Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Titulní postavy ztvárnili neotřesitelní členové "klanu" Franka Sinatry Peter Lawford a Sammy Davis Jr. V londýnském distriktu Soho provozují noční klub a, i když nepříliš ochotně, fungují také jako tajní agenti. Jejich aktuálním úkolem je zastavit nepříliš inteligentního vojenského poručíka (John LeMesurier), jenž plánuje unést jadernou ponorku a držet Anglii v šachu. Tento humorný snímek se jako celek drží filmových postupů 60. let, příkladem jsou neobvyklé úhly záběru či rozostřené optické efekty. Dalšími typickými složkami jsou povolné dívenky v minisukních a akční scény ve stylu Jamese Bonda. O dva roky později po tomto filmu následovalo pokračování s názevm Ještě jednou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

Othello 

všechny recenze uživatele

Snaha navázat na frat packovskou tradici světaznalých starých mládenců se sklenkou a cigaretou, kteří jsou vrženi do víru událostí, které je výrazně přesahují, se zde potkává s nonsensovou cartoonovostí crazy komedií. Což znamená, že krom neustálého přívalu vtipů zde musí zůstat prostor i pro demonstraci schopností (Sammy Davis Jr. se svou hudební vsuvkou) a šarmu (Peter Lawford nonevim) protagonistů, díky čemuž se kristepane dočkáme i vážné sekvence záchrany života vymramorovanou jak z DePalmy. Jakkoli ten scénář jinak není úplně blbej, chytře pracuje s několika running joky a slovní přestřelky mají občas docela šťávu, tak jakmile dojde na akční sekvence, ve kterých padají záporáci na zem půl metru předtím, než k nim dojede bowlingová koule a v rytířském sálu po nich protagonisté hází z nějakého důvodu bubny (???), tak se nedá přehlížet, jak odesraná, upatlaná filmařina tohle je. ()

Davered 

všechny recenze uživatele

Prijemna zabava, ktera ihned vysumi z hlavy. Svym zpusobem predobraz Donnerovy o dve dekady mladsi SMRTONOSNE ZBRANE. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Nedá mi aspoň trošku neoceniť úpornú snahu všetkých protagonistov o vylúdenie úsmevu na tvári diváka. V danej dobe sa natočilo množstvo podobných filmov, ale je málo takých, ktoré sú hodné našej pamäti. Tento medzi nich určite nepatrí. A to sa nebudem ani pozastavovať nad zmätočným scenárom alebo chybami, ktoré neznesie ani bláznivá komédia ( napr. napichnutie sa na ležiaci nôž ). Určite však stojí za to vidieť dvoch prihlúplych "clouseovských" policajtov či hudobné gitarové číslo Salta v podaní Sammyho Davisa juniora. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama