Reklama

Reklama

90210: Nová generace

(seriál)
USA, (2008–2013), 78 h 24 min (Minutáž: 39–42 min)

Hrají:

Shenae Grimes, Tristan Mack Wilds, AnnaLynne McCord, Jessica Stroup, Michael Steger, Jessica Lowndes, Matt Lanter, Trevor Donovan, Rob Estes, Jennie Garth (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(114)

Obsahy(1)

Hlavními postavami seriálu jsou Annie Mills a její bratr Dixon. Právě jejich očima se budeme dívat na život a jednotlivé příběhy na staré známé adrese. Annie hraje Shenae Grimes, bráchu Dodona pak Tristan Wilds. Oba hned první den na střední škole West Beverly Hills pochopí, že už nejsou v Kansasu. Úvod tak nepokrytě kopíruje začátek původního seriálu, kdy dvojčata Brenda a Brendan Walshovi po příjezdu z Minnesoty poprvé nasáli atmosféru poněkud snobštější části světa…
Rodina Millsových včetně otce Harryho a matky Debbie se přestěhovala do Beverly Hills z Kansasu z jednoho prostého důvodu. Aby dohlédla a postarala se o Harryho matku Tabithu. To je někdejší televizní hvězda, kdysi pořádně divoká, nyní už ale poměrně vyhaslá.Annie i Dixonovi vadí, že jsou ve škole noví, nikoho pořádně neznají a navíc jim pořádně leze na nervy fakt, že jejich otec na West Beverly Hills řediteluje.Annie je milá a přátelská dívka zapálená pro divadlo a nová škola je pro ní naprostým kulturním šokem. Dixon je zase vynikající student i sportovec, a přestože je adoptovaný, má se sestrou vynikající vztahy, navzájem se podporují a doplňují.Právě blízký vztah pomáhá oběma sourozencům zapadnout do cizího prostředí a postupně objevovat nové kamarády v řadách svých spolužáků.Jednou z nich je bohatá, zhýčkaná a sexy Naomi, kterou hraje AnnaLynne McCord (znáte ji možná ze seriálu Plastická chirurgie, v originálu jako Nip/Tuck),je tu i Ethan (Dustin Milligan), populární sportovec a budoucí Dodonův rival, dále Navid (Michael Steger), šéf studentského zpravodajství, a rebelka Silver (Jessica Stroup).Co by to bylo za školu bez učitelského sboru. A jsme u staré známé Kelly, toho času sexy výchovné poradkyně v podání Jennie Garth. Důležitým členem štábu je také Ryan Eggold v roli chytrého a zábavného učitele Ryana Matthewse.
Úplně nové prostředí, zcela jiní lidé, nové zážitky, nové lásky, takový bude život členů rodiny Millsových, kteří postupně poznávají, jak moc se jejich život proměnil. (Leeslie)

(více)

Recenze (96)

lmc 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po 17 dílech // Od následovníka Beverly Hills jsem vůbec nic nečekal, o to větší rozčarování pro mě bylo to, že mě tenhle seriál baví. Nejprve jednohubky z nostalgie převedené do nynější formy - Peach Pit je tragicky necharakterní / Kelly narostl zadek a stehna, přesto je pořád celkem pěkná / Brenda chudák vypadá žalostně / Donna vypadá po hromadě plastik nechutně. A nyní už k nováčkům - ženy jsou fajn a většina sexy takže je na co koukat, naopak chlapy jsou většinou necharismatičtí. Seriál trpí amatérismem, tragická je především kamera a celková postprodukce je žalostná. Hudba je svěží a aktuální což je dobře. Celkově, tenhle seriál je amatérská totální blbost o ničem, ale je to těžká oddychovka a baví. Myslím že původní Beverly Hills na tom nebylo o moc líp, i když na druhou stranu aktéry původního seriálu nikdy nezapomenu:) ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Gossip Girl 2? Dovolte, abych se téhle urážce pro Gossipku od srdce zasmál. Kdepak, od začátku jsem tušil, že návrat na 90210 bude hodně bolestivý, ale že až takhle, to mě ani ve snu nenapadlo. Většina postav je absolutně nesnesitelná, dialogy jsou oproti původnímu seriálu ještě mnohem níž a celá GP magie okolo Beverly Hills je rozprášena již v prvních minutách, kdy zjistíte, že to u Nata vypadá jako v každé druhé neosobní kavárně, že se West Beverly High změnila na budovu, v níž chybí školní rádio a skutečné problémy, a bohužel se vytratilo i ono "drama", kdy jsem (i po letech) fandil některým postavám při závislostech na prášcích či alkoholu. Tihle přerostlí teenageři ať si klidně chcípnou v koutě a mně dají pokoj, jedinou zábavnou postavou je rozkošně nenávistná Jessica Stroup, která sice nemá vůbec co hrát, ale aspoň se neustále neculí, nešíří kolem sebe své rádoby trable a nezvládá při tom jen dvě herecké polohy jako nová "Brenda" Annie. Nejsmutnější ovšem je, že se seriál drží nad odpadní propastí jen proto, že si pomáhá nostalgickými berličkami v podobě Brendy a Kelly. Bleh. ()

Reklama

Ichabod 

všechny recenze uživatele

To se mi snad zdá! Původní 90210 jsem měl hodně rád pro pestrou sestavu mladých lidí, sice jejich představitelé nebyly nijak zvášť talentovaní, ale působili zajímavě. Nextgen verze Brendona a Brendy jsou "nicka" a "negr" - co to sakra je? Jediné co mne zaujalo byl soundtrack, ale když jsem se prokousal nudou až k titulkám s remake/tardovanou znělkou už jsem měl bohužel jasno, že značka 90210 měla zemřít v cca polovině první generace, ono vlastně toto kromě zipcode ani nic společného s veleslavným seriálem nemá. Nevidím za tím nic než snahu Jennie Garth a Roba Estese (nehrál ten spíš sakra v Melrose Place?) pokusit se vydělat pár tisíc na živobytí, protože jinde by je nevzali ani náhodou. Kromě Shannen Doherty se nikdo do kina jinak, než jako divák nedostal, Jason Priestley si jde úplně jinou cestou a jako režisér malých filmů ostatní taky zastíní a tedy nemá potřebu se vtírat, Luke Perry se objevuje sem tam v TV, ale i tak pořád lepší než v novém 90210!!! I navzdory těm rokům mi přijde originál zábavnější, stylovější a přes tu naivitu a otřesné účesy pořád mnohem koukatelnější. Může mi někdo argumentovat zcela novým pojetím, ale 90210 má být vrcholem hloupého na teenagery zaměřeného mainstreamu a ne odpadem mezi deseti dalšími stějně zaměřenými seriály. I Aaron "junk-maker" Spelling se obrací v hrobě. ()

Bau.Baushka 

všechny recenze uživatele

Podle mého by udělali líp, kdyby to s původním BH90210 nemělo nic společného, i když jako marketingový tah to naprosto chápu. Velice kladně hodnotím Jessicu Lowndes, která dle mého názoru strká ostatní svou krásou do kapsy... Dějově klasický teenage seriál, klasické zápletky, trochu víc tu schází napětí mezi jednotlivými díly. ()

DandaPiper 

všechny recenze uživatele

Ach, já prostě miluju 90210. Toto je přesně můj šálek kávy a vůbec mě nezajímá, co to o mně vypovídá. Že je to Béčko? Jasně, je a já prostě Béčka žeru, naprosto se u toho uvolním a zapomenu na svoje starosti a řeším ty jejich, který jsou většinou "over the top". Zasazeno do prostředí, které je mi nad míru sympatické a osazenstvo vybráno tak, že je to pastva pro oči jak pro pánské, tak i dámské publikum. Guilty pleasure, na které nedám dopustit! Naomi, Silver, Adrianna - všechny obdivuju! Soundtrack naprosto skvělej a akce, drama, humor jsou perfektně vyváženy. ()

Galerie (321)

Zajímavosti (15)

  • AnnaLynne McCord přiznala, že původně se přijmout roli Naomi zdráhala. (beyli)
  • Producenti uvedli, že ve chvíli, kdy poprvé viděli na konkurzu Sheane Grimes, hned věděli, že by se pro roli Annie hodila. (beyli)

Související novinky

Zemřela herečka Shannen Doherty

Zemřela herečka Shannen Doherty

14.07.2024

Ve věku třiapadesáti let zemřela v sobotu 13. července americká herečka a hvězda populárních seriálů, jako jsou Beverly Hills 90210 a Čarodějky, Shannen Doherty. Podle dostupných informací bohužel… (více)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (více)

Reklama

Reklama