně vyzdvihuje. Akce jsou velice průměrné a svou osobitost si tentokrát režisér Gondry nechal bohužel pro sebe. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Narodil jsem se v Šanghaji." ,,Japonsko miluji." Nu, na vážnou strunu se zde opravdu nehraje. První polovina filmu plyne líně jako voda v řece, jakmile nastoupí akce, přiblíží se vodopády. Naprosto úžasná je devastace budovy novin... Ten Asiat by se ani nemusel jmenovat Kato, aby se člověku nevybavil Clouseau! A vzájemná pranice končící v bazénu jakoby přímo vypadla z Růžového pantera. Ač mám raději vážně laděná díla podle comicsových předloh, tak nakonec jsem se bavil. Bondovský arzenál důmyslného Kata byl přímo lahůdkový. Znovu si to brzy nepustím, ale nakonec jsem byl vcelku spokojen. ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Když jsem před rokem mluvil s Gondrym a ptal se ho, zda bude jeho hračičkářství i ve filmu Green Hornet, odpověděl: "Of course, it's me." a usmál se. Byl jsem tak ujištěn, že nebudu zklamán a taky jsem nebyl. Nevím, zda to bude těmi dramaty, se kterými se poslední dobou roztrhl pytel. Ale dlouho jsem se tak nepobavil a (hlasitě) nezasmál. Bravurně napsaný scénář plný absurdit, jenž vám budou otvírat bránice a herecké obsazení, které vám bude připomínat Růžového pantera nebo opětovně charisma padoušského Christopha Waltze, vás nenechá v křesle chladným. A z kina budete odcházet s hlavou plnou srš(n)ících hlášek. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

S výnimkou úchylného Human Nature najhorší Gondryho film. Najmä sa tu stráca jeho špecifický rukopis. Jediná scéna nakrútená tým fantastickým nadpozemským kreatívnym štýlom, ktorým je Gondry tak známy, je prvý súboj. Taktiež filmu chýba poriadny scenárista, ktorý by prekopal tento kostrbatý paškvil, ktorý sa v druhej polovici začne zamotávať v samoúčelných zvratoch. No casting a najmä práca so soundtrackom (vidieť, že Gondry točil videoklipy) sú brilantné. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (24)

  • Na konci roku 2008 byl volbou pro režisérskou stoličku - a zároveň roli Kata (Jay Chou) - Stephen Chow. Tvůrčí rozpory však nakonec zapříčinily jeho odchod z projektu, i když coby s hercem s ním bylo nějaký čas počítáno i po příchodu režiséra Michela Gondryho. (Caszidy)

Související novinky

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (více)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)

Reklama

Reklama