Lovecká sezóna právě začíná... V létě 1974 vyráží čtyři přátelé na víkendový výlet tábořit v lese. Během cesty jsou ale přepadeni a omráčeni. Když se proberou z bezvědomí, slyší zvuk lovecké trubky. O tom, že se kořistí stali právě oni, není pochyb. A lov? ... Začíná. (oficiální text distributora)

corpsy

Čo by nám tak tento drsný hixploitation poradil. Nebrať stopárov, nevyskakovať na miestnych vidlákov, jazdiť lesnými cestami len v núdzi, no a v prípadnom už extrémnom prípade, že si vás niekto chtiac zmýli s vysokou zverou, zaryť sa do prvej diery a vyčkať čo bude ( možno ich to prestane baviť ). Lenže človek sa v krajných situáciách chová celkom ináč, podobne ako nešťastná kôpka mladistvých z tohto snímku. Predvídateľný, ale v rámci žánru viac ako obstojný kúsok. ()

sidzej

Okrem zopár krvavých gore scén nemá tento film čo ponúknuť. Réžia a kamera sú na slušnej úrovni avšak scenár je jedno veľké klišé. Podobných filmov tu bolo už niekoľko a neraz v kvalitnejšom balení. Celý ten hodinový boj o ľudský život mi príde nezaujímavý, keďže nemáme možnosť s hlavnými hrdinami sypmatizovať a držať im palce. A samotná brutalita bez poriadneho príbehu aspoň mne k spokojnosti nestačí. ()

SOLOM.

Filmů s podobnou tématikou, kdy bandička mladých chlapců a dívek jede někam do hor či lesů, existuje již několik desítek, přesto Rovdyr své kvality určitě má a v mnohém se i dost liší. Tentokrát zde nemáme žádné zmutované horníky nebo deformované bratříčky, ale obyčejné buranské vidláky, kteří si prostě rádi zaloví. Akorát místo nudného nahánění divoké zvěře si raději pohrají s lidmi, kteří se přece jenom můžou bránit. Nečekejte ovšem, že by na přilepšenou dostali nějakou tu zbraň. Tu si musí vybojovat, jinak by to pře byla nuda. Brutální scény sice nejsou moc originální, ale Norové rozhodně překvapili svou syrovou náturou a natočili nadprůměrné laskominy, které musejí nejednoho diváka zahřát u srdce. Brokovnicí rozstřelené břicho, vykuchané vnitřnosti, bodání nožem, prostřelená achilovka či důmyslná past ala kanibalské překvapení v džungli jsou jen zlomkem krvavé podívané, která se zde vyskytuje. DVD edice se po dlouhé době opět trefila přesně do mého gusta a tento snímeček jí musím rozhodně pochválit. Kdyby se soustředila pouze na skandinávské filmy, tak bych o ní už nikdy neřekl jediného křivého slova. Survivor film se vším všudy co má tento žánr mít, určitě dokáže diváka zaujmout po více stránkách než jen svou brutalitou a rozhodně bych vám ho doporučil. Pokud máte podobný styl rádi, tak vám Rovdyr nesmí ve vaší sbírce chybět. ()

Tomco

Deer hunter trochu inak alebo niekdajšia videopecka Smrteľná korisť v novom šate. Na jedno pozretie však určite dobrá voľba. Výsledný dojem u mňa ale kazia dve veci. Slabší stred a celková stopáž, ktorá mala (mohla) byť rozhodne o 15-20 minút dlhšia. Takto to prebehne až moc rýchlo, pritom samotný námet si doslova pýta poriadny psychický teror lovených. 70% ()

2-Xtreme

Velmi pekne natočený film.. rados naň pozerať. Strašne mi to pripomenulo Severanca až na tú výnimku, že Rovdyr bol čisto vážny horor. Opäť sto krád videný dej so všetkým klišé, ktoré len existuje, ale stále to fungovalo. Príliš sa netlačilo na pílu, všetko bolo reálne a reálne natočené(len mi povedzte kde inde vidíte, že osoba po rane do tváre a kopancoch do brucha kričí... v hororoch nie.. len v reálnom živote). Celé je to tak na 65% ale ked prihliadnem na fakt, že všetkú tú beznádej som hercom zožral dávam týmto Norom 70%. Možno by som uvítal trochu viac gore a menej filtru, ale i tak som neni sklamaný. ()

• Písnička, která hraje na začátku filmu v autě, je „Wait For The Rain“ od Davida Hesse. Ve 20. minutě hraje „En Spennende Dag For Josefine“ od Inger Lise Rypdal. Ta samá písnička pak hraje na konci filmu. (Duoscop)