Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

mouzi

Kvalitni soundtrack, ktery mi mimochodem hodne silne pripominal hudbu z American Gangster, sliboval kvalitni podivanou. Ten film mel na mnohem vic. ()

Honzad007

Atmosférický thriller, který nabízí hlavně osobitou režii a výborného McGregora. Brosnan se za roky zkušeností proměnil v ryze amerického herce, kterému tak britskou jízlivost nevěřím ani náhodou. Je škoda, že film je v některých částech až překombinovaný, atmosféra je tvořena výbornými dialogy, zbytečně permanentní špatné počasí občas už dost rušilo a pomocná berlička v podobě uzavřeného místa a trajektu spíše zmátla, než nabyla na napětí. Příběh samotný v devadesáti procentech baví, překvapivě. Bohužel, závěrečné vyvrcholení ala "najdu si to na Googlu a všichni jsou poblíž, když je potřebuju", shazuje to, co se skvělému režisérovi povedlo do té doby vytvořit. Polanski své umění ale naštěstí ještě zdůrazní během závěrečného brilantního posílání vzkazu a dá tak jasně najevo, že i s nepřirozenými herci (v případě tohoto filmu a kromě McGregora), výsledně zmatenou předlohou a imho podprůměrnou hudbou dokáže vykouzlit skvěle negativní atmosféru a vcelku zábavný počin. ()

Thanyss

Film jsem si pustila s hromadou očekávání a byla jsem........zklamaná. Mysteriózní to není podle mě ani trochu a po půl hodině mě přepadla šílená nuda, která mě neopustila až do závěrečných titulek. Buď jsem nepochopila záměr pana Polanskeho a nebo jsem filmový barbar. Ať tak či onak, Muž ve stínu pro mě zůstane i nadále nejnezáživnějším filmem, který jsem za poslední dobu viděla. ()

sew810

Trošku zdlouhavé, místy nudné a konec předvídatelný, podle mě to zachránily jen výkony herců ( hlavně Pierce Brosnana ). ()

krt7236826

už viem prečo pribudlo za posledný rok toľko nových bavorákov na cestách ... ale žiaľ nechcel som sa pozerať na autosalón ale na film, ktorý mi pripadal dosť oničom. o čom to celé bolo ? o chlapovi ktorý píše knihu a chcú ho zato zabiť a o chlapovi ktorý si vzal za ženu špionku cia ... a to je všetko ..teda nie ešte som zabudol dodať, že je to natiahnuté na úmorne nudné dve hodiny. ďakujem neprosím určite to nebudem púšťať znovu. ()

Abalzo

Ze začátku jsem se trochu nudil. Ale pak se to naštěstí rozjelo, a tím nemyslím žádnou akci, ale děj se začal zamotávat a napětí gradovat. Nakonec jsem byl poměrně spokojený, i když v závěru mě napadlo pár otázek, které bych rád měl zodpovězené. Atmosféra filmu parádní - asi díky stále deštivému "anglickému" počasí a hudbě - a herci podali také parádní výkony. Rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

awastrman

zajímavé, že film, jenž vyhrál tolik cen a je kritikami tolik ocěnován je vystavěn na pouhopouhé jedné zápletce, která by stačila na 5 minutový spot do zpráv, avšak zde je tato myšlenka dozvinuta v nezáživných více jak 120 minut celovečerního filmu,který ovšem musím uznat, z nicotného námětu vytahuje absolutní maximum díky vynikajícimu výkonu herců a ještě lepšímu režisérovi, jen kdyby ten scénář nebyl tak hloupý....jinak bych hodnotil daleko výše než jen lehce nadprůměrných 65% ()

Dexter666

Polanského adaptácia nedosahuje kvalít románovej predlohy. Harrisova kniha je napísaná v ER-forme minulého času, čo jej dáva zvláštny náboj a vyvrcholenie prichádzajúce až v poslednej vete. Toto mi vo filme chýbalo a napriek dlhej minutáži nebolo možné, aby postavy (okrem hlavného protagonistu) dostali dostatok priestoru na vykreslenie atmosféry príbehu. McGregor bol skvelý, čo ale silne kontrastuje s pseudoherectvom Kim Cattrall (fakt zlé). Dobrý príbeh. ale odporúčam skôr knihu. ()

ArMinO

Myslím, že tento film som pozeral zbytočne. Dozvedeli sme sa síce pravdu, ale čo z toho, keď nevyšla na svetlo sveta? Príbeh ma samozrejme vtiahol. No podľa mňa sú to zbytočne premrhané dve hodiny. 50% ()

Elassar

Hodně dobrý film. Zápletka a celkově děj filmu mi přijde velmi originální a hlavně skvěle zapracované. Studená a ,již hodně zmiňovaná, odtažitá atmosféra dává filmu zajímavý osobitý nádech. Vše podtrhuje skvělé herecké obsazení. V součtu by to klidně mohlo bát na plný počet bodů, ale něco mi tam trošku chybělo a hlavně - konec: ano poslední záběry (nejen s předáváním lístků) jsou mistrné, ale když si člověk domyslí, co se stalo, tak ho to pěkně naštve - tedy alespoň mě (a to i přesto, že konec je vcelku nečekaný a hlavně ve filmu málo vídaný). ()

Pjotrik

Tuším, že kniha by mě asi chytila víc. Prvních 50 minut jsem nevěděl o co vlastně ve filmu půjde a dost jsem se musel přemáhat koukat dál...pěkná kamera:)) 72% ()

lepo

V niektorých pasážach mi to pripomenulo Polanského " Bitter moon". Perfekcionistická esej vopred mŕtveho spisovateľa, z ktorého sa plynutím deja stáva chtiac-nechtiac investigatívný novinár proti svojej vôli. " Nie som investigatívný novinár". Narážka na výrok "Ducha" resp."Tieňa" v strede filmu, keď si začal počítať v duchu koľko je 2 a 2.. Vidno, že čaro dokonalosti predtým urobila dokonale knižná predloha. Pochmúrne prostredie, vláčna kamera, pohľad do vĺn je rukopis p. Polanského zreteľný aj slepému. Dramatická hudba dáva dielu dramatičnosť a drží diváka v strehu až do poslednej scény. ()

Enzo555

Sivomodrý (obrazom, výpravou i pocitom), od ktorého sa nedalo odtrhnúť. Celkom som vybil baterku na SGS2 a takmer vystúpil v inom meste ()

ALchemik

Od Polanského bych čekal trochu víc, než jen tuhle dlouhou reklamu na BMW...Něco mi tam prostě nefungovalo, ale třeba někdy napodruhé... ()

DonFrolimo

Precizně vyostřené drama, nabroušené ovšem bez zbytečně rozmáchlých a rychlých gest. Polanski je i ke stáru brilantní v pomalé a rafinované výstavbě napětí. Postup odhalování tajemství mi - k mému potěšení - připomínal jeho majstrštyk Chinatown. McGregora jsem párkrát postřehnul od doby charismatického feťáka v Trainspotting, tady mi opět dokázal, že umí táhnout. Brosnan je přesný jako vždy. Díky nim je to opravdu britské. Zásadní pro mě bylo i fantastické využití zdánlivě suchého tématu - inu spisovatelský chlebíček může být pěkně tvrdý komisárek. To bychom měli tři hvězdy (režie, obsazení, téma/scénář), do počtu přidávám úchvatnou hudbu a perfektní vizuální dojem, kam patří i obrazy z vily na pláži. ()

WoodoX

Veľmi ukecané na to, aby sa to dalo pozrieť na jeden dúšok. Musel som si dať pri filme prestávku, aby ma neunudil. Pekne spracované, ale reči okolo všetkého ma príliš nelákali, tak asi nič z toho. ()

metztlimoon

Jáááá moc politické témy... proste ma to nudí, nebaví a tak. Aj som pri tom zaspala. Prvá polka filmu bola nudná, doteraz neviem kto koho a prečo začo obvinil (áno, Adam Lang, bla bla bla). Potom začal Ghost pátrať, jedno viedlo k druhému a to už naberalo grády. Záver viac ako ironický, pravda sa doslova rozletela do povetria. Haha. 70% ()

tchempi

Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale kvůli posledním 20 sekundám před titulky dávám jen dvě. Těch posledních pár vteřin i to málo dobrého úplně zabilo. Zápletka je plytká, dějové zvraty řízené náhodami nevěrohodné. Sympoše McGregora mám moc rád, ale i jeho podání pisálka coby „clarkkentovského“ ňoumu bylo divné. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor